Bujne, zadbane włosy – to obiekt marzeń zdecydowanej większości dziewczyn. Oprócz wysokiej jakości szamponu, odżywczego balsamu i produktów do stylizacji, eksperci zalecają włączenie do podstawowej pielęgnacji peelingu do skóry głowy. O pozytywnych właściwościach i niuansach tej procedury opowiemy dzisiaj bardziej szczegółowo.

Na czym polega peeling skóry głowy?

Każdego dnia nasza skóra uwalnia dużą ilość substancji endokrynnych. Pot i sebum pozostają na jej powierzchni, zatykają pory i blokują pobieranie witamin z kosmetyków pielęgnacyjnych. Dotyczy to szczególnie skóry pod włosami: znacznie trudniej jest ją idealnie umyć z powodu gęstych włosów. Konsekwencje tego mogą być bardzo różne, aż do rozwoju łojotokowego zapalenia skóry i szybkiego wypadania włosów, ponieważ martwe komórki zakłócają normalne funkcjonowanie naskórka. Poradzić sobie z tym problemem pomoże domowy peeling do skóry głowy, który można wykonywać podczas każdego mycia włosów.

Rodzaje peelingów do skóry głowy

Dobór peelingu do pielęgnacji domowej powinien opierać się na właściwościach Twojego rodzaju skóry. Współczesny rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę produktów z różnymi składnikami aktywnymi, więc znalezienie odpowiedniego dla Ciebie produktu będzie dość proste.

Aby nie popełnić błędu przy wyborze, zalecamy najpierw zapoznać się z głównymi rodzajami peelingów do skóry głowy i zrozumieć, jak działają i jakie problemy rozwiązuje każdy z nich.

  • Mechaniczny. Właścicielki wrażliwej skóry głowy powinni stosować tych produktów bardzo ostrożnie – istnieje ryzyko uszkodzenia z powodu obecności gruboziarnistych cząstek ściernych. Często są to zmiażdżone kryształki soli, cukru, nasion owoców i kawy. Peeling mechaniczny dobrze działa na zanieczyszczoną skórę głowy i złuszcza zgrubiałe komórki.
  • Enzymatyczny. Peeling, który nie wymaga żadnych dodatkowych ruchów i fizycznych wpływów. Pytasz nas jak to możliwe? Sekret jest prosty. Zawierają w sobie naturalne enzymy, które „rozpuszczają” wszystko, co zbędne, a jednocześnie nasycają skórę witaminami owocowymi i roślinnymi. Dlatego wystarczy tylko nałożyć produkt na skórę głowy, pozostawić na kilka minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.
  • Kwasowy. W składzie tych produktów znajdują się substancje aktywne zwalczające łupież, nadmierne wydzielanie sebum oraz osłabienie mieszków włosowych. Kwasy owocowe doskonale oczyszczają i odświeżają skórę głowy, a kwas mlekowy z kolei ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Jak stosować peeling, aby nie zaszkodzić?

Ogólne zalecenia dotyczące stosowania peelingów do skóry głowy w codziennej pielęgnacji są dość proste, ale nie należy ich lekceważyć. 

Główny strach wszystkich dziewczyn – to przesadzenie z szorowaniem i utrata gęstości włosów. Obawy nie są bezpodstawne: naprawdę istnieje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych przy nadmiernie agresywnym tarciu. Tutaj upieramy się, żeby masowanie owłosionej skóry głowy było łagodne i delikatne. Nie należy również zbyt długo zostawiać produktu zawierającego kwasy: ściśle przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących czasu trzymania i natychmiast zmyj po czasie określonym w instrukcji.

Stosując się do naszych prostych zaleceń, zapewnisz swoim włosom i skórze głowy skuteczną, wysokiej jakości pielęgnację i będziesz mogła cieszyć się pięknymi, zadbanymi włosami. Jeśli zdecydowałaś się na zakup profesjonalnego peelingu do skóry głowy, konsultanci sklepu internetowego Cosibella z przyjemnością pomogą dobrać odpowiedni produkt z szerokiej gamy kosmetyków pielęgnacyjnych, prezentowanych na naszej stronie.

Source: https://cosibella.pl/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku