Protetyka to niezwykle ciekawy dział wiedzy łączący w sobie nie tylko medycynę, ale i technikę. Bez niej niemożliwe buło by skuteczne uzupełnianie ubytków tkankowych czy narządowych w zębach. Dziś już niemal każdy dentysta w Warszawie w swojej pracy stawia na protetykę cyfrową.

Co warto wiedzieć o protetyce cyfrowej? 

Stomatologia podobnie jak wiele innych dziedzin medycyny w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie, czego dobrym przykładem może być protetyka cyfrowa, dająca możliwość cyfrowego obrazowania stanu uzębienia oraz wykonywania w wybranych obszarach stałych uzupełnień.

W przypadku protetyki cyfrowej za stałe uzupełnienia uznaje się:

  • licówki,
  • korony,
  • mosty protetyczne,
  • uzupełnienie inlay i onlay.

 

Co jest największą zaletą protetyki cyfrowej? To przede wszystkim szybkość wykonania uzupełnienia. W zależności od jego typy zajmuje to nie więcej niż kilka godzin. To dobra wiadomość przede wszystkim la pacjentów, którzy dzięki protetyce cyfrowej mogą mieć skrócony czas leczenia dentystycznego o kilka, a czasem nawet kilkanaście miesięcy.

 

Protetyka cyfrowa a przebieg leczenia 

Dlaczego protetyka cyfrowa to najlepsza obecnie metoda na uzupełnianie ubytków w zębach? Dzieje się tak między innymi dlatego, że protetyka cyfrowa opiera się na bardzo dokładnych skanach jamy ustnej. Wypełnienie zostaje zaprojektowanie komputerowo, z dużą precyzją (co nie zawsze możliwe jest do osiągnięcia przy tradycyjnych metodach uzupełnień ubytków).

Stomatolog dzięki specjalnej kamerze wykonuje dokładne i bardzo szczegółowe skany wszystkich zębów i znajdujących się wokół nich struktur, które następnie przesyłane są do odpowiedniego programu, w którym dzięki trójwymiarowej technice można zaplanować idealne wypełnienie, które będzie pasowało do pozostałych zębów pacjenta.

Po zakończeniu skanowania i zaprojektowania wypełnienia obraz jest zapisywany i wysyłany do odpowiedniego urządzenia, które będzie wykorzystane do wykonania uzupełnienia.

Kto powinien skorzystać z zalet protetyki cyfrowej?

Z zalet protetyki cyfrowej tak naprawdę skorzystać może każdy, komu zależy na szybkim i co najważniejsze skutecznym uzupełnieniu braków w uzębieniu. Jest to również metoda polecana na dla osób, którym nie podoba się kształt i wygląd ich zębów, wiec zależy im na zmianie ich estetyki.

 

Dlaczego warto korzystać z protetyki cyfrowej?

Protetyka cyfrowa to bardzo nowoczesna technologia stosowania obecnie w gabinetach dentystycznych. To właśnie dzięki jej zastosowaniu można nie tylko szybko, ale przede wszystkim precyzyjnie wykonać różnego rodzaju uzupełnienia ubytków zębowych. Co ważne, uzupełnienia zawsze wykonywane są z dużą starannością i co najważniejsze są wysokiej jakości, doskonale sprawdzają się w użytkowaniu przez wiele lat.

Z protetyki cyfrowej może skorzystać tak naprawdę każdy, kto chce mieć piękne zęby szybko, bezpiecznie i co najważniejsze skutecznie. Warto również zaznaczyć, że protetyka cyfrowa może być w wielu przypadkach ratunkiem dla osób, które odczuwają niepokój związany z leczeniem stomatologicznym i do tej przy ze względu na strach unikały regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dzięki protetyce ubytki w ich uzębieniu niwelowane są szybko i bez bólu oraz nadmiernego strachu. Co ważne, najczęściej na rozwiązanie problemu wystarczy jedna wizyta. 

Dentysta w Warszawie z nowoczesnym zapleczem? W tak dużym mieście możliwości jest mnóstwo, warto jednak abyście się Państwo zapoznali z tym, co do zaoferowania ma FABDENT.

 

Tekst sponsorowany: Gabinet dentystyczny Fabdent - https://www.fabdent.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku