Założenie własnego salonu kosmetycznego, w którym oferowana będzie usługa mikropigmentacji wcale nie jest takie proste. Biorąc pod uwagę trudność przeprowadzenia zabiegu, a także jego inwazyjność niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji oraz certyfikatów, umożliwiających wykonywanie danego zawodu. Dziś porozmawiamy o tym  kto może zawodowo podążać ścieżką beauty, a także, w jaki sposób możliwe jest rozpoczęcie pracy jako linergista. 


Kim jest linergista – kilka słów na wprowadzenie

Aby wiedza była w pełni uporządkowana, na początek omówmy dokładnie kim właściwie jest linergista. Najprościej mówiąc, jest to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje, a także będąca dobrze przygotowana do przeprowadzania zabiegów mikropigmentacji, czyli makijażu permanentnego.
Co ciekawe, w polskim prawie nie występuje zawód określany jako “linergista” – najczęściej używa się określeń takich jak np.: kosmetyczka, kosmetolog i tatuażysta. W pewnym sensie linergista jest połączeniem wspomnianych zawodów – wykonuje makijaż, który jest długotrwały, co przypomina tatuaż, a także podkreśla urodę, za co odpowiada kosmetyczka.

Kto i jak może zostać linergistą – czy szkoła makijażu permanentnego to konieczność?

Skoro już dokładnie wszyscy wiemy kim jest linergista, to przyszedł czas, aby zastanowić się, czy każdy z nas może nim zostać. Otóż tak. Bez względu na to, jaką szkołę ukończyliśmy, czy aktualnie studiujemy, a może właśnie jesteśmy na etapie zmiany pracy – nie ma to żadnego znaczenia. Wymogiem, który trzeba spełniać, aby wykonywać zawód linergisty to ukończenie szkolenia, po którym nabywamy niezbędne uprawnienia.
Szkoła makijażu permanentnego to miejsce, w którym nie tylko zdobędziemy konieczne kwalifikacje, ale oprócz tego także: udoskonalimy umiejętności z zakresu obsługi klienta, a także poznamy wszelkie istotne dla danej branży i zawodu aspekty prawne i ubezpieczeniowe, wraz z wymogami sanepidu – o których nie należy zapominać. Ten etap na drodze ku otworzeniu swojego własnego salonu jest niezwykle ważny, dlatego rozsądnie podejdź do wyboru firmy, u której boku chcesz się szkolić. 
Skorzystaj z oferty szkoły, która rzeczywiście na pierwszym miejscu stawia uczestników i ich rozwój. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się także z programem i metodami nauczania, opiniami, a także poczytaj informacje na temat uczących tam trenerów oraz ilości osób w grupie. Im większą wiedzą będziesz posiadał, tym łatwiej będzie Ci podjąć w pełni świadomą i trafioną decyzję. W końcu inwestujesz w swoją przyszłość – dlatego poświęcenie dłuższej chwili na wybór szkoły, jest znacznie optymistyczniejszą wizją, niż uczestniczenie w zajęciach, które nie spełnią Twoich wymagań. 
Od siebie serdecznie polecamy – Hanami Academy - kursy makijażu permanentnego jakie oferuje, przeprowadzane są na najwyższym profesjonalnym poziomie.

Najczęściej zadawane pytania


Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Makijażu permanentnego nie można wykonać u każdego. Pośród przeciwwskazań wyróżniamy: okres ciąży i karmienia piersią, uczulenia na składniki preparatu, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, choroby dermatologiczne, menstruacja, radio lub chemioterapia.

Jaki jest najpopularniejszy rodzaj makijażu permanentnego?

Zdecydowanie najchętniej wykonywany jest makijaż permanentny brwi, na drugim miejscu znalezły się kreski na powiece.

Dlaczego ludzie robią sobie makijaż permanentny?

Z jednej strony jest to rozwiązanie wygodne, bo zazwyczaj można zrezygnować z codziennego makijażu. Jednak wiele osób decyduje się na taką formę trwałego make-upu aby zatuszować niedoskonałości i zwyczajnie wyglądać lepiej. Niebagatelną zaletą jest tu jednak trwałość.

Kim jest linergistka?

Jest to osoba specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego, często różnymi metodami, specjalista w swoim fachu.

Jakie są metody wykonywania makijażu permanentnego?

Najpopularniejsze są metody: włoskowa, piórkowa i cieniowana. Powinna ona być dobierana indywidualnie do cech urody klientki przez doświadczoną linergistkę.


Podobne artykuły:


Wersja do druku