Ubrania, w których ludzie chodzą po domu, często nie należą do najmodniejszych. Warto to zmienić, ponieważ sposób ubierania się ma widoczny wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Jak połączyć ładny ubiór z komfortem, a także swobodą?

 

Dlaczego warto zadbać o modny ubiór podczas pobytu w domu?

Wiele osób nie przykłada większej uwagi do tego, jak wygląda i co nosi w domu. Zazwyczaj ładny ubiór kojarzony jest głównie z wyjściem na miasto, do pracy czy w gości. Dlatego też w mieszkaniu wiele osób zakłada porozciągane dresy czy sprane T-shirty. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to do końca dobra praktyka.

Wszystko dlatego, że ubiór w dużej mierze oddziałuje na samopoczucie i nastawienie do różnych aspektów codziennego życia. Ma on nawet wpływ na motywację do działania. Nie bez powodu osobom, które pracują w trybie zdalnym, zaleca się zmianę piżamy czy dresu na inne elementy garderoby. Zbyt luźny ubiór może w pewien sposób obniżać efektywność pracownika, ponieważ łatwo przyczynia się do jego rozleniwienia.

Nie oznacza to jednak, że w domu trzeba ubierać się na tip-top. Elegancja nie powinna całkowicie dominować nad wygodą. W końcu ubiór musi też zapewniać komfort i poczucie swobody. Jak zatem tworzyć estetyczne i jednocześnie wygodne stylizacje?
 

Małe dodatki robią dużą różnicę

Jest kilka sposobów na to, aby połączyć modny ubiór z wygodą. Jedną z najlepszych metod jest zestawianie nieco bardziej wyjściowych stylizacji z typowo domowymi dodatkami. Mowa tu np. o kapciach, które przełamują oficjalny charakter ubioru i wnoszą do stylizacji luźne akcenty.

Warto pamiętać, że kapcie przybierają różne formy, które mogą oferować odmienne wrażenia. Jeśli ktoś decyduje się na chodzenie w zamkniętych modelach lub bamboszach z futerkiem, to może liczyć na wysokie poczucie komfortu oraz ciepło. Takie modele będą znakomitym uzupełnieniem codziennego ubioru.

Natomiast kapcie na koturnie mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem na czas wizyty gości. Dzięki takim pantoflom domowa stylizacja nabierze nieco cech wyjściowej kreacji.
 

Kapcie jako funkcjonalna ozdoba stopy

Warto pamiętać, że kapcie to nie tylko funkcjonalny element garderoby. Odgrywają one, podobnie jak buty, również rolę ozdoby stopy. Z tego względu przy zakupie kapci dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak wygląda ich wykończenie. Kapcie ocieplane będą dobrym wyborem zimą. Kapcie mogą być również udekorowane haftem, naszywką, filcowym elementem czy też wstawką w formie futerka. Często zdobią je także różne motywy np. góralskie. Te małe szczegóły mają duży wpływ na całościowy wygląd domowej stylizacji.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku