Lato to najbardziej wyczekiwana pora roku, niosąca obietnicę odpoczynku i naładowania baterii. To też idealny czas na dłuższe i krótsze wycieczki, zwłaszcza lokalne – w Polsce! W wakacyjnych planach warto uwzględnić Małopolskę, wyjątkowy region, który oferuje różnego rodzaju atrakcje. Jednym z ciekawych pomysłów na dwudniową wycieczkę jest wizyta w Parku Roller Coasterów nr 1 w Europie, Energylandii wraz z noclegiem w klimacie Dzikiego Zachodu. Ta wyprawa zachwyci wszystkich członków wycieczki, niezależnie od wieku! Jak ją zorganizować?

Plan wycieczki

W wakacyjne miesiące Energylandia w Zatorze otwarta jest od 10:00 do 20:00, a podczas wydarzeń specjalnych, jak np. Magic Night (przypadających w każdą sobotę w okresie od 16 lipca do 27 sierpnia) do 23:00! To aż 3 godziny zabawy gratis! Wycieczkę warto zaplanować tak, by jak najlepiej wykorzystać czas – czyli zacząć od rana. W Parku dostępne są bilety jednodniowe i dwudniowe, przy czym zostając na nocleg w okolicy, zdecydowanie poleca się tę drugą opcję. W ramach jednego biletu Goście mają nieograniczony wstęp na wszystkie 123 atrakcje w Parku, w tym do Water Parku. Noclegi w Zatorze warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Jedną z popularnych i ciekawych opcji są noclegi w tipi w resorcie Western Camp, którego stylistyka nawiązuje do Dzikiego Zachodu. Miejsce to oferuje ponad 600 miejsc noclegowych w trzech typach zakwaterowania: indiańskich tipi, domkach szeryfa lub w wozach osadników. Western Camp zapewnia darmowy transfer dedykowaną ciuchcią do Parku, a także daje możliwość zakupu biletów wstępu do Energylandii. Drugiego dnia można w spokoju zjeść śniadanie, wykwaterować się i ruszyć na podbój roller coasterów.

Wesoła zabawa w największym Aquaparku w Polsce

Pakując się na dwudniową wycieczkę do Energylandii, warto wrzucić do walizki stroje kąpielowe. W miesiącach wakacyjnych, kiedy temperatura przekracza 20 stopni, otwarta jest strefa wodna Water Park. Obecnie składają się na nią  4 części: Big Milk Water Park, Tropical Fun, Exotic Island i Bamboo Bay. Premiera tej ostatniej części, Bamboo Bay (https://energylandia.pl/atrakcje/water-park/bamboo-bay/), miała miejsce 28. czerwca, a do użytku oddane zostało aż 16 zjeżdżalni. Po otwarciu Bamboo Bay, w strefie wodnej Energylandii jest łącznie 36 zjeżdżalni wodnych i 5 basenów!
 
W tym miejscu można się poczuć jak na tropikalnej wyspie – oprócz basenów i setek leżaków z parasolami znajdziemy tu mnóstwo atrakcji wodnych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Miłośnicy adrenaliny muszą koniecznie zajrzeć na RMF MAXXX Kamikadze, ekstremalną zjeżdżalnię z zapadającą się podłogą, o trasie przejazdu długiej na 90 m i prędkości dochodzącej do 54 km/h! Kolejną zjeżdżalnią tylko dla odważnych jest zakręcony Twister, a osoby, które kochają wodne szaleństwa, ale niekoniecznie w zawrotnym tempie, odnajdą radość na Aloha Slide i Tiki Ride.
 

Wydarzenia specjalne w Energylandii

Oprócz 123 atrakcji, w Energylandii organizowane są różnego rodzaju wydarzenia specjalne, dlatego planując dwudniową wycieczkę, warto zerknąć na Kalendarz Parku. W tym roku 14 lipca Energylandia świętuje 8 urodziny, a od 16 lipca do końca sierpnia, w każdą sobotę odbywają się Magic Night.
To aż trzy godziny zabawy gratis, bo Park czynny jest wówczas aż do 23.00, wypełniony muzyką, zabawą i efektami świetlnymi. Nocna iluminacja roller coasterów gwarantuje przejażdżkę w niesamowitej atmosferze, po niej zaś można wskoczyć do podgrzewanych basenów lub rzucić w wir tańca na plaży.
 
W Energylandii można obejrzeć też mnóstwo świetnych show, m.in. Super Hero Show – ekstremalne popisy artystów cyrkowych, Kraina Czarów Wonderland – magiczne sztuczki i iluzje, Extreme Energylandia – niezwykłe popisy kaskaderskie czy Aquatar – tajemniczy, magiczny pokaz ledowy, zabierający uczestników w bajkową krainę…

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku