Plakaty na ścianach sprawiają, że pokój dziecka staje się przytulniejszy. Nawet najmłodsi zainteresują się kolorowymi obrazkami, starsze dzieci mogą się z nich uczyć. Plakaty pobudzają wyobraźnie, poprawiają nastrój, są również pomocą naukową. Dekoracje, przy których wyborze dziecko aktywnie uczestniczy, sprawią, że jego pokój stanie się bardziej spersonalizowany i pomogą mu się w nim dobrze czuć.

Plakaty, które sprawią, że pokój będzie przytulniejszy 

Pokój dziecka powinien być urządzony w ciepłej, przyjemnej aranżacji, tak aby maluch czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie. Dlatego urządzając pokój najmłodszego domownika, nie zapomnij o dodatkach. Sprawdzi się pościel z jego ulubioną postacią z bajki, lampka nocna i pluszaki. A co ze ścianami? Dzieci szybko wyrastają z zabawek i ozdób i zmieniają im się zainteresowania. Dlatego zdecyduj się na takie dekoracje, które łatwo można usunąć, kiedy maluch się nimi znudzi. 

Dobrym rozwiązaniem są kolorowe plakaty do pokoju dziecka. Założenie ich (a w przyszłości wymiana na nowe) zajmuje kilka minut. Sprawiają, że pokój staje się barwny i przytulny. Młodsze dzieci z ciekawością będą zerkały na kolorowe zwierzątka, starszym spodobają się wizerunki superbohaterów czy księżniczek. 

 

Plakaty edukacyjne

Nowe informacje powinny być przekazywane dziecku w kreatywny sposób, tak aby nie zniechęcić go do nauki, a podtrzymać jego naturalną ciekawość i chęć poznawania świata. Sprawdzą się gry i zabawy edukacyjne, ale również książeczki czy plakaty. 

Kolorowe obrazki przyciągną uwagę dziecka i je zainteresują, a jednocześnie ozdobią pokój i sprawią, że stanie się przytulniejszy. Maluch, patrząc kilkukrotnie w ciągu dnia na plakat (zerknie nawet podczas robienia innych czynności) zapamięta nowe informacje w przyjemny, niewymuszony sposób. Dzięki temu w przyszłości skojarzy naukę z czymś miłym. 

Dobrym pomysłem na pierwszy edukacyjny plakat jest mapa świata przedstawiona w ciekawy, rysunkowy sposób. To sposób na pierwszy kontakt z geografią i na wytłumaczenie dziecku podziału świata na kontynenty i kraje.

Plakaty dla dzieci w wieku szkolnym

U starszych dzieci sprawdzi się plakat z polityczną mapą świata — podpisanymi nazwami państw i flagami. Zawieszony w pokoju dziecka umożliwia mu codzienne zapamiętywanie nowych krajów. To też dobry pomysł na prezent, jeżeli dziecko zaczyna właśnie swoje pierwsze lekcje geografii. Plakat ułatwi mu naukę do kartkówki czy sprawdzianu.

Żeby nauka była dla dziecka czymś atrakcyjnym i przyjemnym, wybierz taki  plakat edukacyjny, który pokrywa się z jego zainteresowaniami.

Motywujące napisy

Ciekawą opcją są również plakaty dziecięce z napisami. Miłe słowa poprawią twojemu synowi lub córce humor (np. super boy/ girl — świetny chłopak/ dziewczyna) i będą inspiracją (np. never give up — nigdy się nie poddawaj; be brave — bądź odważny). 

Takie hasła są zazwyczaj w języku angielskim, co może być ciekawym sposobem na pierwszy kontakt dziecka z angielskim i zainteresowanie go nauką tego języka.

Bezpieczny sposób na powieszenie plakatów

Najbezpieczniejszą opcją jest oprawienie plakatów w ramkę z pleksą. Ochronisz dzięki temu plakat przed zniszczeniem, np. przez padające promienie słońca. Ułatwi to również utrzymanie go w czystości — kurz z pleksy wytrzesz ściereczką z mikrofibry z dodatkiem wody i mydła. Plakat trzymany w ramce będzie też łatwy do wymienienia, kiedy dziecko z niego wyrośnie. 

Wybierając plakat do dziecięcego pokoju, zwróć uwagę na to, by pasował do wystroju, ale żeby pokrywał się również z zainteresowaniami i wiekiem twojego dziecka. Tak, by na pewno cieszyło się z nowej dekoracji i dobrze się czuło w swoim pokoju. Najczęściej zadawane pytania


Jakiego motywu szukać na plakacie do pokoju dziecka?

Musisz zastanowić się, co dziecko lubi, czym się interesuje i co sprawi, że poczuje się komfortowo. Musisz również wziąć pod uwagę przestrzeń, którą mają do dyspozycji. Może to być ulubiona bajka, zwierzęta, czy kosmos. Dla małego miłośnika przygód sprawdzi się również mapa.

Jaki rozmiar plakatu do pokoju dziecka jest Ci potrzebny?

Pokój dziecka to jego własna przestrzeń osobista. Powinno to być miejsce, w którym mogą czuć się komfortowo i kreatywnie. Dlatego rozmiar plakatu do sypialni ma znaczenie. Rozmiar plakatu zależy od wielkości pomieszczenia, ale zazwyczaj wynosi około 100 cm x 70 cm (39 cali x 27 cali). Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze rozmiaru plakatu, jest to, aby nie zajmował on więcej niż połowy powierzchni ściany, aby było dużo miejsca na inne dekoracje lub meble.

Chcesz plakat ze słowami czy tylko obrazkami?

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak się wydaje. Najlepszym obrazom często towarzyszą słowa, a najlepszym słowom często towarzyszą zdjęcia. Elementy wizualne i tekst razem na plakacie mogą być bardziej wciągające i przekonujące niż same elementy wizualne lub tekst.

Jakie funkcje może spełniać plakat w pokoju dziecka?

Może to być ozdoba, wyrażenie pasji i zainteresowań naszego dziecka, jednak możemy postawić również na plakaty edukacyjne

Gdzie kupić plakat do pokoju dziecka?

Szeroki wybór znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Szukaj zgodnie z tym, co chcesz, aby się na nim znalazło. Plakaty można również drukować na zamówienie jeśli masz całkowicie unikalny pomysł.


Podobne artykuły:

p??kolonie w ?odzi

Wersja do druku