Ta książka to trzynaście sensacyjnych historii o niezwykłych miejscach w Polsce. Mity, spekulacje, skarby. Autor przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachwców, pasjonatów i świadków. Dzięki temu powstały reportaże, które wciągną i zaintrygują nawet największych lokalnych sceptyków.

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda

Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?
 

Jest heretycka piramida z ogromnymi żmijami, pomorska Atlantyda odnaleziona dzięki wskazówkom z podróży sprzed tysiąca lat i niedoszła stolica świata w podlaskiej puszczy. Rozmawiałem z rabusiami średzkiego skarbu tysiąclecia, słowiańskimi neopoganami i poszukiwaczami bogactw templariuszy. Dostałem się do najdziwniejszego więzienia na świecie, izdebki zamurowanego żywcem na kilkadziesiąt lat kockiego cadyka i podziemi jedynej w Europie nazistowskiej świątyni. Pociągnąłem temat największego oszustwa w historii polskiej archeologii, odważnie rewidowałem swoje poglądy na temat UFO i narodowej ezoteryki, a na koniec zażywałem wodnych rozkoszy w przedwojennym spa, gdzie czas się zatrzymał.

Włożyłem w tę książkę kilka miesięcy życia, całe serce, mnóstwo mrożących krew w żyłach przygód i fantastyczną zabawę.

Jakub Kuza


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku