Jesień i zima to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Długie, ciemne wieczory wręcz zachęcają do spędzania czasu na kanapie przed ekranem. Latem zwykle szkoda jest ciepłych i długich dni, a teraz bez wyrzutów sumienia można zawinąć się w koc z kubkiem gorącej herbaty i pilotem w ręku. I tu pojawia się odwieczne pytanie – co dziś oglądamy?


Niezależnie od tego czy jest się singlem, czy mieszka się z partnerem lub rodziną bywa, że ciężko jest zdecydować, jaki film wybrać na wieczór. Niektórzy mają po prostu swoje ulubione produkcje, które oglądają regularnie co kilka miesięcy. Inni uwielbiają nowości i nawet nie patrzą w stronę filmów sprzed kilku lat. Warto jednak czasem zmienić swoje przyzwyczajenia i zrobić inaczej niż zwykle. W jaki sposób można wybierać filmy do obejrzenia?

 

Metoda 1: śledzenie ulubionego aktora

Wiele osób ma swoich ulubionych aktorów i lubi oglądać filmy z ich udziałem. Jednak nie zawsze wiemy, w jakich filmach grali, a ich obecność w danej produkcji odkrywamy często przez przypadek. Na szczęście z pomocą może nam przyjść filmografia polskich i zagranicznych aktorów. Dzięki niej da się przejrzeć najlepsze role konkretnego aktora i stworzyć listę kilku filmów z jego udziałem, które warto obejrzeć. Jest to ciekawa metoda, bo daje przy okazji możliwość oceny gry aktorskiej danej osoby i porównania, jak rozwijała się w kolejnych produkcjach.
 

Metoda 2: miksowanie gatunków filmowych

Pierwsza metoda niekoniecznie sprawdzi się, jeśli mamy ochotę na urozmaicenie oglądanych gatunków filmowych. Aktorzy często są szufladkowani i kojarzeni z konkretnym typem roli, co powoduje, że grają w bardzo podobnych filmach. Dobrze widać to śledząc przykładowo Rebel Wilson i jej najlepsze role. Aktorka ta znana jest z udziału w komediach i nie widać jej w produkcjach innego typu. Jeśli więc chcemy zebrać listę tytułów, które będą różnorodne gatunkowo, można pokusić się o zrobienie losowania. Wystarczy napisać na karteczkach nazwy kilku wybranych gatunków, kolejno je wylosować, a następnie wytypować po jednym interesującym tytule z każdego rodzaju i oglądać je po kolei.

 

Metoda 3: przegląd konkretnego rocznika

Każdy rok to kolejne nowe filmy – wiele różnych produkcji, z których część jest warta obejrzenia, a niektóre niekoniecznie. Dobrą metodą na wybór filmu do obejrzenia może być zrobienie przeglądu tytułów pochodzących z jednego konkretnego roku. Warto najpierw przejrzeć rankingi dostępne w internecie i wybrać te tytuły, które mają najwięcej pozytywnych ocen. Mamy wtedy największą szansę na obejrzenie rzeczywiście wartościowych produkcji

Serwisy vod - czemu wybieramy je coraz częściej? Przekonaj się "TUTAJ".

 

Metoda 4: raz moje, raz twoje

Te metoda sprawdzi się w przypadku par. Jeśli każdy z partnerów lubi inny rodzaj filmów, warto decydować na zmianę. Dobrze jest porozmawiać najpierw o tym, czy jest coś, na co druga osoba nie jest w stanie się zgodzić. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, można po prostu po uzgodnieniu obejrzeć dany film samotnie, gdy nasz partner będzie miał jakieś inne ciekawe zajęcie.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku