Wyprawka dla niemowlaka zawiera niezbędną ilość przedmiotów potrzebnych zarówno zaraz po porodzie w szpitalu, jak i po przybyciu do domu. Są to głównie produkty potrzebne do pielęgnacji, jak i różnego rodzaju ubranka. O czym należy pamiętać kompletując te rzeczy? Podpowiadamy.


Jak przygotować się do kompletowania wyprawki dla niemowlaka?

Jeśli mamy taką możliwość to warto dokładnie rozplanować zakup przedmiotów, które znajdą się w wyprawce dla niemowlaka. Nie warto kupować dużych zapasów w jednym momencie. Zwłaszcza jeśli sklep znajduje się nieopodal i jesteśmy w stanie w każdej chwili zdobyć brakujące kosmetyki do pielęgnacji. Pośpiech nie jest wskazany. Najlepszym rozwiązaniem jest skreślanie z przygotowanej listy przedmiotów, które już kupiliśmy. Można także zamawiać niektóre z produktów bezpośrednio przez internet.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

Wśród najważniejszych rzeczy w wyprawka dla niemowlaka są ubranka. Noworodek bardzo szybko rośnie, więc warto już przed jego urodzeniem zaplanować zakupy. Warto zakupić ubranka różnych rozmiarów, przeznaczone na konkretną porę roku, a więc w momencie w którym przyjdzie na świat. Należy liczyć się z tym, że część może nie zostać wykorzystana, ale jest to lepsze wyjście niż na ostatnią chwilę sięgać po potrzebne mu rzeczy. Wielu rodziców chętnie sięga po używane ubranka, które następnie odsprzedaje lub oddaje. To świetny pomysł, aby oszczędzić na zakupach.

Niezbędnym wyposażeniem są także różnego rodzaju produkty do pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę, aby były to wyłącznie kosmetyki z naturalnym składem. Muszą być one w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Można także zakupić dodatkowe produkty, które w znaczący sposób ułatwiają czynności związane z myciem dziecka. W pierwszych miesiącach życia niezbędna może okazać się specjalna wanienka z podwyższanym stojakiem. Nie może także zabraknąć precyzyjnego termometru, który będzie służył do odmierzania właściwej temperatury wody.

Trzeba także wyposażyć domową apteczkę w odpowiednie kosmetyki, kremy i lekarstwa przeznaczone dla małego dziecka. Przydatny może okazać się zwłaszcza dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym, który będzie można zabrać na spacer. Potrzebny będzie także aspirator do nosa oraz różnego rodzaju materiały opatrunkowe. Niezbędne są także środki na skaleczenia i rany. W przypadku małych dzieci nietrudno o zadrapania i otarcia naskórka. Dlatego warto mieć odpowiednie kosmetyki, które służą do odkażania i przyspieszają proces gojenia.


Najczęściej zadawane pytania


Jakie są najważniejsze elementy wyprawki niemowlęcej?

Wyprawka to komplet ubrań, od którego zaczyna maluch. Zwykle zawiera body, czapkę, botki i inne akcesoria. Najważniejszymi elementami dziecięcej wyprawki są te, które najbardziej zakrywają skórę i muszą być najczęściej zmieniane. Obejmuje to body, czapkę, botki i inne akcesoria, takie jak skarpetki.

Czemu powinniśmy odpowiednio wcześniej skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Wyprawka niemowlęca to termin, który odnosi się do ubranek i innych niezbędnych rzeczy potrzebnych nowemu maluszkowi. Wskazane jest wcześniejsze skompletowanie wyprawki, aby nie martwić się o to po narodzinach dziecka.

Jakie elementy powinny znaleźć się w wyprawce?

Wyprawka to komplet ubrań dla niemowlaka. Zwykle zawiera body, czapkę, botki i skarpetki. Na wyprawce powinny znaleźć się ubrania, które zapewnią dziecku ciepło i wygodę, a także ubranka łatwe do zakładania i zdejmowania. Wyprawka powinna być również neutralna pod względem płci, aby mogła być używana dla więcej niż jednego dziecka. Musimy również pamiętać, o nabyciu odpowiednich artykułów higienicznych.

Jak mogę dowiedzieć się, jakiego rozmiaru ubrania będą potrzebne mojemu dziecku?

Dokładnej wagi i wzrostu dziecka po narodzinach nie da się przewidzieć. USG daje nam podstawowe pojęcie, jednak nie jest to precyzyjne. Dlatego zwykle przed narodzinami malucha przygotowuje się ubranka w dwóch-trzech kolejnych najmniejszych rozmiarach. Jeśli dziecko urodzi się malutkie może potrzebować np. rozmiaru 56 cm, jednak większa pociecha może nosić nawet 62.

Jak szybko przed urodzeniem dziecka należy rozpocząć składanie wyprawki?

Zwykle zaleca się, aby niezbędne wyposażenie i ubranka kupować na mniej więcej 3 miesiace przed porodem, gdy wiemy już jak duże jest dziecko i łatwiej nam określić niezbędny rozmiar.


Podobne artykuły:


Wersja do druku