Urządzając sypialnię, trzeba wybrać nie tylko kolor ścian czy zasłon, ale również łóżko. To najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu. Jego nieodłączną częścią jest oczywiście materac, który bezpośrednio odpowiada za jakość naszego snu. W sprzedaży znaleźć można materace o różnej wielkości. Największą popularnością cieszy się materac 160x200. W swojej ofercie ma go praktycznie każdy producent. Pojawia się w związku z tym pytanie, kiedy jego wybór jest naprawdę dobrą decyzją.


Czy materac 160x200 odpowiedni jest tylko dla singla, czy również dla pary?

Materac 160x200 to model, który świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku singli, jak i par. Jego szerokość – 160 cm - jest bowiem na tyle duża, że z powodzeniem zmniejszą się na nim dwie osoby. To rozmiar, który zapewnia wygodny sen nawet wtedy, kiedy śpiące na nim osoby potrzebują sporo miejsca. Jeśli chodzi o długość, to ma ona charakter standardowy. Oznacza to, że powszechnie dostępne w sprzedaży materace są właśnie takiej długości.

 W jakiej sypialni sprawdzi się materac 160x200?

Wybierając materac, trzeba uwzględnić nie tylko własne preferencje, ale również wielkość sypialni. Co z tego, że marzy nam się materac największy spośród dostępnych w ogólnej sprzedaży, kiedy sypialnia jest na niego zbyt mała. Materac 160x200 to rozmiar standardowy. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się nawet w takiej sypialni, która jest stosunkowo niewielka. Jeśli więc Twoje mieszkanie nie jest duże, nie możesz pozwolić sobie na urządzenie naprawdę dużej, przestronnej sypialni, postaw na materac w tym najbardziej klasycznym rozmiarze.

 Czy materac 160x200 jest drogi?

Wiele osób urządzających mieszkanie przy wyborze mebli i akcesoriów kieruje się nie tylko jakością, ale również ceną. Jeśli chodzi o materac 160x200, to z racji standardowego rozmiaru nie będzie on zbyt drogi. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna cena uzależniona jest od tego, jaki rozmiar materaca w tym rozmiarze zdecydujemy się kupić. Postawić można bowiem na materac termoelastyczny, jak i taki, który charakteryzuje się tradycyjną konstrukcją. Im bardziej nowoczesny, tym oczywiście więcej trzeba za niego zapłacić. Warto jednak pamiętać, że na materacu nie należy oszczędzać. To właśnie on wpływa na jakość naszego snu. Kupując ten naprawdę tani, którego jakość pozostawia wiele do życzenia, trzeba liczyć się z tym, że podobnie będzie ze snem. Niewygodny materac przekłada się na niewyspanie, może generować bóle pleców i stawów. A tego z pewnością każdy chciałby uniknąć.

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdej sypialni jest materac. Producenci oferują dzisiaj klientom szeroki wybór materacy różniących się nie tylko sposobem wykonania i wykorzystanym materiałem, ale również wielkością. Materac 160x200 jest najbardziej standardowy, a jednocześnie uniwersalny. Z powodzeniem mogą po niego sięgnąć zarówno osoby śpiące pojedynczo, jak i pary, które nie chcą narzekać na brak wolnego miejsca. To materac, który zadowoli nawet naprawdę wymagających klientów. Wystarczy tylko postawić na odpowiedni jego rodzaj.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku