Każdy chciałby nosić jak najlepszy zegarek ? modny, pasujący do wielu okazji, precyzyjnie działający i do tego wytrzymały przez długie lata. Na rynku dostępnych jest wiele marek ? również tych z półki premium.

Przed zakupem warto przyjrzeć się nie tylko proponowanym przez nie wzorom zegarków, ale również założeniom firmy i innym cennym informacjom. W poniższym artykule zamierzamy poświęcić kilka akapitów działalności TAG Heuer. Jeżeli szukasz ekskluzywnego zegarka o niebanalnym designie, to zachęcamy do lektury i lepszego poznania tej marki.

Jak rozwijała się marka TAG Heuer?

Firma swoje początki ma w drugiej połowie XIX wieku, a dokładniej w 1860 roku. To właśnie wtedy w Szwajcarii rozpoczęła się zegarmistrzowska działalność Edouarda Heuera. Należy zaznaczyć, że w momencie otworzenia swojego pierwszego zakładu Heuer miał zaledwie dwadzieścia lat. Systematyczna praca doprowadziła do tego, że mężczyzna udoskonalił system nakręcania zegarka i tak stał się rozpoznawalny wśród konkurencji. Po jego śmierci firma przeszła w ręce synów. To właśnie oni doprowadzili do tego, że produkowane przez Heuerów zegarki trafiły do świata wyścigów samochodowych. Stworzone przez nich stopery pojawiły się na tablicach rozdzielczych najszybszych samochodów już na początku XX wieku. Z czasem wynaleźli Micrograph, który mierzył czas z dokładności do 0,01 sekundy, a ich produkty na dobre zadomowiły się w środowisku sportowym – w tym na igrzyskach olimpijskich, w wyścigach Formuły 1 oraz na nadgarstkach żeglarzy.

W latach 80. ubiegłego wieku doszło do sprzedaży firmy, a za jej przejęcie odpowiadała spółka TAG – Techniques d'Avant Garde. Z tego powodu nazwa marki zmieniła się na znaną obecnie TAG Heuer, ale rozwój produkcji wciąż trwał. Obecnie mechanizm zegarków jest niezwykle precyzyjny, a firma znajduje się wśród najbardziej rozpoznawalnych i docenianych marek. Poniżej skupiamy się pokrótce na wyglądzie zegarków i obecnie produkowanych kolekcjach.

Kolekcje i cechy charakterystyczne zegarków z logo TAG Heuer

W ofercie marki TAG Heuer zegarki dostępne są w szerokim przedziale cenowym. Możesz kupić model od kilku do kilkuset tysięcy złotych – a każdy z nich to gwarancja znakomitej jakości wykonania i dokładności działania. Różnica cenowa wynika z materiałów wykorzystanych do produkcji zegarka. Projektanci nie boją się kolorów i wiele modeli posiada charakterystyczne barwne tarcze – wszystko jednak z zachowaniem dobrego smaku.

Aktualne kolekcje dostępne w sprzedaży to: Aquaracer, Formula 1, Monaco, Carrera, Carrera Porsche, Autavia, Link i Connected. Damskie, męskie oraz unisex zegarki w zależności od modelu są w stylu sportowym, eleganckim lub casualowym. Zróżnicowana oferta zegarków TAG Heuer sprawia, że każdy znajdzie zegarek dopasowany do swojego charakteru i upodobań.

Sprawdzonym miejscem, w którym bezpiecznie kupisz zegarek tej marki, są salony Noble Place. Jeżeli nie ma ich w Twoim mieście, możesz również złożyć zamówienie online.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku