Jeśli planujesz wakacje, najpierw zastanów się, gdzie zabukować noclegi! Mielno to jedna z licznych miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Od innych odróżnia się jednak tym, że położona jest także nad jeziorem ? a dokładnie nad jeziorem Jamno, którego północny i zachodni brzeg otacza Mielno. Apartamenty przy plaży można tam więc wynająć zarówno nad morzem ? jeśli bardziej zależy nam na plażowaniu, jak i nad jeziorem ? jest ono bowiem idealne dla wędkarzy! Mielno noclegi - widok na Mielno pomiędzy morzem a jeziorem z lotu ptaka

Mielno to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Nie jest to duży ośrodek miejski – liczy niecałe 3 tys. mieszkańców. Noclegi w Mielnie – ze względu na rozbudowaną infrastrukturę turystyczną – spełnią oczekiwania turystów szukających wypoczynku, towarzystwa pięknej przyrody, ale i rozrywek typowych dla nadmorskich miejscowości.

Apartamenty Mielno – tuż nad brzegiem Bałtyku

Nadmorskie apartamenty Mielno okażą się idealnym wyborem zarówno na krótki urlop, jak i dłuższe wakacje. Enklawa, Mielno Zachód Słońca oraz Rezydencja Park Rodzinna II to tylko kilka przykładów obiektów noclegowych położonych niedaleko plaży w tym mieście, dzięki czemu po zaledwie kilkuminutowym spacerze można się cieszyć wypoczynkiem nad morzem.

A trzeba przyznać, że plaża w Mielnie robi wrażenie! Jest ona bardzo czysta, drobnoziarnista, miejscami kamienista. Jej szerokość waha się od 30 do 45 metrów. W okresie letnim są wzdłuż niej wyznaczane strzeżone kąpieliska – m.in. przy zejściu od ul. Kościuszki oraz przy ul. Morskiej. Z morza wystają tam charakterystyczne drewniane falochrony, na których przysiada ptactwo, a wokół plaży znajdują się restauracje, smażalnie ryb i inne punkty handlowo-usługowe.

Decydując się na noclegi Mielno, warto pamiętać o innej atrakcji tego miasteczka, czyli Promenadzie Przyjaźni, która powstała w 1908 r. Początkowo miała umacniać brzeg i chronić go przed działaniem fal, ale z czasem – po renowacjach – uczyniono z niej promenadę spacerową, z licznymi ławeczkami i punktami gastronomicznymi. Ma długość 3 kilometrów i łączy Mielno z Unieściem.

Mielno – noclegi tuż nad jeziorem

Mielno to nie tylko apartamenty nad morzemstosunkowo tanie noclegi Mielno znaleźć można również nad jeziorem Jamno. Co ciekawe, dawniej była to zatoka morska, która została oddzielona od Bałtyku mierzeją i połączona z morzem Kanałem Jamneńskim. Wokół jeziora znajdują się liczne przystanie i wypożyczalnie sprzętu – rowerów wodnych, kajaków i jachtów. W sezonie wiosenno-letnim z przystani wyrusza także w rejs statek wycieczkowy.

Noclegi Mielno nad brzegiem jeziora Jamno to doskonała opcja dla miłośników wędkowania. Jest ono pełne ryb – dominują tam leszcz, sandacz i węgorz europejski. Inne gatunki występujące w tych wodach to szczupak pospolity, lin, karaś, okoń, płoć i jazgarz. Aby móc wędkować, należy wykupić specjalne zezwolenie w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Pozwala ono na wędkowanie na spinning oraz na dwie wędki na obszarze całego jeziora.

Mielno – noclegi blisko morza idealne dla rodzin z dziećmi

Apartamenty nad morzem Mielno to ciekawa propozycja na wypoczynek razem z dziećmi. W miasteczku i jego najbliższej okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Warto wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną nad Jamnem – jest to nowoczesny park z utwardzanymi ścieżkami, ławkami oraz tablicami edukacyjno-informacyjnymi. W parku znajduje się również punkt widokowy, skąd rozpościera się piękny widok, m.in. na jezioro.

Inne miejsce, które z pewnością zaciekawi dzieciaki, to Piernikowy Dom Do Góry Nogami – przed domkiem siedzi Baba Jaga, która cały czas pilnuje swojej siedziby. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic to z kolei ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, która prowadzi przez lasy, wydmy, a nawet bunkry z okresu II wojny światowej. Trasa łączy 3 miejscowości: Mielno, Mielenko i Chłopy, a po drodze przechodzi się m.in. przez kładkę oraz taras widokowy.

Atrakcją dla dzieci jest także park linowy. Każde dziecko wcześniej informowane jest o zasadach korzystania ze sprzętu asekuracyjnego na trasie szkoleniowej. Później może już oddać się zabawie na kilku różnych trasach i kilkunastu przeszkodach.

Noclegi nad morzem w Mielnie sprawdzą się zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, osób szukających miejsca do wędkowania, jak i miłośników beztroskiego plażowania. Warto zaplanować tam chociażby kilkudniowy pobyt. Apartamenty Mielno czekają na Ciebie!


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku