Masaż to bardzo stara technika poprawiania kondycji naszego organizmu. Istnieje wiele jego odmian, dzięki czemu możemy dobrać konkretny zabieg do naszych potrzeb. Kiedy warto wybrać się na masaż? Kto i w jakiej sytuacji powinien rozważyć kurs masażu jako rozwinięcie swoich kompetencji?
1. Kurs masażu - dla kogo jest?
2. Masaż stopami Padanghata, klasyczny i rehabilitacyjny - najpopularniejsze rodzaje
3. Kiedy skorzystać z masażu stóp?
4. Padanghata masaż stopami - gdzie szukać najlepszych kursów?
 

Kurs masażu - dla kogo jest?

Masaż to nie tylko sposób na relaks, ale również technika wspomagania dochodzenia organizmu do zdrowia, na przykład podczas rehabilitacji czy przy intensywnym wysiłku fizycznym. Odpowiednio wykonany pozwala na regenerację zarówno ciała, jak i umysłu. To, na jaki rodzaj masażu się zdecydujemy, powinno zależeć od naszego stanu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Kurs masażu to bardzo dobry sposób na poszerzenie swoich kompetencji dla fizjoterapeutów, osób zajmujących się sportowcami czy też pracujących w centrach SPA.
 

Masaż stopami Padanghata, klasyczny i rehabilitacyjny - najpopularniejsze rodzaje

Podobnie, jak powodów, dla których go potrzebujemy, istnieje wiele różnych rodzajów masażu. Do najpowszechniej wykonywanych zaliczają się kolejno:
  • masaż rehabilitacyjny: wykonywany zwykle w celu rozluźnienia ciała spiętego po kontuzji, urazie lub w wyniku procedur medycznych, na przykład po operacjach chirurgicznych. Jego głównym celem jest promowanie elastyczności mięśni i całego ciała, co pozwala na skuteczniejszą rehabilitację i szybszy powrót do zdrowia;
  • masaż klasyczny: jego celem jest przede wszystkim relaks całego organizmu, zarówno fizycznie jak i mentalnie. Pomaga w zwalczaniu niektórych niekorzystnych dla nas stanów, jak na przykład chroniczne zmęczenie czy ból spowodowany większym niż zwykle wysiłkiem. Poprawia krążenie krwi;
  • masaż relaksacyjny: wykonuje się go przede wszystkim dla samej przyjemności. Podobnie jak inne typy masażu ten również ma pozytywny wpływ na naszą kondycję fizyczną;
  • Padanghata: masaż stopami jest polecany szczególnie osobom dość intensywnie uprawiającymi sport. Dzięki większemu naciskowi możliwe jest dotarcie do głębiej położonych mięśni, co pozwala je rozluźnić, a także zapobiega powstawaniu potencjalnych urazów.
 

Kiedy skorzystać z masażu stóp?

Zanim wybierzemy określony rodzaj masażu, warto zastanowić się jaki efekt jest naszym celem. Jeżeli chcemy wrócić szybciej do zdrowia, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy będą w stanie zalecić nam najlepsze ćwiczenia i działania w tym zakresie. Z kolei w przypadku masażu dla relaksu wybierzmy taką jego odmianę, która wydaje się nam najbardziej atrakcyjna, a także względem której nie mamy żadnych przeciwwskazań. Przykładowo, jeżeli borykamy się z problemami z krążeniem, masaż gorącymi kamieniami - ani żaden inny dotykający tkanek głębokich - nie będzie najlepszym wyborem.
 

Padanghata masaż stopami - gdzie szukać najlepszych kursów?

Masaż stopami na ciele pacjenta jest wartym uwagi sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej, szczególnie gdy jesteśmy bardzo aktywni lub podatni na kontuzje. Wybierając go należy upewnić się, że masażysta zna tę technikę i wie jak poprawnie ją wykonać. Jeżeli z kolei to my planujemy poszerzyć swoje portfolio, wybierzmy kompleksowy kurs, który przedstawi nam całą niezbędną wiedzę na temat wykonywania masażu typu Padanghata. Dzięki temu będziemy w stanie przeprowadzić go bezpiecznie i skutecznie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku