Chrzciny są uroczystością, która wiąże się z wątpliwościami dotyczącymi wyboru prezentu. Często ciężko zdecydować, czy powinniśmy wybrać tradycyjny podarunek, czy nowoczesny, praktyczny prezent. Proponujemy państwu podarunki, które świetnie sprawdzą się jako pamiątka na chrzciny.  

Szatka i gromnica

Pamiątka na chrzest kupowana przez rodziców chrzestnych to tradycyjnie świeca chrzcielna i szatka. Świeca, kupowana przez ojca chrzestnego to gromnica, która towarzyszy dziecko później w najważniejszych uroczystościach religijnych. Z kolei szatkę powinna zapewnić matka chrzestna i okryć nią maluszka w czasie uroczystości. Pomimo, że są to tradycyjne pamiątki na chrzest, warto pomyśleć o ich personalizacji, na przykład imieniem, tak, aby w późniejszym czasie dziecko miało wyjątkową pamiątkę po tym ważnym wydarzeniu.

Medaliki i zawieszki

Medaliki i zawieszki to tradycyjna pamiątka na chrzest, która towarzyszy dziecku w czasie jego późniejszego życia. Często jest to prezent kupowany przez dziadków, posiadający wartość sentymentalną. Istnieje możliwość wykonania na medaliku grawerunku w postaci daty chrztu i imienia dziecka, co czyni prezent wyjątkowym i niepowtarzalnym. Mogą państwo w prosty sposób zaprojektować prezent dla maluszka na stronie: Aleupominek.pl

Praktyczne prezenty

Pamiątka na chrzest, którą kupują inni goście pozostawia większe pole manewru. Możemy postawić na tradycyjny prezent, taki jak wspomniane wyżej zawieszki, czy pismo święte i komplety biżuterii, ale również typowo dziecięce podarunki, takie jak kocyki, misie, czy ręczniczki. Takie prezenty będą użyteczne, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Kocyk czy miś to rodzaj pamiątki na chrzest, do której maluszek będzie mógł się przytulić, i z pewnością doceni ją w pierwszych latach życia. Aby urozmaicić taki prezent, warto postawić na haft na materiale, który zapewni trwałą i ciekawą personalizację, czyniąc podarunek wyjątkowym.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku