Obecnie wiele mówi się o ekologicznych rozwiązaniach dla domów. Coraz więcej osób decyduje się np. na montaż paneli fotowoltaicznych czy prowadzenie własnych ogródków i kompostowników. Wsparciem dla Ziemi, ale i dla Twojego portfela może być podjęcie decyzji o zakupie zbiornika na wodę deszczową. To pojemnik o dużych rozmiarach, który pomoże Ci magazynować deszczówkę – zdatną do wykorzystania na różne sposoby. Poniżej zebraliśmy cztery argumenty, które być może przekonają Cię do tego, że zbiorniki na deszczówkę są niezwykle ważnym elementem domowego wyposażenia.

1: Ekologia przede wszystkim

Jesteśmy w trakcie zmian klimatycznych, a dodatkowo – jako mieszkańcy Europy Środkowej – często zapominamy, że w niektórych miejscach na świecie od wielu lat trudno o dostęp do świeżej wody pitnej. Zamiast wykorzystywać wartościowe zasoby wody, warto zdecydować się zużycie wody opadowej. Im więcej gospodarstw domowych zaopatrzy się w takie zbiorniki, tym więcej wody będzie mogło zostać zachowanych w razie sytuacji kryzysowych. Co więcej deszczówka jest też całkowicie przyjazna środowisku.

2: Oszczędności nie tylko dla planety, ale i dla Twojego portfela

Wodę warto oszczędzać nie tylko dlatego, że jej źródła są ograniczone, ale również z tego powodu, że jej cena jest coraz droższa. Rachunki za wodę – zwłaszcza w sezonie letnim potrafią być bardzo wysokie. Zbiornik na wodę deszczową jest idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. W końcu ten opad atmosferyczny to darmowa woda! Trudno przytoczyć dokładne liczby obrazujące opłacalność wykorzystania deszczówki, ponieważ zależą one od ilości opadów w danym okresie. Jeżeli natomiast chodzi o sam koszt zbiorników na deszczówkę, to są to produkty, które po instalacji będziesz użytkować przez wiele lat. Jest to więc jednorazowy wydatek, jaki warto ponieść.

3: Niczym nawóz dla roślin

Deszczówka raczej nie zawiera żadnych zanieczyszczeń (raczej – ponieważ w dużych miastach sytuacja ta może wyglądać zupełnie inaczej), a w dodatku ma dość niskie pH, które jest korzystne dla wielu roślin w ogrodzie. Po deszczu wszystko budzi się do życia, a grzyby rosną jak szalone – kto wie, może podlewając swoją domową florę wodą ze zbiornika na deszczówkę, sprawisz, że kwiaty czy warzywa również będą szybciej rosnąć.

4: Wygoda w użyciu

Słysząc o zbiorniku na wodę deszczową, być może wyobrażasz sobie, że w Twoim ogrodzie znajdzie się kilka kubłów, w które będzie wpadać deszcz. Jest to jedno z możliwych rozwiązań, ale obecnie można zapewnić sobie nieco większą wygodę, a do tego przyjemniejszą dla oka estetykę. Zbiorniki – jak np. te od firmy CONPLAST – umieszcza się w ziemi, skąd następnie przy pomocy specjalnych pomp można pobrać wodę do podlewania ogrodu, a nawet do spłukiwania toalety.

Zbiorniki na wodę deszczową kupisz na: https://conplast.com.pl/zbiornik-na-deszczowke/

Mamy nadzieję, że powyższe powody, dla których warto zaopatrzyć się w zbiornik na wodę deszczową, przekonały Cię do podjęcia decyzji o jego zakupie. Więcej informacji o działaniu zbiornika znajdziesz na stronach internetowych firm, które zajmują się ich sprzedażą i produkcją – jak np. u wspomnianej już firmy CONPLAST.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku