A może po prostu byśmy zrobili tak, że każdy z nas będzie sobą? I to w zachwycie? Dostrzegając to, co ma, kim jest, co może i chce jeszcze zrobić i zauważając to, ile już zrobił? Może po prostu uznamy, że bycie sobą jest dość? To jak, idziemy w to?


Nieoczywista. Szczera. Odważna. Książka „Jestem dość” Magdaleny Mikołajczyk od 23 listopada w księgarniach.

Twórczyni internetowa, artystka kabaretowa, autorka popularnego bloga matkojedyna.com neguje wyczerpujący perfekcjonizm i destrukcyjne dążenie do ideału i mówi do nas wszystkich: jesteście dość! Z takimi decyzjami, jakie podjęliście wtedy i z takimi, jakie podejmujecie dzisiaj. Ze wszystkimi mocami i niemocami. Jesteście dość.

 

Lekko o sprawach najważniejszych

O chorobie córki, o ukochanej babci, o bracie, o matce, o alkoholu, depresji, o rozmowie o pracę. O idealnej czapce i nieidealnych porankach. O lęku, największej miłości, rozpaczy, szczęściu i wdzięczności. Autorka z czułością i troską przytula na odległość. Dzieli się najbardziej intymnymi historiami ze swojego życia, by zapewnić nas, że ma tak samo, jak my. mam dokładnie te same przygody. powodzenia, kiedy upoluję promkę na ziemniaki w biedrze i niepowodzenia, gdy wyskubię sobie z nerwów wszystkie skórki do krwi, choć właśnie po to mam hybrydę na paznokciach, żeby nie skubać.

mam to samo, co ty, jeśli idzie o taki wstyd, że aż parzy w tyłek na samo wspomnienie. mam tak samo, jak ty, że chleb zawsze mi spada posmarowaną stroną do dołu, a najlepsze odpowiedzi przychodzą do głowy dopiero w domu. też nie wiem czy pukać w urzędzie, czy od razu wchodzić. ja też wyglądam źle w ubraniach, w których manekin wygląda dobrze. też się cieszę jak małpa z gwoździa, gdy znajdę dwa złote w puchówce. też mam u góry rozmiar 34, a na dole 44. albo odwrotnie.

Autorka mówi do nas wszystkich. Głośno i wyraźnie. Tak, byśmy w końcu uwierzyli i zapamiętali: tak, możesz czuć to, co czujesz. jesteś dość. I częstuje nas swoimi opowieściami, niosąc ulgę i pokrzepienie.

„Jestem dość” z ilustracjami Magdaleny Pankiewicz to piękny prezent dla samych siebie. Lub kogoś, komu chcemy podarować odrobinę dobra i nadziei.

 

Magdalena Mikołajczyk – twórczyni internetowa, artystka kabaretowa, autorka bloga matkojedyna.com. Promuje życie bez presji i hołduje idei, że bycie sobą jest w porządku. Matka dwóch córek, żona jednego męża, wnikliwa obserwatorka codzienności, która słowami potrafi wydobywać emocje. Z siebie i z innych.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku