Często jest tak, że idziemy do sklepu z zamiarem kupna ubrania, po czym z uczuciem zawodu wychodzimy i udajemy się na dalsze poszukiwania. Krój nie taki, rozmiar nie ten, dodatki niekoniecznie nam odpowiadają. Trudno znaleźć ubranie, które całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście możemy szukać dalej lub pójść na kompromis, chyba że zdecydujemy się na szycie na miarę.


Najczęściej szycie na miarę kojarzy się z garniturami ewentualnie sukniami ślubnymi. Tymczasem o pracowni krawieckiej warto pomyśleć także wtedy, kiedy interesują nas inne ubrania jak odzież wierzchnia. Co prawda będziemy musieli poczekać na to, aż odbierzemy wymarzoną część garderoby i prawdopodobnie trochę więcej zapłacimy, ale wielość zalet i tak skłania ku temu, by wziąć pod uwagę właśnie to rozwiązanie. Z jakimi wiąże się korzyściami?

1. Ubranie dobrej jakości

 Kupując odzież wierzchnią, nastawiamy się na to, że będziemy w niej chodzić więcej niż przez jeden sezon. To oznacza, że musi być z tkanin wysokiej jakości i bardzo starannie uszyta. Udając się do pracowni krawieckiej, będziemy mieć do wyboru różne materiały. I wszystkie są dobrej klasy. Wiele z nich znacznie przewyższa to, co znajdziemy w zwykłych sklepach sieciowych. Do tego mamy pewność, że samo wykonanie też będzie na wysokim poziomie. Jeśli interesuje nas szycie na miarę w Warszawie, Cafardini jest odpowiednim miejscem, do jakiego powinniśmy się zgłosić. Możemy być pewni, że ubranie, jakie kupimy, będzie trwałe, wygodne i dobrze będzie wyglądać przez długi czas.

2. Komfort cieplny w każdych warunkach

Ponieważ nasze odzienie będzie z materiału wysokiej klasy, to zapewni nam optymalny komfort cieplny. Jest to o tyle istotne, że wiele dostępnych na rynku kurtek i płaszczy jest z poliestru i innych tworzyw sztucznych, a przez to nie będzie nam w nich ciepło. Ubrania od krawca są z materiałów naturalnych, więc zapewnią ciepło, nawet kiedy na dworze będzie bardzo zimno.

3. Ubranie idealnie pasujące do sylwetki

Różne są typy sylwetki i często to, co wygląda dobrze na manekinie, nie wygląda dobrze na nas. Decydując się na szycie na miarę, tego problemu nie ma. Krawiec zdejmie z nas miarę, a dzięki temu szerokość i długość płaszcza bądź kurtki będzie idealnie odpowiadać naszym wymiarom. Nic nie będzie nas opinać ani odstawać.

4. Odzienie będzie pasować do naszego stylu

Kiedy nasze odzienie wierzchnie jest szyte na miarę, to my decydujemy, jaki będzie jego kolor i materiał. To również od nas zależy to, jakie będą dodatki. Wspólnie z krawcem wybierzemy zamki, guziki, zadecydujemy, czy mają być przeszycia lub inne ozdoby. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się w coś, co będzie odpowiadać naszemu stylowi ubierania i posiadanym już elementom garderoby.

5. Możemy się wyróżnić

W sklepach sieciowych wiele ubrań jest do siebie podobnych. W efekcie wychodząc na ulicę, będziemy wyglądać podobnie do innych. Szycie na miarę jest doskonałą propozycją dla wszystkich ceniących sobie oryginalność, którzy zamierzają ubierać się w coś innego niż reszta.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku