Interesują Cię zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym możesz poczuć się jeszcze lepiej w swoim ciele? Jeśli tak, to powinnaś dowiedzieć się więcej o fali uderzeniowej. To sposób na poprawienie jędrności ciała, zmniejszenie cellulitu, redukcję zmarszczek, wyszczuplenie oraz na stymulację mięśni.

Na pewno do głowy przyjdzie Ci wiele różnych pytań dotyczących fali uderzeniowej: czy boli, czy jest szkodliwa, na czym dokładnie polega, jak często trzeba ją wykonywać. W poniższym tekście znajdziesz na nie odpowiedzi!

Fala uderzeniowa – zabiegi o wielu zastosowaniach

Zapewne zastanawiasz się, jak działa fala uderzeniowa. Zabiegi opierają się na wykorzystaniu fali akustycznej, która po dobraniu odpowiedniej częstotliwości, wpływa na rozluźnienie tkanki łącznej. Kosmetolog na miejsce poddawane zabiegowi nakłada żel kontaktowy, a następnie przykłada do ciała głowicę, z której wydobywają się fale.

Emitowana fala wnika pod skórę na głębokość kilku centymetrów, gdzie dochodzi m.in. do rozpadu lipidów. Obecnie dużym uznaniem cieszy się metoda Storz D-Actor – warto więc sprawdzać, czy konkretny gabinet kosmetologiczny ma ją w swojej ofercie.

W kosmetologii można wskazać kilka zastosowań fali uderzeniowej. Cellulit na udach czy pośladkach po kilku zabiegach znacząco się zmniejszy, a twarz może zostać skutecznie odmłodzona. To jednak nie wszystko – warto wspomnieć także o rehabilitacji falą uderzeniową. Jaka jest zależność między falą uderzeniową a fizjoterapią? To sprawdzony sposób na dolegliwości bólowe oraz stany zapalne. Zmagasz się z łokciem tenisisty lub ostrogą piętową? Fala uderzeniowa pomoże Ci rozprawić się z tymi dolegliwościami.

Czy zapisujesz się na falę uderzeniową w Warszawie, czy innym mieście – wizytę zabiegową zawsze powinna poprzedzać konsultacja kosmetologiczna. To bardzo ważne, ponieważ nie każdy może zostać poddany fali uderzeniowej. Przeciwskazaniami mogą być np.: posiadanie rozrusznika serce, ciąża oraz karmienie piersią, hemofilia, osteoporoza, epilepsja, żylaki w miejscu zabiegu, stany zapalne lub zażywanie leków sterydowych.

Jak często należy poddawać się zabiegowi fali uderzeniowej? Efekty są zauważalne już po kilku sesjach, jednak aby cieszyć się na dłużej rezultatami zaleca się serię 10 zabiegów. Powinny być one przeprowadzane co kilka dni. Później – dla zachowania trwałości – warto wykonywać także tzw. zabiegi przypominające.

Efekty i odczucia po fali uderzeniowej

Należy pamiętać o tym, że terapia falą uderzeniową obejmuje kilka sesji. To długotrwały proces wymagający systematyczności. Dopiero po zakończeniu całego cyklu można podziwiać efekt końcowy, czyli wymodelowaną sylwetkę, skórę o lepszej kondycji i zredukowany cellulit.

Jeśli chodzi o odczucia po fali uderzeniowej, to są one raczej łagodne. Podczas jej trwania pacjentka nie powinna czuć bólu. Natomiast w przypadku osób o delikatnej skórze może pojawić się zaczerwienienie, które powinno zniknąć po upływie kilku minut. Poza tym zabieg trwa około kilkudziesięciu minut, jest nieszkodliwy i nie wymaga znieczulenia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku