Na temat ślubu panuje wiele przesądów. Jedne z nich dotyczą choćby sukien ślubnych, a raczej koloru. Uznaje się, że biały kolor jest kolorem czystości. Zatem czy to oznacza, że kobieta, która ma dziecko bądź nosi je pod sercem nie może iść w bieli. Czy matce to wypada?

 

Wypada czy nie – rób co chcesz

Wiecie, że żyjemy w XXI wieku, w świecie, który jest tak rozwinięty technologicznie, a jednak nadal można usłyszeć rzeczy, które z XXI wiekiem nie mają nic wspólnego. Jednym z tych dziwnych przesądów czy wierzeń jest to, że tylko „kobieta czysta” może iść w bieli do ślubu. Całe szczęście, że jeszcze tej czystości się nie sprawdza. Choć rzecz jasna są kraje, gdzie dziewictwo jest sprawdzane, a gdy kobieta nie krwawi po nocy poślubnej może zostać zamordowana przez męża, co jest przerażające. Żyjemy w XXI wieku, a kobiety nadal chce się sprawdzać pod kątem czystości i decydować o tym, czy ma prawo ubrać białą suknię czy też nie. Pamiętajcie, że jesteście wolne i nie można zastanawiać się czy wypada Wam coś czy nie i to niezależnie czy jesteście matkami, czy też nie. Chcecie nosić biel to noście, a jeżeli macie ochotę iść w różowej sukni do ślubu, to macie prawo i to Wasza decyzja. Nikt nie ma prawa tego krytykować. Wybór sukien ślubnych w Krakowie jest ogromny, zatem znajdziecie taką, jaka Wam odpowiada w 100%.

Biel czy écru – czy wybór ma znaczenie

Jeżeli podoba Wam się biała suknia, to koniecznie udajcie się do salonu sukni ślubnych w Krakowie i wybierzcie model właśnie w tym kolorze. A jeżeli wolicie écru, to wybierzcie właśnie ten kolor. Sukni ślubnej nie należy wybierać kierując się jakimiś dziwnymi, ograniczającymi kobiety zasadami. My możemy co najwyżej doradzić Wam, że écru jest kolorem bardziej uniwersalnym i pasuje niezależnie od koloru cery czy oprawy oczu. Natomiast biel bardziej pasuje kobietom o ciemniejszej cerze i ciemnej oprawie oczu. Ale nadal macie prawo wybrać kolor, który Wam się podoba. Swoją drogą nawet, gdy jesteście wysoko w ciąży wcale nie musicie rezygnować z kreacji marzeń. Możecie nadal nosić suknię księżniczkę czy wybrać krótką sukienkę. Jeżeli więc szukacie stylowych i skrojonych do Waszych potrzeb kreacji, to w salonie sukien ślubnych w Krakowie znajdziecie modele, które spodobają się wam od A do Z.

Rozważna czy romantyczna? Nie, pewna siebie i swoich praw

Ślub może być jednym z najważniejszych dni w Waszym życiu, ale jednak nie oznacza, że Wasze dotychczasowe życie się skończyło. Nadal pozostajecie sobą i nie musicie się zmieniać. Nadal powinnyście być sobą i o sobie decydować. Nigdy nie dajcie sobie wmówić, że czegoś Wam nie wolno czy nie wypada, bo jesteście kobietami. Choć nie nakazuje się nam noszenia chust, to nie trudno nie odnieść wrażenia, że nasze prawa chce się ograniczać. Pomyślcie tylko, że są mężczyźni, którzy nadal uważają, że miejsce kobiety jest w kuchni. Otóż gotowanie obiadów czy sprzątanie nie jest obowiązkiem kobiet. Wszystkie domowe obowiązki trzeba dzielić. Absolutnie nie można pozwolić na to, aby ktoś narzucał swoje zdanie i poglądy, które dla nas kobiet są uwłaczające. Rzecz jasna jeżeli lubicie gotować, to gotujcie, a jeżeli nie, to nie musicie tego robić tylko dlatego, że ktoś uważa, że to rola kobiet. Wolność dotyczy każdego aspektu Waszego życia. Ale wracając do sukien ślubnych i tego czy coś Wam wypada założyć, czy też nie, to odpowiedź jest prosta i brzmi „noszę to, co chcę”. A w salonie sukni ślubnych w Krakowie na pewno znajdziecie kreacje, która Wam się spodoba.

Suknia ślubna – wybór ma znaczenie

Wybór sukni ślubnej ma znaczenie, ale ma znaczenie dla Was i tego jak się w danej kreacji czujecie. Przede wszystkim Wasze zdanie jest tutaj najważniejsze. Jeżeli podoba Wam się dany krój, kolor czy model, to po prostu go wybierzcie i to niezależnie czy jesteście w ciąży, czy macie dziecko. Nie ma znaczenia też to, jaki typ sylwetki macie. Tak naprawdę nic nie można analizować pod kątem czy coś wypada, bo takie myślenie czy analizowanie niestety prowadzi tylko i wyłącznie to tego, że człowiek zapomina o swoim zdaniu i zbyt dużą uwagę poświęca zadaniu innych, co jest błędem, który może Was kosztować pewność siebie i wolność.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku