W niektórych regionach rozpoczęcie roku szkolnego łączy się z tradycją obdarowywania uczniów słodkościami. Jeśli w placówce Waszego dziecka nie praktykuje się takiego zwyczaju, sami możecie stworzyć słodką niespodziankę dla ucznia, który rozpoczyna przygodę ze szkołą lub wraca do niej po wakacyjnej przerwie. Podpowiadamy, jakich słodyczy nie może zabraknąć!
Wybierając przekąski, warto postawić na produkty, które nie brudzą rąk, łatwo się nimi podzielić i są dostępne w poręcznym opakowaniu. Doskonale pasują tu gumy rozpuszczalne takie jak MAOAM Bloxx, Happy Fruttis czy Joystixx. Pakowane są w małe, pojedyncze porcje, a każda guma zawinięta jest w osobny papierek. Występują w wielu owocowych smakach, są soczyste i kolorowe – dlatego sprawdzą się idealnie jako słodki przerywnik między lekcjami. Dodatkowo łatwo nimi poczęstować innych i świetnie nadają się do racjonalizowania.
MAOAM ma w swojej różnorodnej ofercie także produkty, które najlepiej smakują spożywane ze swoją „paczką”. MAOAM Kracher to unikatowy produkt na rynku gum rozpuszczalnych – lekko musujące wnętrze ukryte w chrupiącej otoczce, sprawia, że każdy pojedynczy Kracher gwarantuje wyjątkowo intensywny smak. MAOAM Maomixx w jednym opakowaniu łączy wszystkie ulubione produkty MAOAM.  MAOAM Pinballs natomiast to soczyste, owocowe i… okrągłe gumy rozpuszczalne, które dostępne są w torebce lub w wygodnym wariancie impulsowym, w postaci długiego paska, idealnego do konsumpcji poza domem.
Niezależnie od wybranego wariantu, MAOAM gwarantuje prawdziwą moc wrażeń i mnóstwo doskonałej zabawy!
 
 
 
 
 
 
 
 

Najczęściej zadawane pytania


Jakie są najzdrowsze przekąski dla dzieci?

Najzdrowsze przekąski dla dzieci to te, które są najbardziej bogate w składniki odżywcze. Te przekąski powinny mieć niską zawartość cukru i wysoką zawartość białka, błonnika i witamin. Niektóre przykłady zdrowych przekąsek dla dzieci to owoce, takie jak banany, jabłka i pomarańcze; warzywa, takie jak marchewka lub brokuły; hummus i krakersy; jogurt z muesli; krakersy pełnoziarniste z masłem orzechowym.

Co dzieci powinny jeść na drugie śniadanie w szkole?

Zdrowe drugie śniadanie powinno składać się z warzyw, owoców i białka. Ważne jest, aby pamiętać, że żywność nie powinna zawierać zbyt dużo cukru, a najlepiej w ogóle z niego zrezygnować.

Jak sprawić, by dzieci odżywiały się zdrowiej?

Pierwszym krokiem do zdrowszego odżywiania się dzieci jest uświadomienie im zalet i wad zróżnicowanej diety w porównaniu z dietą ograniczoną. Dzieci muszą zrozumieć znaczenie nie tylko własnego zdrowia, ale także zdrowia swoich rodziców i członków rodziny. Jednak jeśli dziecko jest niejadkiem i tylko wybiera dania, które będzie jeść, to rodzice mogą mieć spory problem. Najlepiej mimo wszystko jak od pierwszych posiłków stałych przyzwyczajmy dzieci do różnorodności. Można układać różne zdrowe smakołyki na plastikowym talerzyku i pozwalać dziecku samemu sięgać po to, na co ma ochotę.

Jaki jest najlepszy sposób na uatrakcyjnienie zdrowej żywności?

Najlepszym sposobem na uatrakcyjnienie zdrowej żywności jest sprawienie, by wyglądała tak smacznie i apetycznie, jak to tylko możliwe. Jednym ze sposobów na to jest użycie odrobiny kreatywności w prezentacji. Na przykład możesz użyć innego kształtu do sałatki lub zamienić owoce w zabawny projekt. Innym sposobem na uatrakcyjnienie zdrowej żywności jest urozmaicenie kolorów i smaków. Do dania możesz dodać na przykład sok z mięty lub cytryny, a podczas przygotowywania potrawy możesz również użyć różnych kolorów, takich jak czerwienie, zielenie, fiolety lub żółcie.

Co spakować dzieciom do jedzenia do szkoły?

Ważne jest, aby spakować zdrowe przekąski i posiłki dla dzieci do zjedzenia w szkole. Aby dzieci mogły prawidłowo rosnąć, ważne jest, aby dieta była dobrze zbilansowana. Oznacza to, że potrzebują białka, węglowodanów i tłuszczów. Dobrym sposobem na spakowanie zdrowego lunchu jest skorzystanie z tych wskazówek: - Zapakuj owoce lub warzywa, - Zapakuj produkty pełnoziarniste lub batoniki zbożowe, - Zapakuj białko, takie jak orzechy lub ser


Podobne artykuły:


Wersja do druku