Materac do łóżka powinien być wybierany tak, aby zawsze spełniał indywidualne oczekiwania i potrzeby użytkowników. Ponadto musi pasować do ich wagi oraz ewentualnych problemów zdrowotnych, by zapewnić maksymalny komfort oraz wsparcie dla ciała. Dzięki temu z łatwością można poprawić jakość snu i zagwarantować optymalne odprężenie, co sprawi, że każdego poranka będziemy budzić się pełni energii. Dla pań o pełniejszych kształtach, poleca się specjalne materace dla osób otyłych. Mają idealną grubość, jaka doskonale wesprze i odciąży każdy odcinek ciała. Dowiedz się, jakie materace będą w tym przypadku najlepsze. 

Jaka grubość materaca będzie optymalna dla osób otyłych?

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że grubość materaca ma znaczący wpływ na to, jak się czujemy zarówno podczas spoczynku, jak i budząc się rano. Choć kiedyś mówiło się, że im grubszy materac, tym lepiej, w rzeczywistości nie jest to prawda. Takie przekonanie jest błędne, ponieważ jego wysokość ma związek z rodzajem wypełnienia materaca. Stąd też nie jest to w żaden sposób reguła. Oczywiście nie możemy wybierać zbyt cienkiego materaca. W takiej sytuacji nie zapewni nam on komfortu i będziemy się zapadać, czując pod ciałem stelaż. Dotyczy to zarówno osób szczupłych, jak i tych o nieco większej masie.
 
Najczęściej wybierane i spotykane na rynku materace cechują się grubością wynoszącą od 15 do 20 cm. Jednak w przypadku osób nieco bardziej puszystych trzeba rozważyć zwiększenie jego grubości. Dlatego też rekomendowanym wyborem będzie model, którego grubość rozpoczyna się od 20 cm, z czego najlepiej, gdy wynosi ona 25 cm. Pamiętaj jednak, że parametr ten nie jest jedynym i najważniejszym wyznacznikiem dobrej jakości produktu. Zapoznaj się z ofertą, jaką proponuje sklep z materacami SypialniaPlus i wybierz idealny model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Materace dla ciężkich osób - jaka twardość?

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze materaca dla osób o pełniejszych kształtach jest dopasowanie jego stopnia twardości do wagi użytkownika. To niezwykle istotne, by mieć tego świadomość. Dziś do czynienia mamy z oznaczeniami stopnia twardości w przedziale od H1 do H4. Przy tym H1 stanowi miękki materac, a H4 ten najtwardszy. Osoby o średniej wadze mogą swobodnie kierować się indywidualnymi preferencjami - tym, czy wolą bardziej miękką czy może twardą powierzchnię do spania. Jednak w momencie, gdy waga jest wyższa, trzeba kierować się zaleceniami producentów. Najczęściej twardość H1 jest dedykowana do wagi nie większej niż 60 kg. Z kolei H2 dotyczy przedziału 60-80 kg. Jeśli Twoja waga wynosi więcej niż 100 kg, wtedy zastanów się między stopniem H3 (80-100 kg) bądź H4 (powyżej 100 kg). Materace dla osób otyłych muszą gwarantować idealne podparcie każdej partii ciała. Znajdziesz je na stronie https://sypialniaplus.pl/s/32/materace-dla-osob-ciężkich.

Jaki rodzaj wypełnienia będzie idealny?

Ostatnią podstawową kwestią, którą musimy mieć na względzie, jest rodzaj wypełnienia materaca. Jeśli borykasz się z bólem pleców po nocy, wtedy najlepszym wyborem będzie materac wykonany z pianki termoelastycznej. Gwarantuje on optymalne dopasowanie się do ciała i jednocześnie świetne podparcie kręgosłupa. Z kolei osoby, które intensywnie się pocą, powinny postawić na model z pianki wysokoelastycznej. Przy tym warto, aby kupowany materac miał sprężyny, jakie zapewnią idealne podparcie ciała niezależnie od sytuacji. Zobacz najlepsze materace na sypialniaplus.pl i wybierz swój ulubiony.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku