Golenie to czynność, którą wykonuje niemal każdy mężczyzna. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszynek do golenia, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla siebie lub w prezencie dla Twojego mężczyzny. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej maszynki.

Typy maszynek do golenia

Rodzaj maszynki do golenia, który wybierzesz, będzie miał wpływ na Twoje doświadczenia. Chociaż istnieje wiele różnych typów maszynek do golenia, najpopularniejsze z nich to:

  • maszynki wachlarzowe,
  • maszynki obrotowe,
  • maszynki proste,
  • bezpieczne maszynki do golenia,
  • golarki elektryczne (nazywane też "trymerami elektrycznymi").

Te ostatnie mogą być używane do golenia i przycinania zarostu zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Często są one lepsze dla skóry wrażliwej niż golarki ręczne, ponieważ nie ciągną i nie szarpią tak mocno. Są również bardziej skuteczne w usuwaniu dłuższych włosów za jednym razem niż większość modeli ręcznych, ale mogą nie być tak skuteczne w obchodzeniu się z przeszkodami, takimi jak bokobrody lub zarost pod linią żuchwy.

Ostrze maszynki do golenia

Ostrze jest podstawowym elementem maszynki do golenia i może mieć duży wpływ na to, jak bardzo ci ona odpowiada. Rodzaj ostrza, materiał, z którego jest wykonane, jego liczba, sposób ekspozycji, ostrość i kąt nachylenia - wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość golenia.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów ostrzy, dzisiejszy rynek oferuje nam wszystko, od podstawowych do luksusowych maszynek z różnymi funkcjami, takimi jak regulowane ostrza, wiele głowic, a nawet golarki elektryczne! Pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć przy wyborze rodzaju maszynki do golenia, jest ustalenie, jaki rodzaj ostrzy najlepiej sprawdza się przy pozbywaniu się zbędnego owłosienia, nie powodując podrażnień skóry.

Stal nierdzewna vs stal węglowa

Ostrza ze stali nierdzewnej są generalnie uważane za bardziej wytrzymałe niż ze stali węglowej. Są one jednak również cięższe, co może powodować dyskomfort, jeśli są zbyt często używane na wrażliwych obszarach. Stal węglowa jest lżejsza, ale nie wytrzymuje tak długo, zanim się stępi, w porównaniu z wersjami ze stali nierdzewnej.

Rączka maszynki do golenia ? jak będzie idealna dla Ciebie?

Zanim przejdziemy do konkretów, porozmawiajmy o tym, jak trzymać brzytwę.

Nie ma złego sposobu trzymania brzytwy - celem jest upewnienie się, że masz kontrolę nad ostrzem i nie zacinasz się przypadkowo. Istnieje jednak kilka różnych pozycji, które mogą być przydatne w zależności od tego, gdzie się golisz i jakiego rodzaju golenia oczekujesz:

  • Jeśli używasz maszynki na wkłady, rozważ trzymanie jej jak ołówka (jest to szczególnie pomocne, jeśli masz mniejsze dłonie). Pomoże to utrzymać rękę w jednej linii z ostrzem i ułatwi dotarcie do wąskich miejsc, takich jak okolice nosa czy linia żuchwy.
  • Jeśli używasz elektrycznej golarki, spróbuj trzymać ją równolegle między kciukiem a palcem wskazującym (podobnie jak ołówek). W ten sposób można swobodnie poruszać golarką po całej twarzy lub części ciała, która ma być ogolona.
  • Podczas golenia wrażliwych miejsc, takich jak kostki lub kolana, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na błąd, rozważ trzymanie obu uchwytów jednocześnie, aby jeden nie wyślizgiwał się z ręki podczas golenia delikatnych miejsc!

Koszt ? wybór maszynki ze względu na cenę

Ostatecznie koszt będzie zależał od Twoich potrzeb. Jeśli golisz się regularnie, to prawdopodobnie droższa marka i model będą dla Ciebie lepsze pod względem wydajności i trwałości. Jeśli jednak musisz używać maszynki tylko raz na jakiś czas (np. podczas podróży), jest wiele niedrogich urządzeń, które dobrze się sprawdzą.

Doskonałym wyborem, którego wysoka jakość potwierdzana jest przez wielu Panów, którzy golą się z dużą regularnością, jest Gillette Fusion. Cechuje ją wysoka wydajność i trwałość, a nowoczesne ostrza pozwalają na precyzyjne usuwanie zarostu. Przede wszystkim w tym zakresie polecamy Gillette Fusion 5, która na pewno sprawdzi się, jeśli szukasz odpowiedniej maszynki dla siebie jako facet, ale i kobieta może ją wybrać jako bardzo praktyczny i wysokiej jakości prezent.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji i należy wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom

Męska maszynka do golenia to kwestia indywidualna i należy wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Powinna być wygodna w użyciu, łatwa do czyszczenia, wymiany ostrza oraz przechowywania i ogólnie rzecz biorąc, pod każdym względem dopasowana do osoby ją użytkującej. Wybór najlepszej maszynki do golenia to kwestia indywidualna. Mężczyzna nie powinien bać się eksperymentować z różnymi rodzajami maszynek do golenia, aż znajdzie tę idealną dla siebie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku