Naklejki ścienne to jeden z najszybszych sposobów na zmianę wystroju wnętrza. Nie musimy wcale decydować się na farbę, by ściany nabrały nowego charakteru. Zmiana koloru wiąże się z ważną decyzją - jeśli efekt nie przypadnie nam do gustu, konieczne będzie ponowne pomalowanie. W tym przypadku naklejki na ścianę mają znaczącą przewagę. Czym one jednak są? Jakie są ich rodzaje? I czy naklejki ścienne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących naklejek na ścianę poznasz w tym artykule.

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się naklejki ścienne?

Naklejki dekoracyjne to niezwykle uniwersalne rozwiązanie sprawdzające się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. W zależności od wybranego rodzaju, a także motywu naklejek, mogą one ozdobić wnętrze kuchni, salonu, przedpokoju czy nawet pokoju dziecka. Większość naklejek niestety nie sprawdzi się w łazience, gdzie panuje wysoka wilgotność. Jeśli za pomocą naklejek chcemy odmienić to pomieszczenie, musimy sięgnąć po trwałe i odporne na wodę naklejki ścienne z winylu. Możemy je nakleić na stare kafelki łazienkowe, bez konieczności kucia. Przy demontażu naklejek na powierzchni kafelek pozostanie jedynie klej, którego z łatwością się pozbędziemy przy wykorzystaniu chemii domowej lub rozpuszczalnika.

Jako że naklejki ścienne są bezinwazyjne - nie pozostawiają trwałych uszkodzeń na ścianach - jest to rozwiązanie, które w szczególności docenią osoby wynajmujące mieszkanie. Remont wynajmowanego lokalu nie jest najlepszym pomysłem. Oznacza on bowiem inwestycję w mieszkanie, które nie jest nasze. Nie zawsze jednak wizualny wygląd pomieszczeń nam odpowiada. Częstym problemem w wynajmowanym mieszkaniu są stare płytki łazienkowe czy kuchenne. By tanim kosztem odnowić te pomieszczenia, wystarczy sięgnąć po naklejki.

Rodzaje naklejek dekoracyjnych

Winyl i welur to dwa najpopularniejsze materiały wykorzystywane do produkcji naklejek ściennych. Dlaczego właśnie one? Materiały te wykazują wysoką odporność na wilgoć, wysoką temperaturę czy uszkodzenia. Powstające na nich zabrudzenia wystarczy przetrzeć mokrą szmatką z odrobiną detergentu. W kuchni sprawdzą się w miejscach w szczególności narażonych na zabrudzenia. Jeśli masz ścianę, na której nie ma płytek, a podczas gotowania nietrudno o zabrudzenia, naklejki imitujące cegłę lub kafelki będą strzałem w dziesiątkę.

Naklejki na ścianę ze wzorami geometrycznymi

Wzory geometryczne to trend wnętrzarski, który gości w naszych domach już od kilku sezonów. Samodzielne namalowanie wzorów na ścianie może przysporzyć niemałych trudności. Wybierając naklejki dekoracyjne we wzory geometryczne, nie tylko stawiamy na wygodne rozwiązanie, ale również osiągamy inną fakturę powierzchni na ścianie. Wzory geometryczne możemy wykorzystać zarówno na czystej ścianie pomalowanej wyłącznie farbą, jak i na kafelkach tworząc tym samym ciekawy wzór ożywiający łazienkę lub kuchnię.

Co najważniejsze, naklejki na ścianę tak naprawdę nie muszą mieć zastosowania adekwatnego do swojej nazwy. Z ich pomocą możemy odmieniać nie tylko ściany, ale również nasze meble.

Naklejki dekoracyjne z napisami

Wyjątkowe sentencje, inicjały naszych dzieci czy wszelkiego rodzaju napisy we wnętrzach czynią je bardziej “naszymi”. Jeśli jesteś ich miłośnikiem, znacznie lepiej postawić na naklejki w formie liter, niż samodzielnie pisać je na ścianie. Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów naklejek dekoracyjnych. Niektóre z nich doskonale wpisują się w aktualne trendy i mogą stanowić idealną formę ozdoby przedpokoju. Inne z kolei sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Wybór jest naprawdę szeroki, a jedyne co nas ogranicza w tworzeniu nowej aranżacji z ich wykorzystaniem to wyłącznie nasza własna wyobraźnia.

Naklejki na ścianę z obrazkami

W pokoju dziecięcym lub nastolatka w szczególności sprawdzą się naklejki ścienne w formie obrazka. Takie rozwiązanie ociepli pomieszczenie. Dzięki naklejkom możemy spersonalizować pokój naszego dziecka, tak by każdy już po przekroczeniu progu wiedział, czym interesuje się nasza pociecha czy jaka jest jego ulubiona bajka. Możemy także potraktować naklejki jako formę zabawy i wspólnie naklejać je z naszym dzieckiem na ścianę.

Jak przykleić naklejki ścienne?

Czy przyklejanie naklejek ściennych jest trudne? Zadanie to będzie banalnie proste pod warunkiem, że powierzchnię, na której je nakleimy, uprzednio dokładnie wyczyścimy. Powinny one zostać naklejone na czystą i suchą powierzchnię. Dzięki temu mamy pewność, że będą się odpowiednio trzymały - łącznie z rogami. Przy ich montażu zdecydowanie warto mieć osobę do pomocy. Przy większych naklejkach należy unikać oddzielania całej naklejki od papieru, na którym się znajduje. Wówczas naklejamy ją małymi partiami, dbając o likwidowanie pęcherzyków powietrza.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://www.szablon-studio.pl/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku