Wolne weekendy, ferie i wakacje sprzyjają planowaniu wycieczek w gronie najbliższych osób. Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę, by móc odwiedzić interesujące miejsca o niesamowitej historii. Fantastycznym pomysłem na cykl podróży jest zwiedzenie imponującego Szlaku Orlich Gniazd. Rezerwując nocleg w okolicach Ogrodzieńca, możesz przeżyć przygodę, odkryć tajemnicze zakamarki naszego kraju, ale także zrelaksować się i odpocząć od zgiełku miasta.

Szlak Orlich Gniazd — malownicze, zamkowe wzgórza

Mianem Szlaku Orlich Gniazd określa się trasę turystyczną obejmującą dwa województwa: śląskie i małopolskie, gdzie można odwiedzić niesamowite ruiny dawnych warowni. Historycy przekonują, że nazwa ta jest poetycką metaforą, która ma nawiązywać do niesamowitego położenia zabytków. 

Stare zamczyska wzniesione zostały na szczytach wysokich skał wapiennych, w miejscach tak niedostępnych, jak gniazda drapieżnych ptaków. Turyści, którzy odwiedzili chociaż kilka punktów ze szlaku, mówią o wyjątkowym klimacie tych miejsc. Jednym z takich miejsc — wizytówek Szlaku Orlich Gniazd jest Ogrodzieniec, w którym znajdują się monumentalne ruiny zamku otwarte dla zwiedzających. Tutaj można wybrać się zarówno całą rodziną, jak i podróżować samotnie. Dlaczego to doskonały wybór na pierwszy przystanek na Szlaku Orlich Miast?

Ogrodzieniec — krajobraz jak z bajki

Ogrodzieniec słynie przede wszystkim z pięknego, słynnego i dobrze zachowanego zamku. Jest tak piękny, że można go podziwiać nawet w słynnym serialu o Wiedźminie. Jego walory docenią przede wszystkim fani historii i z pewnością skorzystają z opcji zwiedzania, aby lepiej poznać to miejsce. Jego lokalizacja, na górującym nad krajobrazem wzgórzu sprawia, że widoki rozpościerające przed oczami zwiedzających dosłownie zapierają dech w piersiach. 

Oprócz wyjątkowego krajobrazu naturalnego niezwykłe wrażenie robi również obecność wielu skał wapiennych o ciekawych kształtach, które chętnie wykorzystywane są przez lokalnych wielbicieli wspinaczki. Wiele warowni na Szlaku Orlich Gniazd stało się kompleksowymi atrakcjami. Nie inaczej jest w przypadku Ogrodzieńca. Na co warto zwrócić uwagę, odwiedzając to miejsce?

Atrakcje Ogrodzieńca

Decydując się na odwiedzenie tego miejsca, przede wszystkim należy zaplanować nocleg w Ogrodzieńcu, aby móc na spokojnie zwiedzić wszystkie atrakcje oraz przesiąknąć naprawdę wyjątkową atmosferą tego miejsca. Warto wybrać hotel, w którym oprócz wygodnego łóżka znajdziemy smaczne posiłki albo ofertę zabiegów SPA, masażu i odmładzających kąpieli. Po spacerze w okolicach Ogrodzieńca, warto bowiem solidnie wypocząć i zregenerować ciało. 

Oprócz zwiedzania ruin zamku turyści mają do dyspozycji np. znajdujący się na terenie wzgórza niesamowity park rozrywki. Z pewnością zachwyci on zarówno najmłodszych członków rodziny, jak i tych odrobinę starszych, którzy doceniają sposób uczenia się poprzez zabawę. Tuż obok znajdą także trasę kolejkową, na którą mogą się wybrać dzieci i ich rodzice. Tak więc wizyta w Ogrodzieńcu to nie tylko spacery po ruinach zamkowych, ale znacznie więcej. Nie można również zapomnieć o bogactwie tutejszych kafejek oraz sklepików z rękodziełami, gdzie można zakupić wytwory lokalnych rzemieślników i zabrać ze sobą w ramach pamiątki z podróży.

Poszukaj noclegu w Ogrodzieńcu

Jeśli szukasz lokalnej atrakcji, która zachwyci i usatysfakcjonuje każdego członka Twojej rodziny, zdecyduj się na noclegi w Ogrodzieńcu. To od wizyty w Poziom 511 Design Hotel & Spa może zacząć się Twoja podróż po wyjątkowo malowniczym Szlaku Orlich Gniazd. Tutaj nie tylko wypoczniesz po zwiedzaniu, ale także skosztujesz lokalnej kuchni, spędzisz czas w SPA z sauną i basenem, nasycisz oczy niezapomnianym widokiem. Dotrzesz stąd nie tylko na efektowny zamek w Ogrodzieńcu, ale zwiedzisz także inne atrakcje dostępne dla gości. Przestronne pokoje z łazienkami, wygodne łóżka i doskonała obsługa hotelowa czekają przez cały rok, nie tylko w wakacje. 

Może cię zainteresować: citymagazine.pl/jura-krakowsko-czestochowska/
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku