Masz w rodzinie półroczne dziecko i zastanawiasz się, jakim prezentem na święta je obdarować? Które zabawki i akcesoria będą strzałem w dziesiątkę? Zobacz, co doskonale nadaje się dla maluszka w tym wieku. 

 

Prezent dla dziecka na święta 

Cały listopad jest niejako przygotowywaniem się na okres świąt. Szczególnie cenioną w tym czasie jest tradycja obdarowywania bliskich cennymi upominkami. W samą Wigilię wiele dzieci czeka głównie na moment rozpakowywania prezentów znalezionych pod choinką. Trudno się temu dziwić. Pięknie opakowane prezenty, kolorowe papiery i mnóstwo błyszczących wstążek cieszą tak samo dorosłych. Przy komponowaniu prezentu trzeba zwrócić uwagę na wiek obdarowywanego – chcemy przecież, żeby cieszył i był używany, a nie leżał zakurzony w kącie! 

Prezent dla półrocznego dziecka 

Co będzie odpowiednie na prezent dla półrocznego dziecka? Maluch w tym wieku jest na etapie intensywnego rozwoju. Większość dnia spędza na relaksującej drzemce. W chwilach czuwania bacznie obserwuje swoje otoczenie i próbuje chwytać wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego małych rączek. Odpowiedni prezent dla niemowlęcia może służyć zarówno do zabawy, jak i do nauki nowych, praktycznych umiejętności. Skomponuj taki podarunek, który zapewni dziecku jedno i drugie! 

Prezent dla niemowlaka – jaki wybrać? 

Wybór prezentu dla półrocznego dziecka może okazać się sporym wyzwaniem. Dlaczego? Im więcej dostępnych opcji, tym trudniej zdecydować, która bezbłędnie spełni swoje zadanie. Praktyczne pomysły, które warto rozważyć to: 

  • zimowe ubranka i akcesoria na chłodne dni, 
  • zabawki sensoryczne, które wpływają na rozwój zmysłów dziecka, 
  • grzechotki i zawieszki do łóżeczka, 
  • gryzak na burzliwy czas ząbkowania, 
  • pluszak lub maskotka świąteczna,
  • zestaw książeczek lub kart kontrastowych, 
  • wózek do codziennych spacerów na zewnątrz. 

Prezent świąteczny dla dziecka 

Odpowiedni prezent dla półrocznego dziecka może służyć zarówno do zabawy, jak i nauki. Warto zdać sobie sprawę z tego, że otaczające przedmioty mogą mniej lub bardziej wpływać na prawidłowy rozwój niemowlęcia. Obserwowanie jak dziecko robi postępy, budzi w rodzicach i opiekunach mnóstwo dumy, a ciekawy prezent można zdecydowanie ten proces przyspieszyć! 

Preferencje dziecka a wybór prezentu 

Półroczne dziecko jest już na etapie wybierania rzeczy i zabawek, które są dla niego atrakcyjniejsze. Nie wszystkie maluchy lubią świecące gadżety, które wydają dużo dźwięków. Trafiony prezent to taki, który pasuje do osoby obdarowanej. Przygotowując podarunek, warto zwrócić uwagę na to, czym najchętniej bawi się dziecko lub zapytać o to jego rodziców. 

Prezent dla 6-miesięcznego dziecka 

Prezent dla malucha wybrany? Pora odpowiednio go spakować! W okresie świątecznym wiele rodzin uwiecznia na zdjęciach chwile radości z otrzymanych podarunków. Wykorzystaj ciekawe i praktyczne propozycje, a kto wie – może na twarzy dziecka pojawi się szczery, bezzębny uśmiech.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku