Szmaragd to jeden z najpopularniejszych i najbardziej zjawiskowych kamieni szlachetnych. Charakteryzuje się on niesamowitą prezencją, która udoskonali każdy wyrób jubilerski. Szczególnie fantastycznie wypadnie w tej niezwykle znaczącej biżuterii. Umieszczony w pierścionku zaręczynowym, odda się swojej właścicielce, uwydatniając wszystkie atuty.


Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdami: zielonym i żółtym


Kilka słów o szmaragdzie – symbolika i właściwości

Szmaragd doskonale wpisuje się w podniosły nastrój zaręczyn. Przemawia za tym już jego znaczenie. Ten doskonały klejnot jest symbolem wierności oraz głębokiej, szczerej i niekończącej się miłości. Jego zielona barwa to z kolei symbol witalności i płodności. Już w starożytności garściami czerpano z jego właściwości. Wierzono wówczas, iż jest on świętym kamieniem, dlatego pragnęły go najznamienitsze osobowości. Noszenie szmaragdu miało gwarantować osiągnięcie harmonii, zdrowie, szczęście, płodność oraz miłość bogini Wenus. Uznawano go także za niezastąpionego pomocnika w wyznawaniu uczuć, dlatego niezwykle często zdobił biżuterię, którą mężczyźni ofiarowywali swoim drugim połówkom. Miała być ona swego rodzaju potwierdzeniem, iż związek przetrwa wszelkie trudności, a zakochani mają względem siebie szczere intencje. Szmaragd był także swego rodzaju strażnikiem wierności, ponieważ wykrywając zdradę pękał.

 Szmaragd w pierścionkach zaręczynowych

Klejnot, który stanie się koroną symbolu miłości powinien zostać starannie dobrany. W końcu będzie on zdobił centralną część wizytówki narzeczonej. Należy wymagać od niego nie tylko perfekcyjnej prezencji, ale także bogatej symboliki oraz fantastycznej trwałości. Wszystkie wspomniane cechy łączy w sobie właśnie szmaragd. Doskonale komponuje się on z dowolnym kruszce, jednak szczególnie luksusowe połączenie stworzy w duecie z żółtym złotem. Tak skomponowany egzemplarz z pewnością spełni wszelkie oczekiwania twojej przyszłej żony. Warto wspomnieć, że ten doskonały klejnot idealnie wpisze się w każdy styl pierścionka. Znakomicie zaprezentuje się zarówno w egzemplarzach o tradycyjnym wzornictwie, jak i modernistycznej biżuterii. Będzie przysłowiową wisienką na torcie w symbolu miłości, który przyozdobi dłoń twojej ukochanej na całą wieczność. Jeśli poszukujesz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem, odwiedź np. stronę jubilera SAVICKI.

 

 Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybranie idealnego symbolu miłości jest dość trudnym zadaniem. W końcu każdy mężczyzna pragnie, aby tak ważna biżuteria w pełni spełniła oczekiwania jego drugiej połówki. Znalezienie idealnego egzemplarza może okazać się dziecinnie łatwe, jeśli wsłuchasz się w znaki swojej ukochanej. Niezwykle często kobiety zaczynają oglądać pierścionki zaręczynowe jeszcze zanim ich mężczyzna podejmie tak ważną decyzję. Niejednokrotnie dają swoim ukochanym sugestie odnośnie wymarzonego modelu. Wystarczy wyłapać owe wskazówki, aby znacznie uprościć sobie tę znaczącą decyzję. Aby przyspieszyć proces poszukiwań, warto wyznaczyć sobie pewne kryteria. Ustalenie przedziału cenowego to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na oglądaniu zbyt drogich lub zbyt tanich pierścionków. Warto z wyprzedzeniem wybrać także interesujący cię styl biżuterii, kruszec. Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji w przypadku kamienia, możesz postawić na klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem lub zaufać astrologii. Dowiedz się, który z klejnotów idealnie dopasuje się do znaku zodiaku twojej ukochanej, aby zapewnić jej powodzenie. Szmaragd to idealny wybór dla zodiakalnych Byków.


Najczęściej zadawane pytania


Czy pierścionek zaręczynowy powinien spełniać określone wymagania?

Czasem osoba, która go kupuje, lub ma otrzymać, ma konkretne oczekiwania. Jednak nie ma jednoznacznych wskazówek co do tego, jak taki pierścionek powinien wyglądać. Stanowi on symbol miłości i deklarację planowania dalszego wspólnego życia. Tak naprawdę więc może być bardzo skromny i delikatny, ale sprawdzi się też coś bardziej okazałego. Wiele zależy od kobiety, która ma go nosić. Obecnie w modzie są pierścionki eleganckie w stylu retro.

Czy istnieje określony czas trwania związku, po którym partner powinien się oświadczyć?

Nie. Kiedyś śluby odbywały się szybciej już po krótkiej znajomości. Dziś ta uroczystość ma inny charakter, często jest długo planowana. Obecnie stawia się przede wszystkim na to, że para musi się poznać i upewnić, że chce spędzić z sobą życie.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Obecnie wiele jest firmowych, sieciówek jubilerskich w każdym mieście, w związku z tym możemy udać się do jednej z nich. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej indywidualnego i niespotykanego, to możemy postawić na niewielki zakład jubilerski miejscowego rzemieślnika.

Czy pierścionek zaręczynowy można kupić przez internet?

Tak, ale nie dla każdego jest to dobry wybór. Niektórzy wolą sprawdzić rozmiar i obejrzeć, czy właśnie taki im odpowiada. Warto pamiętać, aby dokładnie przeczytać opis produktu, zanim zdecydujemy się na konkretny pierścionek w sieci.

Czy podarowanie rodzinnego pierścionka to dobry pomysł?

W niektórych rodzinach są takie piękne tradycje. A pierścionki zaręczynowe przekazywane z pokolenia na pokolenie są naprawdę pięknie. Biorąc pod uwagę obecną modę, z pewnością spotka się on z zachwytem.


Podobne artykuły:


Wersja do druku