Odkurzacz to ważny element domu, dzięki któremu podłogi i dywany są czyste. Jako nieoceniona pomoc w codziennym dbaniu o porządek pomaga zebrać kurz, pył czy paprochy. Gdy masz w domu tapicerowane meble i sporo dywanów, Twoją dbałość o czystość znacznie wzmocni odkurzacz piorący. Jak on działa? Dlaczego warto kupić go do swojego domu? Aby poznać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Do czego służy odkurzacz piorący i jakie są jego funkcje?

Czy wiesz, jak działa odkurzacz piorący? Jest to bardzo pomocne urządzenie przy czyszczeniu tapicerki i dywanu. Najpopularniejszy tego typu sprzęt to odkurzacz piorący 2w1, który nie tylko pierze, ale również czyści dany obszar w domu. Dzięki temu łatwo zaoszczędzisz przestrzeń i będziesz go z chęcią używał do każdego sprzątania.

Odkurzacz piorący oprócz odkurzania, oferuje także pranie dywanu czy tapicerki. Do tego wykorzystuje dużą siłę ssania i wodę. W urządzeniu zwykle znajduje się odpowiedni zbiornik, do którego wlewa się wodę lub detergent. Odkurzacz umożliwia samodzielne dozowanie go. Natomiast w drugim pojemniku znajduje się brudna ciecz, którą po zakończeniu sprzątania należy wylać. Tego typu odkurzacze często wyposaża się w specjalną końcówkę umożliwiającą zebranie cieczy z podłoża. 

Dlaczego warto mieć odkurzacz piorący w domu?

Czy Twoje zwierzęta domowe zostawiają w wielu miejscach mnóstwo sierści? Masz w domu małe dzieci? Jeżeli tak, to doskonale wiesz, jak potrafią nabrudzić. Wylany sok na tapicerowane krzesło, rozpuszczona czekolada na dywanie - to tylko przykładowe zabrudzenia zrobione przez dzieci. Wtedy bardzo pomocny okaże się odkurzacz piorący, którym łatwo zmyjesz te plamy. To urządzenie możesz zastosować na wielu powierzchniach. 

Jeżeli już teraz szukasz odpowiedniego sprzętu do czyszczenia, polecamy Ci odkurzacze piorące Karcher. To urządzenie doskonale sprawdza się w wielu współczesnych domach. Już teraz warto sprawdzić doskonałe różnego rodzaju odkurzacze piorące Karcher na Erpixkarcher24.pl. Uważamy, że prawdopodobnie będziesz bardzo zadowolony ze swojego nowego odkurzacza piorącego Karcher

Załącznik:
odkurzacz piorący1.jpg

Czy warto mieć odkurzacz piorący w domu? Zdecydowanie tak! Jest on doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Podczas sprzątania odkurzacz nie wznosi w powietrze żadnego pyłu, a usuwa z otoczenia roztocza i pyłki. W dodatku to urządzenie łatwo poradzi sobie z wodoodpornymi powierzchniami. Bez potrzeby odplamiania usuniesz nim większe plamy, kurz, a nawet sierść. Ponadto czyszczenie dywanów czy tapicerek odkurzaczem piorącym pozwala pozbyć się przykrych zapachów. Nie ma konieczności ręcznego prania dywanu, co bywa niezwykle męczące. 

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz piorący do domu?

Obecnie rynek jest pełny różnych odkurzaczy piorących, które mają wiele zastosowań. Do biura, na budowę czy do domu - wybierz ten ściśle pasujący do Twoich preferencji. Przy wyborze urządzenia ważna jest jego moc. Ma ona bardzo duży wpływ na wydajność odkurzacza piorącego. 

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na te modele, których siła działania jest adekwatna do powierzchni Twojego domu. Jeżeli masz prawie w każdym pokoju dywan czy kanapę, zdecyduj się na odkurzacz o większej mocy. Natomiast gdy zamierzasz używać go wyłącznie od czasu do czasu, wystarczy Ci sprzęt o mniejszej sile działania. Podobnie jest z pojemnością zbiorników, która powinna zależeć w dużej mierze od metrażu Twojego domu.

Mamy nadzieję, że wiesz więcej na temat odkurzaczy piorących dostępnych obecnie na rynku. Przemyśl dokładnie swoją decyzję i już teraz wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.Najczęściej zadawane pytania


Jaka funkcje ma odkurzacz piorący?

Przede wszystkim dzięki takiemu urządzeniu wysokiej jakości wypierzesz i wyczyścisz dywany, wykładziny, czy tapicerki. Nie tylko skutecznie pierze i dozuje detergenty, ale również zasysa wszelkie zabrudzenia, dzięki czemu w domu będzie wyjątkowo czysto.

Jakie są zalety korzystania z odkurzacza piorącego?

Przede wszystkim uwagę zwraca wysoka funkcjonalność, takie urządzenia skutecznie eliminują z powietrza alergeny, więc są dobrym wyborem dla alergików. Często eliminują również nieprzyjemne zapachy. Takie urządzenie jest łatwe w obsłudze i pozwala nam w stosunkowo prosty sposób uporać się z wieloma zabrudzeniami. Można dodatkow z ich wykorzystaniem prać tapicerkę meblową.

Jakie są wady korzystania z odkurzacza piorącego?

Jedną ze wskazywanych wad jest to, że często takie odkurzacze wcale nie są małe, a szczególnie dotyczy to tych wysokiej jakości. Cena ich zakupu również jest nieco wyższa niż w przypadku zwykłych odkurzaczy.

Jak korzystać z odkurzacza piorącego?

Odkurzacz piorący to specjalny rodzaj odkurzacza, który służy w domu do odsysania wody i brudu z dywanów i chodników. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów odkurzaczy piorących, z których niektóre są droższe od innych. Wszystkie działają na tej samej zasadzie, czyli zasysają wodę i brud z dywanów i chodników za pomocą siły ssania. Różnica między nimi polega na ich akcesoriach i funkcjach. Jednak najpierw same tę wodę z detergentem rozprowadzają.

Czy odkurzacz piorący sprawdzi się w domu ze zwierzętami?

W przypadku zwierząt w domu, a tym samej znaczącej ilości sierści na meblach i dywanach powinniśmy dobrze przemyśleć, jaki model odkurzacza piorącego wybrać. Warto pamiętać, że nie wszystkie sprawdzą się przy takich zabrudzeniach i mogą się np. często zapychać. Potrzebny będzie więc produkt wysokiej jakości, odpowiednio przystosowany do zbierania zwierzęcej sierści poza praniem.


Podobne artykuły:


Wersja do druku