Planujesz remont domu i chcesz wiedzieć, jak urządzić łazienkę, aby była piękna
i jednocześnie funkcjonalna? W tym przypadku kluczowy jest nie tylko właściwy dobór koloru ścian, ale także mebli łazienkowych. Sprawdź krótki poradnik i dowiedz się, jakie meble będą idealne dla Twojej łazienki!

Funkcjonalność i piękno w jednym to coś, co chce osiągnąć niemalże każdy podczas tworzenia projektu wymarzonej łazienki. Szafki łazienkowe pod umywalkę to podstawowe wyposażenie dla takich pomieszczeń. Zanim wybierzesz konkretny model, dokładnie określ preferowany styl. W sklepach meblowych znajdziesz różne modele, które pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, jak i klasycznych.

Na co zwrócić uwagę, projektując łazienkę?

Podczas projektowania własnej łazienki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby pomieszczenie było funkcjonalne i przyciągało uwagę ponadczasowym stylem. Inspiracje znajdziesz głównie w magazynach wnętrzarskich, stronach www, a także możesz je czerpać bezpośrednio od projektantów wnętrz. Pamiętaj, że sama wizja doskonałej łazienki to dopiero początek. Zanim zaczniesz działać, zadaj sobie kilka podstawowych pytań:

 

  1. Jaką armaturę wybrać?

  2. Jakie płytki podłogowe i ścienne kupić?

  3. Jaki model umywalki będzie odpowiedni dla stylu Twojej łazienki?

 

W razie jakichkolwiek problemów z samodzielnym zaprojektowaniem łazienki możesz poprosić o pomoc doświadczonych projektantów. Dzięki temu dowiesz się, jakie regały do łazienki będą najlepsze w przypadku nowoczesnych wnętrz, a jakie do klasycznych.

Dobry projekt łazienki – lepiej stworzyć go samodzielnie czy w biurze projektowym?

Na pewno wiesz, że najlepsze pomysły zawsze rodzą się w głowie. Niestety jeśli nie masz doświadczenia w zakresie projektowania, lepiej udaj się do biura projektowego. W ten sposób na podstawie Twoich wizji projektant stworzy idealne wnętrze. Zarówno podczas remontu, jak i tworzenia wymarzonej łazienki od podstaw, zawsze warto wziąć pod uwagę podstawowe zasady z zakresu projektowania, a także indywidualne preferencje.

Zanim wdrożysz projekt w życie, sprawdź, czy wszystkie rozwiązania projektowe są możliwe do fizycznej realizacji. Pamiętaj, że wnętrze łazienki powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli jednocześnie cenisz sobie ponadczasowy styl, wystarczy że kupisz szafki łazienkowe od topowych producentów, a także wiele innych akcesoriów.

Ile kosztuje projekt łazienki od profesjonalnego biura projektowego?

Stworzenie łazienki z pomocą biura projektowego to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ceny nowoczesnych projektów z uwzględnieniem założeń klienta wahają się
w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała tak samo, jak ta z Twoich snów? W takim razie przelej pomysły na papier z pomocą pracowników biura projektowego, a następnie zatrudnij ekipę remontową, która wdroży projekt w życie. Jeśli masz możliwość przeznaczyć nawet nieco większy budżet na stworzenie idealnego projektu łazienki – nie wahaj się i zrób to czym prędzej!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku