Rozstępy to częsta niechciana pamiątka po ciąży. Mogą się rozwinąć nie tylko na brzuchu, ale również na udach, pośladkach i piersiach, zaburzając estetyczny wygląd i prowadząc do kompleksów i zaniżonej samooceny. Na szczęście rozstępy po ciąży można znacznie redukować ? pozwalają na to zabiegi medycyny estetycznej. Rozstępy po ciąży - kobieta w ciąży smarująca brzuch olejkiem.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy stosowanie odpowiednich kosmetyków to skuteczny sposób na rozstępy po ciąży,
  • jak pozbyć się rozstępów po ciąży dzięki zabiegowi Morpheus,
  • jak zwalczyć rozstępy po ciąży dzięki laserowi CO2.

Rozstępy to pasma pomarszczonej, cienkiej skóry, zazwyczaj o długości kilku centymetrów i szerokości od 1 do 10 mm, które na pierwszy rzut oka mogą nieco przypominać blizny. Rozstępy tworzą się wtedy, gdy skóra nie nadąża za tempem zmiany sylwetki, np. na skutek przybierania na wadze. Są one bardzo częste m.in. u kobiet w ciąży – rozwijają się głównie na brzuchu, ale również na pośladkach, biodrach, udach i piersiach, czyli w tych miejscach, które w szczególności zaokrąglają się w okresie oczekiwania na dziecko.

Rozstępy po ciąży – czy pomogą kosmetyki?

Niestety, rozstępom po ciąży trudno zapobiegać – główny czynnik ich rozwoju to predyspozycje genetyczne. Zarówno w profilaktyce, jak i zwalczaniu rozstępów – także po ciąży – pewne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja skóry. W drogeriach bez problemu można kupić różnego rodzaju kremy i balsamy do ciała o działaniu ujędrniającym, poprawiającym elastyczność skóry, lekko złuszczającym i rozjaśniającym. Ich regularna, prawidłowa aplikacja na newralgiczne partie ciała – w towarzystwie masażu – może pozytywnie wpłynąć na stan skóry, zmniejszając widoczność rozstępów. Efekty nie będą jednak ani szybkie, ani spektakularne.

Co na rozstępy po ciąży? Zabieg Morpheus

Współczesna medycyna estetyczna oferuje różnego rodzaju zabiegi na rozstępy po ciąży, które pozwalają skutecznie redukować nieestetyczne zmiany i kompleksowo poprawiać kondycję skóry całego ciała.

Jednym z zabiegów polecanych przez specjalistów kliniki Estell w Warszawie jest radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus. Polega ona na wykonywaniu mikronakłuć skóry objętej rozstępami – np. na brzuchu, piersiach albo udach – przy użyciu specjalistycznych izolowanych igieł emitujących fale radiowe. Fale te pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co powoduje głęboką przebudowę skóry, ujędrnia ją i uelastycznia. Z drugiej strony, pozytywnie na stan skory wpływa sam proces tworzenia mikronakłuć, który stymuluje naturalną regenerację organizmu. Głębokość mikronakłuć jest cały czas kontrolowana, a skóra dookoła obszaru zabiegowego pozostaje nienaruszona.

Bezpośrednio po zabiegu Morpheus skóra może być zaczerwieniona, ale jest to stan przejściowy. Efekty widoczne są po około dwóch tygodniach od zabiegu – dla jak najlepszych rezultatów zaleca się serię trzech procedur w odstępie 2-3 tygodni.

Laser na rozstępy po ciąży

Rozstępy na brzuchu po ciąży pozwala również redukować laser CO2 – zabiegi z zastosowaniem tego urządzenia także są wykonywane w klinice Estell. Jest to laser frakcyjny – oznacza to, że nie podgrzewa on skóry jednokrotnie, ale emitowana energia tworzy w niej mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Natychmiast pobudzane są naturalne procesy regeneracji skóry, wzmaga się produkcja nowych, nieuszkodzonych komórek, rozstępy zostają zredukowane, a skóra – ujędrniona, uelastyczniona i odmłodzona.

Energia lasera CO2 nie narusza sąsiednich tkanek i nie powoduje powstawania ran. Po zabiegu skóra może być obrzęknięta, zaczerwieniona i napięta, może się również łuszczyć – w tym czasie należy unikać słońca, dbać o nawilżenie skóry oraz zrezygnować gorących kąpieli i sauny.

Odbudowa skóry po zabiegu laserem CO2 trwa około 3-4 tygodni. W zależności od tego, jak rozległe są rozstępy po ciąży, wskazane może być wykonanie serii 3-5 zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Rozstępy na piersiach po ciąży – podobnie jak na innych partiach ciała – mogą powodować kompleksy, ale da się je w znacznym stopniu zredukować. Warto zgłosić się do kliniki Estell w Warszawie, gdzie specjaliści dobiorą odpowiednią kurację, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjentki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku