Na polskich weselach coraz częściej poza tradycyjną świadkową pojawiają się również druhny. Ten trend pojawił się kilka lat temu i zagościł u nas na dobre.

Druhny towarzyszą pannie młodej podczas przygotowań i całej organizacji wesela, pomagają w wyborze dekoracji sali, menu oraz pozostałych elementów związanych z tym ważnym dla pary młodej dniem. Druhny to zazwyczaj bardzo bliskie koleżanki panny młodej bądź jej siostry. Wyróżniają się spośród reszty gości swoim wyglądem. Zazwyczaj druhny mają takie same sukienki na wesele, mogą różnić się od siebie krojem bądź materiałem jednak kolor zazwyczaj jest taki sam. Kolor sukienek dla druhen jest również powiązany z całym motywem wesela oraz kolorem przewodni.

Jak wybrać sukienkę dla druhny

Zazwyczaj druhny same nie decydują się na to jaka sukienka na wesele będzie odpowiednia. W tej kwestii najwięcej do powiedzenia ma sama panna młoda. Zazwyczaj to ona uczestniczy w wyborze kreacji dla druhny. Wybór nie jest prosty ponieważ sklepy aż uginają się od różnorodnych kreacji bądź wytwornych sukienek wieczorowych które są idealne dla druhen. Ciężko jest zatem wybrać tę jedną jedyną która będzie odpowiadała kolorystycznie i stylistycznie samej pannie młodej, a przy tym druhna będzie czuła się w niej pięknie i wyjątkowo.O ile w wyborze koloru takiej sukienki ostateczne zdanie ma panna młoda, która często narzuca również długość sukienki ponieważ zależy jej aby wszystkie druhny były w długich sukniach, o tyle sama druha może mieć wpływ na krój takiej sukienki. Druhny bez problemu mogą założyć sukienki z długim rękawem bądź sukienki z krótkim rękawem, dobrym wyborem jest również sukienka bez rękawów czy też sukienka gorsetowa. Podobnie jeżeli chodzi o głębokość dekoltu tutaj też panie mają duże pole manewru i każda może zdecydować się na taki w którym czuje się najlepiej i który jest odpowiedni do jej figury.

Sukienka dla druhny jest zazwyczaj bardzo elegancka i wytworna, najczęściej panie decydują się na długie sukienki do samej ziemi często nawet z doczepianym trenem. Sukienki dla druhen mogą mieć charakter sukienek wieczorowych, ale też lekkich i delikatnych sukienek w stylu boho. W grę wchodzi także satynowa sukienka, świecąca sukienka czy nawet długie tiulowe spódnice z bogato zdobionym dekoltem.

Druhy swoimi kreacjami zawsze są wpasowane w cały wystrój wesela ich stroje są eleganckie wytworne i zwracają na siebie uwagę ponieważ zazwyczaj kilka pań występuje w podobnej, a często nawet takiej samej sukni. Takie jednakowe stylizacje świadkowej oraz druhen wyglądają przepięknie również na zdjęciach, które dla pary młodej są pamiątką na całe życie. Dodatkowym elementem do stylizacji druhny może być także bukiet, mniejszy niż ten panny młodej ale wykonany z takich samych kwiatów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

wiosenne kreacje

Wersja do druku