Włosy, które mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania, szybko tracą objętość i sprawiają, że fryzura wygląda nieświeżo. Próby ograniczenia tego problemu często są bardzo frustrujące i przynoszą rezultaty odwrotne od zamierzonych. Jednak istnieją sposoby, które widocznie zmniejszają przetłuszczanie się włosów. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!


Nadmierna produkcja sebum to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Często występuje również u osób dorosłych. Tłuste włosy są nie tylko mało estetyczne, ale także osłabione. Czasami mogą również nadmiernie wypadać – wówczas oprócz właściwej pielęgnacji możesz wypróbować tabletki na wypadanie włosów. Koniecznie skorzystaj także ze sprawdzonych sposobów na poprawę kondycji włosów. Jak dbać o przetłuszczającą się fryzurę?

  1. Nawilżaj włosy

Mogłoby się wydawać, że tłuste włosy i skóra głowy wymagają bardzo dokładnego oczyszczenia. Jednak należy pamiętać, że sebum, to naturalny filtr, który ma na celu ochronę włosów i skóry przed utratą wilgoci. Jeśli zostanie usunięty, to skalp może ulec podrażnieniu, a włosy staną się suche, matowe i łamliwe. Przesuszona skóra będzie się bronić i produkować łój jeszcze intensywniej. Dlatego agresywne oczyszczanie zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem w walce z łojotokiem. Ukojenie i harmonię odnajdziesz raczej, zapewniając skórze i włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Warto pamiętać, że kosmetyki nawilżające muszą być dobrane do porowatości włosów. Jak ją określić dowiesz się na https://www.superpharm.pl/blog. Pamiętaj, że bardzo ważne jest nie tylko nawilżanie włosów, ale także skóry głowy.

Włącz olej kokosowy do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej! Sprawdź, dlaczego warto!

  1. Złuszczaj skórę

Aby skutecznie, a zarazem delikatnie oczyścić skalp, warto stosować specjalne peelingi. Dzięki nim usuniesz zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Taki zabieg z pewnością poprawi objętość i wygląd fryzury. Peeling skóry głowy jest też znakomitym wstępem do dalszej pielęgnacji, gdyż ułatwia wnikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

  1. Masuj głowę

Masaż jest czynnością, która pobudza mikrokrążenie, przez co skóra głowy jest lepiej dotleniona i zaopatrzona w składniki odżywcze. Dzięki temu włosy są mocniejsze i zdrowsze. Delikatny masaż możesz stosować podczas mycia głowy – pamiętaj, aby nadmiernie nie pocierać włosów, a raczej wykonywać koliste ruchy palcami. Podczas mycia włosów, możesz też skorzystać ze specjalnych szczotek do masażu.

  1. Ogranicz dotykanie włosów

Częste szczotkowanie, poprawianie fryzury i dotykanie włosów nasila problemy z przetłuszczaniem. Jeśli chcesz zachować świeżość fryzury na dłużej, możesz spróbować upiąć lub związać włosy. Pamiętaj jednak, aby podczas stylizacji wykorzystywać jak najmniej kosmetyków i ograniczyć dotykanie skóry głowy.

  1. Zbadaj się

Nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy może być także objawem problemów zdrowotnych. Ten symptom często pojawia się u osób, które mają np. zaburzenia hormonalne. Dlatego, jeśli czujesz, że twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają, to warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania profilaktyczne.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku