Idealny makijaż jest tym, do czego dąży każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z kosmetykami. Aby go osiągnąć potrzebne są nie tylko dobre produkty, ale również akcesoria, którymi jest on wykonywany. Często na tym etapie pojawia się problem, co wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt. Sprawdź, co będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie!


 


 

Pędzle do makijażu – produkt, którego nie może zabraknąć

Pędzle do makijażu sprawdzą się tak naprawdę do wszystkiego – do makijażu oczu, do nakładania podkładu, różu, bronzera, pudru, malowania brwi oraz do blendowania. Ich największą zaletą jest to, że mogą nimi wykonać precyzyjny makijaż osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane. Dobrze dobrane pędzle posłużą Ci przez długie lata, dlatego warto wybrać takie, które będą nie tylko dobrze wykonane, ale również będą posiadały miękkie włosie, które sprawi, że ich użytkowanie będzie prawdziwą przyjemnością. Pędzle do makijażu mają tę przewagę, że mogą mieć różne przeznaczenie. Ich konstrukcja sprawia, że makijaż nimi zrobiony będzie niezwykle estetyczny. Możesz wybrać odpowiedni kształt i ułożenie włosia, które przykładowo ułatwi Ci wykonanie makijażu oczu lub brwi. Wykorzystanie pędzli zapewni także większe krycie podkładu niż zaaplikowanie go gąbeczką – idealnie sprawdzi się do tego pędzel okrągły lub płasko ścięty. Właśnie nimi można nałożyć podkład ruchem stemplującym lub rozprowadzając go od środka twarzy na zewnątrz.

Sprawdź - pędzle do makijażu Boho Beauty

Do czego najlepiej sprawdzi się gąbka do makijażu?

Gąbeczka do makijażu jest bardzo łatwa w obsłudze i doskonale sprawdzi się do nałożenia podkładu. Jej odpowiednia struktura sprawia, że nałożony kosmetyk wygląda naturalnie, wszystko dlatego, że część podkładu wtapia się w gąbkę, dzięki czemu skóra zachowuje swoją strukturę. Aby jej użyć wystarczy zmoczyć ją wodą i ją wycisnąć, co sprawi, że krycie kosmetyku jest mniejsze, ale w każdej chwili można je wedle uznania stopniować. Dobra gąbeczka powinna być miękka i kształtem dostosowana do potrzeb użytkowniczki. Gąbeczka medium cut, ze ściętym bokiem oraz gąbka w kształcie kropli doskonale sprawdzą się do zaaplikowania korektora pod oczy, który dzięki nim będzie równomiernie rozprowadzony i zachowa naturalny, świeży wygląd. Ich zaokrąglona podstawa dobrze sprawdzi się do stemplowania kosmetyków płynnych i kremowych. Gąbeczka nadaje się również do aplikacji sypkiego pudru transparentnego – takie wykończenie makijażu sprawi, że będzie on wyglądał naturalniej.

Zalety pędzli i gąbeczek z całą pewnością przemawiają do tego, aby spróbować i jednych i drugich. Każdemu odpowiada inne wykończenie makijażu, dlatego warto sprawdzić, które z nich jest dla nas najlepsze. Najważniejsze jest to, że w wykonywaniu idealnego makijażu można użyć ich razem – żadne z nich siebie nie zastąpi, a w połączeniu dadzą jeszcze lepszy efekt.

Sprawdź - gąbki do makijażu Boho Beauty


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku