Jura to światowy lider automatycznych ekspresów do kawy. Historia szwajcarskiej firmy sięga roku 1931, a od blisko 40 lat stale rozwijają kompetencje w ich zakresie. Jednym z sukcesów firmy jest ekspres Jura ENA 8, stworzony z myślą o wielbicielach kaw z dodatkiem mleka i miłośników kompaktowych urządzeń.

10 specjałów kawowych

Z pomocą Jura ENA 8 przygotujemy aż 4 rodzaje mlecznych kaw, zaczynając od:

  • Latte Macchiato, o dosłownym znaczeniu „splamione mleko”, polegająca na dolaniu porcji espresso do przeważającej ilości białej pianki.
  • Flat white, powstająca z połączenia podwójnego espresso i łagodnie spienionej porcji mleka. Swoją nazwę zawdzięcza unoszącej się chmurce na powierzchni filiżanki kawy.
  • Cappuccino, jeden z najpopularniejszych napojów, przygotowywany z jednej porcji espresso i dolanego mleka w kremowej, aksamitnej wersji.
  • Espresso macchiato, o bardziej intensywnym smaku kawy przełamanym niewielką ilością puszystego mleka.

Nie byłoby to możliwe bez zaopatrzenia ekspresu Jura ENA 8 w technologię gładkiej pianki Fine Foam, która dba o właściwe napowietrzenie mleka, zostawiając konsumenta z mnóstwem drobnych i delikatnych pęcherzyków, czyli z tym, co definiuje dobrze wykonaną mleczną kawę. 

Z powodzeniem przyrządzimy również jedną z najmniejszych kaw – Ristretto, a także klasyczną czarną kawę, Espresso i Espresso doppio, które – do wyboru – może zdobić porcja aksamitnej pianki.

Jakość kawy

Drugim ważnym elementem odpowiadającym za smak kawy jest wydobycie z ziaren wszystkiego, co najlepsze. W tym celu ekspres Jura ENA 8 wyposażono w wielostopniowy młynek Aroma G3, słynący z szybkiej i cichej pracy. Intensywność kawowego napoju zależy przede wszystkim od stopnia zmielenia ziaren, a młynek Aroma G3 zapewnia aż 6 poziomów regulacji.

Nie sposób także zapomnieć o Procesie Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.), specjalnie opatentowanej metodzie do przygotowania idealnego ristretto i espresso, tak bardzo potrzebnego do latte macchiato czy flat white. Skraca czas ekstrakcji z ziaren, przepuszczając gorącą wodę pulsacyjnie, w szybkich cyklach przez świeżo zmieloną kawę.

Całość uzupełnia Technologia Zaparzania 3D, dzięki której woda równomiernie przenika przez liczne warstwy mielonej kawy, zapewniając jeszcze więcej aromatu z ziaren.

Jura ENA 8 – udogodnienia

A to nie wszystko! Menu Jura ENA 8 jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Cztery duże przyciski przylegają ściśle do 2,8'' kolorowego wyświetlacza, zapewniając wygodę podczas użytkowania ekspresu, który pomoże dokonać wyboru na każdym etapie przygotowywania kawy. Ponadto Jura ENA 8 obsługuje aż 10 poziomów ustawiania indywidualnych mocy kawy oraz 3 poziomy temperatury zaparzania.

Dzięki funkcji One-Touch bez wysiłku, za pomocą jednego kliknięcia, przygotujemy ulubioną kawę – ekspres automatycznie zapisze wszystkie zmienione ustawienia do wykorzystania w przyszłości.

Regulowana wylewka to także element, na który często zwraca się uwagę. W przypadku Jura ENA 8 sięga ona do 14 cm wysokości, co pozwala użyć całkiem przyzwoitej wielkości szklanki.

O wyglądzie pojemnika do mleka decydujemy sami – może to być szklanka, dedykowany pojemnik Jura lub chłodziarka. Każde z nich ustawimy po lewej stronie ekspresu.

Na dokładkę Ekspres Jura ENA 8 może być wyposażony w nowoczesny system obsługi automatycznych ekspresów do kawy J.O.E. (Jura Operating Experience), zezwalający na zarządzanie ekspresem za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon i Apple Watch, jeśli dokupimy wcześniej nadajnik Smart Connect Jura.

Jura ENA 8 czyszczenie

Dbanie o higienę urządzenia to kolejny ważny element wpływający na smak kawy, ale także nasze zdrowie. Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania w ekspresie Jura ENA 8 poinformuje nas na ekranie wyświetlacza o potrzebie wykonania jednej z tych czynności — nie musimy o tym pamiętać. Po naszej stronie spoczywa jedynie włączenie odpowiedniego programu oraz wprowadzenie dedykowanego środka czyszczącego, a maszyna oczyści się sama w kilka minut. Zwykłe przepłukiwanie „wnętrzności” ekspresu po kawie lub mleku trwa parę sekund i jest kompletnie bezobsługowe. 

Działanie wspomaga Inteligentny System Wody (I.W.S.) połączony z filtrami do wody Claris Smart lub Claris Smart Mini, skutecznie chroniące przed osadem z kamienia. System wykrywa poprawność założonego filtra, a także zasygnalizuje o potrzebie jego wymiany.

Jura ENA 8 wymiary i wygląd

To, co jeszcze wyróżnia ekspres Jura ENA 8 to duża pojemność zbiornika na fusy, bo aż 10 porcji maksymalnie mimo jego niewielkich wymiarów: 27,1 × 32,3 × 44,5 cm (w najszerszym miejscu, z pojemnikiem na wodę × wysokość × głębokość), stąd bez obaw zmieści się w każdej mniejszej kuchni.

Ponadczasowy design to stały element ekspresów Jura i tak też jest w przypadku Jura ENA 8 dostępnego w Decofire w dwóch wersjach kolorystycznych: Metropolitan Black oraz Nordic White, zdobione dodatkowo kryształowym czystym, diamentowym wyglądem pojemnika na wodę mieszczącego 1,1 l.

Obserwacja łączenia warstw kawy i mleka z podświetlaniem filiżanek w kolorze bursztynowym lub białym zdaje się dodatkowo skracać czas oczekiwania i pozwolić odprężyć w zaciszu domowym.

Jura ENA 8 cena

Ekspres ENA 8 jest przystępny cenowo i posłuży wiele lat. Pozwoli przyrządzić naszą ulubioną kawę oraz odkryć nowe smaki dostępne na wyciągnięcie ręki.

Jura ENA 8 Touch opinie

Oba modele, Jura ENA 8, jak i Jura ENA 8 Touch w jeszcze bardziej udoskonalonej wersji, chwalone są za smak espresso i spienione mleko niczym z najlepszych kawiarni, a to wszystko bez wychodzenia z domu!

Jura ENA 8 – dla kogo?

To must have dla pasjonatów idealnej mlecznej pianki i niezwykle aromatycznej kawy wprost od niepozornych wymiarów ekspresu z eleganckim designem.

Gdzie kupić ekspres JURA ENA 8? Ten model, jak i wiele innych modeli ekspresów JURA znajdziecie w ofercie sklepu DECOFIRE.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku