Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz dla swojego dziecka odpowiedni plecak, bidon i lunchbox. Nie zapomnij również o kombinezonie lub jesiennej kurtce. Dowiedz się więcej!


Little Dutch Plecak dla przedszkolaka Goose

Pierwszy dzień w przedszkolu to wielki dzień zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie. Harmonogram, który ułożyłaś dla całej rodziny zmienia się diametralnie, bo teraz maluch spędza w przedszkolu kilka godzin. Jest to czas, w którym Twoje dziecko może poznać swoich rówieśników i dobrze się z nimi bawić.

W przedszkolu dzieci bawią się ze sobą, a także uczestniczą w serii zajęć, które przygotowują je do kolejnych etapów edukacji. Uczą się podstawowych umiejętności, takich jak czytanie i pisanie, które będą im potrzebne w przyszłości. Coraz częściej zajęcia z języka angielskiego oferowane są nawet w przedszkolu, aby wykorzystać fakt, że małe dzieci szybko przyswajają nowe języki.

Dzieci na zajęciach muzycznych i plastycznych mogą rozwijać swoją kreatywność i logiczne myślenie, a także zdolności manualne i słuchowe. Zanim jednak nadejdzie ten wyjątkowy moment, warto zaopatrzyć dziecko w kilka niezbędnych akcesoriów dla przedszkolaka.

Specjalnie na tę okazję zgromadziliśmy szeroki wybór ubranek dziecięcych, zabawek i innych przedmiotów, dzięki którym pierwszy dzień dziecka w przedszkolu będzie udany i bezpieczny. Zatem co powinna zawierać podstawowa wyprawka do przedszkola?
 

PLECAK DLA PRZEDSZKOLAKA

Pierwsze miejsce na liście to zdecydowanie plecak do przedszkola. Wybierając plecak do przedszkola, zwróć uwagę, czy ma on wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy malucha.

Dostępne są zarówno piękne plecaki do przedszkola dla chłopca w niebieskich i zielonych kolorach jak i prześliczne, różowe plecaki do przedszkola dla dziewczynki. Największą popularnością cieszą się plecaki w kształcie ukochanych przez dzieci zwierzaków w żywych czy pastelowych kolorach. Plecak dla przedszkolaka powinien mieć wiele przegródek na przybory, powinien cechować się nieprzemakalności i wykonaniem z łatwo zmywalnych tkanin. Ważne tez by miał miejsce do wpisania danych dziecka.

 


Skip Hop Plecak dla przedszkolaka Biedronka

 

LUNCHBOX DLA DZIECI – ŚNIADANIÓWKI, KTÓRE POKOCHASZ

Wyprawka przedszkolaka powinna zawierać zestaw pojemników na jedzenie, które maluch może zabrać ze sobą do przedszkola. Do zapakowania posiłku lub przekąsek dla malucha warto przyjrzeć się popularnym lunchboxom dla dzieci. Tradycyjne jedno przegrodowe śniadaniówki są stopniowo zastępowane przez takie wyposażone w kilka przegródek, dzięki którym nasz maluszek może zabrać ze sobą do przedszkola pełnowartościowy posiłek, który składa się z kilku produktów.

Z kolei na napoje proponujemy wysokiej jakości bidony tritanowe oraz termosy na posiłki, w których można zabrać zarówno chłodne jak i ciepłe posiłki. Oba produkty wykonane są z materiałów nietłukących się, a jednocześnie posiadających atesty do kontaktu z żywnością.


Lassig Śniadaniówka ze stali nierdzewnej

 

BIDON DLA DZIECKA

Bidony dla przedszkolaka występują w różnych kolorach i wzorach, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie idealny dla każdego dziecka. Wykonane są również z różnych materiałów jak stal nierdzewna, szkło, czy też nowoczesne wysokiej jakości tworzywa jak tritan (nie zawierają BPA). Ważne by zwrócić uwagę na ich budowę. Powinny posiadać system przeciwdziałający rozlaniu płynu (bidon ze słomką) lub specjalny szczelny ustnik, który uwalnia płyn dopiero pod naciskiem. Bidon dla dziecka powinien również posiadać pasek, dzięki czemu znacznie łatwiej można go przenosić.

 


b.box Bidon ze słomką

 

ARTYKUŁY SZKOLNE JAK KREDKI, FLAMASTRY I INNE

W przedszkolu mogą się również przydać przybory papiernicze, które nasz maluszek wykorzysta podczas zajęć. Zawsze warto myśleć o produktach z wysokiej półki jak Stabilo czy Maped. Z jednej strony dlatego, że produkty tych marek to najwyższa jakość i ergonomia (Stabilo posiada produkty dla dzieci lewo i praworęcznych, co przyspiesza naukę pisania i rysowania). Z drugiej strony dziecko często te produkty bierze do buzi, dotyka i poznaje organoleptycznie, dlatego musza to być produkty atestowane bez ryzyka pojawienia się substancji niebezpiecznych. Marki premium posiadają ponadto w swoim asortymencie posiada kredki, flamastry, ołówki i wiele innych produktów, które są niezbędne naszemu maluchowi.

Szczególną popularnością cieszą się kredki zarówno te standardowe, jak i kredki dla leworęcznych czy kredki dla praworęcznych dzieci, jak również kredki grube Woody, dedykowane małym rączkom dzieci.

Kiedy czujesz zapach zamkniętego od jakiegoś czasu pudełka z kredkami, o czym myślisz? Pamiętasz zapach nowych kredek, pierwszy raz otwieranych na lekcji w szkole? Tak właśnie pachną kredki Stabilo, wykonane z naturalnego drewna i z wysokiej jakości rysikiem.


  

PRZYTULANKI DLA DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 


Little Dutch Przytulanki

Dla naszego malucha przejście do nowego miejsca może być trudne, dlatego może potrzebować trochę czasu na zadomowienie się w przedszkolu.

Kiedy Twoje dziecko idzie do nowego przedszkola lub żłobka, przytulanka może pomóc mu poradzić sobie ze zmianą. Podarowanie dziecku przytulanki z okazji 1 dnia w przedszkolu to również świetna okazja na podkreślenie tego momentu. Taka przytulanka posłuży również jako przytulanka do spania podczas poobiedniej drzemki w przedszkolu. 

Wybierz przytulankę dla dziecka wykonaną z antyalergicznych tkanin z certyfikatami potwierdzającymi brak metali ciężkich (np. OEKO-TEX). To ważne, bo większość dzieci posiada problemy alergiczne.

     


Jellycat Przytulanka kotek


 

KOMBINEZON DUCKSDAY


Ducksday kombinezon całoroczny Pip

Dzieci w przedszkolu często bawią się na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby zapewnić im wysokiej jakości kombinezon lub kurtkę ze spodniami.

Ducksday to marka odzieży dziecięcej z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wbudowane mitenki czy wyjmowane ochraniacze przeciwpoślizgowe. Produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i umożliwiają dzieciom swobodne poruszanie się w każdej sytuacji.

Ducksday tworzy techniczną odzież dla dzieci, która łączy jakość, funkcjonalność i ekologię. Kombinezony i spodnie kurki tej marki wykonane są z wysokiej jakości oddychających tkanin, które pozwalają na wydostanie się na zewnątrz generowanej przez dzieci pary wodnej. Znacząco poprawia to regulację termiczną ciała dziecka, nie pozwalając np. na zbytnie wyziębienie.

 

 

Ducksday kombinezon całoroczny Coco


 

Śniadaniówka do przedszkola, bidon dla dziecka, plecak dla przedszkolaka, przybory szkolne, przytulanka czy oddychająca kurtka ze spodniami to najważniejsze, ale nie jedyne elementy wyprawki przedszkolaka. Z pewnością dobrze skompletowana wyprawka dla przedszkolaka sprawi, że dziecko odczuje sporo mniej stresu zmieniając domowe otoczenie na przedszkolne mury.

 

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy


 



Najczęściej zadawane pytania


Jak rozmawiać z dzieckiem przed pierwszym dniem w przedszkolu?

Warto wykazywać się radością, pokazywać dziecku zalety, zabawy z innymi, smacznych posiłków i miłych pań. Nie powinniśmy okazywać swojego lęku i straszyć dziecka, bo wówczas będzie mu trudniej zostać w placówce.

Jak poradzić sobie z emocjami związanymi z pozostawieniem dziecka w przedszkolu?

Często pierwsze dni w przedszkolu bardziej przeżywają rodzice niż ich dzieci. Oczywiście jeśli dotąd to głównie my zajmowaliśmy się naszym dzieckiem, to pozostawienie go w takim miejscu, choć przyjaznym wydaje się straszne. Jednak nie powinniśmy tego okazywać dziecku, najlepiej jak najszybciej pomóc mu się przebrać i wyjść, nawet dodatkowe machanie w oknie może stać się dla nas i dziecka trudne w pożegnaniu. Sami sobie musimy więc wyliczać plusy sytuacji i przekonać siebie, że to najlepsza droga.

Na ile godzin zapisać dziecko do przedszkola?

Niektórzy rodzice zaczynają od 4-5 godzin, tak że dziecko zdąży zjeść śniadania i obiad, a następnie je zabierają. Jeśli jednak wracamy do pracy, to nie mamy wyboru i konieczne jest zapisanie dziecka na co najmniej 8 godzin. Z pewnością szybko się przyzwyczai i będzie się dobrze bawić.

Co robić jeśli dziecko nie chce jeść w przedszkolu?

Niektóre dzieci wybrzydzają w przedszkolu i nie da się z tym nic zrobić. Czasem zjedzą suchy chleb lub wypiją kakao, albo zjedzą same ziemniaki z obiadu. Jeśli tylko to możliwe warto zawsze mieć gotowy ciepły posiłek w domu, który wspólnie zjemy po przedszkolu. A dziecko można zachęcać do jedzenia w przedszkolu ale nie zmuszać.

Jakie kapcie wybrać do przedszkola?

Powinny być antypoślizgowe, sztywno trzymać stópkę, najlepiej z wysokim zapiętkiem. Muszą być wygodne i łatwe do zakładania i zdejmowania, bo dziecko będzie chciało poradzić sobie samo np. przed i po leżakowaniu.


Podobne artykuły:

odzie? m?ska

Wersja do druku