Własnoręcznie wykonana biżuteria to gwarancja jakości, a przede wszystkim oryginalności naszych ozdób.

Dlaczego warto tworzyć samodzielnie biżuterię?

Biżuteria to bardzo ważny element każdej stylizacji, podkreśla ją, nadaje jej charakteru. Dlatego niezwykle istotne jest, żeby była ona idealna. Zależy na tym każdej kobiecie, jak i na tym, żeby jej biżuteria była oryginalna. Taki efekt najprościej osiągnąć wykonując swoje ozdoby własnoręcznie. Każda kobieta jest w stanie stworzyć prawdziwe cudeńka. Wystarczy odrobina inwencji twórczej, garść cierpliwości i bogaty zestaw półfabrykatów.

Półfabrykaty muszą być trwałe

W tej pracy najważniejsze są właściwe półfabrykaty do wyrobu biżuterii. Powinny one przypaść do gustu, cieszyć oko, ale i być trwałe. Wykonując samodzielnie biżuterię, z pewnością będą one wykorzystywane wielokrotnie przy tworzeniu różnych kompozycji. Będą się różniły w zależności od tego, jaką stylizację będą ozdabiały, a także nastroju w danym dniu osoby ją zakładającej.

Półfabrykaty do tworzenia własnej biżuterii muszą być dobrej jakości, a to oznacza, że nie mogą one być podejrzanie tanie. Kompletując własny zestaw półfabrykatów, warto zainwestować w nieco droższe elementy. Zawsze będą one tańsze niż kolczyki, naszyjniki czy bransoletki zakupione w sklepie, a poza tym, jak już było to wspomniane, mają one być wielokrotnego użytku.

Pierwszą rzeczą, która jest niezwykle istotna - choć przy efekcie końcowym niewidoczna - jest sznurek. Gwarancję jakości daje ten bawełniany, warto także zwrócić uwagę na to, by był on wykonany w 100 proc. z bawełny z recyklingu. Kolejną rzeczą są wszelkiego typu zawieszki. Nie ma wątpliwości, że najwyższej jakości będą te wykonane ze srebra 925. Nie ulegną zniszczeniu już po drugim, czy trzecim założeniu. Będą służyć przez lata.

Ozdoba nie może uczulać

Zadowalającej jakości są także wszelkiego rodzaju zawieszki bądź elementy wykończeniowe ze stali chirurgicznej. Nie uczulają i nie czarnieją. Wybierając wszelkie mniejsze dodatki, warto postawić także na cieszące się dobrą opinią akryle. W przeróżnych kompozycjach bardzo dobrze prezentują się z niego wykonane przekładki.

W osobistej kolekcji biżuterii nie może zabraknąć tej różnokolorowej. I tu warto postawić na naturalne kamienie - kamień księżycowy, agat, piryt, granat itd. Kolczyki, czy też bransoletka wykonana z kamienia naturalnego będzie miała piękny, naturalny odcień. Jej kolor nie będzie jaskrawy, choć doskonale widoczny. W przypadku koralików wykonanych z tworzywa sztucznego kolor może po prostu razić w oczy.

Bransoletka musi współgrać z okularami

Wybierając półfabrykaty, pamiętać należy o wielu rzeczach, o czym była mowa powyżej. Na koniec, co także jest istotne, należy zwrócić uwagę, czy biżuteria z nich wykonana będzie pasować do kolorów, tkanin najczęściej noszonej przez nas odzieży, jak również do przedmiotów, z którymi nigdy się nie rozstajemy - okularów, pierścionka, albo zegarka. Bo przecież jeśli ramki naszych okularów są koloru srebrnego, nie możemy założyć do nich kolczyków z zawieszkami koloru złotego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku