Prowadzenie własnego studia tatuażu to pomysł na bardzo dochodowy biznes. Jednocześnie wymaga również pewnych nakładów finansowych. Część z nich dotyczy mebli, takich jak leżanka do tatuażu. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę.


Zakładasz studio tatuażu? Oto, czego potrzebujesz

Pozornie rozpoczęcie działalności skupionej na wykonywaniu tatuaży jest proste. Talent i podstawowy sprzęt niezbędny do wykonywania projektów to jednak nie wszystko. Zwłaszcza na samym początku konieczne będą również pewne inwestycje. Co muszą objąć?

Można tu wskazać na:

  • meble dla klienta, takie jak leżanka do tatuażu, fotel do tatuażu, klęczniki, podpórki;

  • krzesło dla tatuażysty, które ułatwia pracę i zapewnia jak najłatwiejszy dostęp do tatuowanych części ciała klienta;

  • oświetlenie;

  • maszynka do tatuażu, igły, atramenty;

  • jednorazowe rękawiczki, ręczniki papierowe, folia;

  • kosmetyki, maści, wazelina, preparaty do odkażania;

  • przyborniki i organizery;

  • zasilacze, przedłużacze, włączniki.

Należy przy tym pamiętać, że wiele akcesoriów i narzędzi można używać wyłącznie jednorazowo podczas jednej sesji z jednym klientem. W związku z tym już na etapie planowania należy określić zapotrzebowanie na dłuższy okres.

 

Meble do studia – jakie wybrać?

Sporym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorców otwierających studio jest przede wszystkim zakup mebli. Profesjonalne zestawy to inwestycja, która szybko procentuje. Nie warto wobec tego oszczędzać za wszelką cenę na bezpieczeństwie i wygodzie klientów. Oferowana przez Orakon specjalna leżanka do tatuażu ułatwi realizację dowolnego projektu, zapewniając komfort zarówno tatuowanej osobie, jak i pracującemu artyście.

Jest przy tym zasadniczo niezbędnym elementem wyposażenia salonu i sprawdza się w wielu sytuacjach. Jej olbrzymią zaletą jest także przystępna cena. Pozwala na uzyskanie sporych oszczędności w stosunku np. do profesjonalnych foteli do tatuażu. Jednocześnie należy mieć jednak świadomość, że cechuje się pewnymi ograniczeniami.

 

Leżanka, fotel, krzesło do tatuażu – co Ci się przyda?

Niezależnie od podjętych wyborów cel zawsze jest taki sam: zapewnienie jak najbardziej satysfakcjonujących warunków klientowi oraz tatuatorowi nawet podczas wyjątkowo trudnych i czasochłonnych sesji. Jednocześnie profesjonalne studio tatuażu musi być przygotowane na realizację każdego projektu, także w trudno dostępnych okolicach ciała.

W związku z tym, zakładając salon, warto wyposażyć się w zestaw mebli ułatwiających przygotowanie różnych konfiguracji. Obok leżanki do tatuażu standardem jest fotel, który daje możliwość przygotowania zróżnicowanych ustawień. Oczywiście umiejętne korzystanie z tych narzędzi to także ważna część warsztatu tatuatora.

 

Z jakiego materiału powinny być wykonane meble?

Rzecz jasna w przypadku studia tatuażu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Wykorzystany sprzęt powinien gwarantować odpowiednią wytrzymałość i być wykonany z nieuczulających materiałów. Najczęściej leżanki do tatuażu, podobnie jak leżanki do masażu czy meble wykorzystywane w gabinetach fizjoterapeutów, są pokryte skórą ekologiczną.

Ten materiał jest niezwykle prosty do utrzymania w czystości. Można również bardzo szybko przeprowadzić jego dezynfekcję oraz zastosować jednorazową folię, która jest nieodłącznym elementem każdej sesji. Jednocześnie ważny jest również aspekt estetyczny: meble znakomicie odnajdą się w różnych przestrzeniach i będą najlepiej świadczyły o profesjonalizmie artysty. Produkt sprawdzonego dostawcy to także inwestycja na długie lata.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku