Modny sposób na podkręcenie jesienno-zimowej stylizacji dla niej? Zdecydowanie sztuczne futro! Stylowe okrycie wierzchnie to nie jedyny sposób, żeby dać znać, że wiesz, co dzieje się w świecie trendów. Na topie są także miękkie akcenty. Przeczytaj i zobacz, jak je nosić i jak o nie dbać. Okazuje się, że z pomocą może przyjść nie tylko pralnia chemiczna.

Sztuczne futro w sezonie 2022/2023. Poznaj trend, który opanował ulice

Sztuczne futro w sezonie 2022/2023 to niekwestionowany hit. Modne w każdej odsłonie, zdominowały wybiegi i opanowały ulice. Projektanci postawili na okrycia wierzchnie z syntetycznych materiałów i zaproponowali modele w bogatej gamie kolorystycznej. Nie zrezygnowali jednak z miękkich akcentów. Moda na sztuczne futra zdominowała dodatki, puszyste wstawki pojawiają się także na ubraniach i butach. Szukasz inspiracji na modne połączenia? Słusznie – ten modny materiał syntetyczny jest szalenie uniwersalny. Nie sprawia także trudności w systematycznej pielęgnacji - o czym przekonasz się, czytając dalej. Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągnę dotyczącą stylizowania, jak i czyszczenia sztucznego futra. 

Sztuczne futra w stylizacji. Jak nosić trend, na który postawili projektanci?

Sztuczne futro wydaje Ci się problematyczne? Nic dziwnego – efektowne i zwracające uwagę, wymaga pewności siebie. W tym sezonie warto wyjść ze swojej strefy komfortu i rozsmakować się w topowych propozycjach projektantów. Sztuczne futra nie są bowiem zarezerwowane wyłącznie na specjalne okazje. Fantastycznie prezentują się w codziennych zestawach, również z jeansami i mogą być łączone z obuwiem o sportowym charakterze (np. sneakersami). Odważ się więc na przetestowanie stylizacji ze sztucznym futrem w roli głównej - szybko przekonasz się, że idealnie nadaje się do noszenia każdego dnia! 

Na uwagę zasługują także akcenty ze sztucznego futra, które pojawiają się na dodatkach (najczęściej torebkach), ubraniach i butach. Nadają one całej stylizacji pożądany, modny charakter, jednocześnie pozostawiając pewną swobodę ubioru. 

Sztuczne futra są podatne na zabrudzenia. Czy są problematyczne?

Noszenie sztucznego futra na co dzień wydaje Ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego – materiał syntetyczny jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż jego naturalny odpowiednik, również w zakresie pielęgnacji. Jak dbać o futra sztuczne? Bez względu na to, czy chcesz zatroszczyć się o puszyste okrycia wierzchnie, czy miękkie dodatki:

- zadbaj o odpowiednie przechowywanie produktu. Sztuczne futro powinno mieć odpowiednio dużo przestrzeni. 

- pamiętaj o regularnym trzepaniu i czesaniu futra. Doskonałe ułożenie włosia i piękny połysk sztuczne futro zawdzięcza regularnemu trzepaniu i czesaniu. Warto to robić nawet przed każdym użyciem.

- prawidłowo usuwaj zabrudzenia. Sztuczne futra, wbrew pozorom nie muszą być czyszczone w pralni. Jeśli oznaczenia na metce stanowczo tego nie zabraniają, futerko możesz wyprać w pralce - tutaj, dowiesz się, jak sprawić by zachowało piękny wygląd przez długi czas. Dodatkowo w tym celu warto sięgnąć po odpowiedni detergent i wybrać odpowiedni program.

- na bieżąco usuwaj zagniecenia. Jeśli okrycie wierzchnie lub dodatki z futerkowym akcentem ulegną zagnieceniom, bezzwłocznie się ich pozbądź, traktując ciepłym nawiewem suszarki (z odpowiedniej odległości). Jednocześnie możesz prostować włosie grzebieniem. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku