Kawę kocha niemal każdy ? jest to jeden z najczęściej spożywanych napojów na całym świecie. Każdego roku konsumujemy jej kilkadziesiąt tysięcy ton! Tak, to nie żart! Nic jednak dziwnego, w końcu kawa ziarnista to niewątpliwie jedna z najlepszych rzeczy, która przydarzyła nam się jako ludzkości. 
Parzony przy jej użyciu magiczny czarny napar każdego dnia pobudza, dodaje energii, poprawia humor i napędza do działania. Korzystają z niego niemal wszyscy: uczniowie, studenci, pracownicy… ale robią to również rzecz jasna znane osoby! Celebrytki będąc przez większość czasu „na świeczniku” nieustannie potrzebują energii, jaką zapewnia dobra kawa, dlatego też na pewno korzystają z jakościowych ekspresów do kawy . Dziś chcemy opowiedzieć Wam o znanych, silnych i inspirujących kobietach i ich ogromnym zamiłowaniu do kawy.

Źródło: unsplash.com 

Ksieżna Diana – kawa po królewsku!

To osoba, o której słyszał prawdopodobnie każdy – bez wątpienia można ją nazwać jedną z najważniejszych postaci brytyjskiej rodziny królewskiej. Charakterna, bezkompromisowa, przebojowa, ale przede wszystkim otwarta. To właśnie ta ostatnia cecha sprawiła, iż po dziś dzień jest ona uwielbiana przez rzesze ludzi na całym świecie. Księżna Diana kochała przebywać wśród ludzi, a ze swoich nawyków nie rezygnowała nawet po wejściu do wnętrza systemu monarchicznego

Diana kochała kawę i nie była w stanie zrezygnować z wizyt w swojej ukochanej kawiarni (co powinien zrozumieć każdy kawosz), której gościnią była od momentu jej założenia w roku 1989. Rano opuszczała więc mury Kensington Palace, by spożyć ukochany napój i zapewnić sobie odpowiednią dawkę energii – kochała małą czarną, jak i kawę latte. Wszyscy znamy tragiczny koniec historii księżnej. By uczcić jej pamięć, po jej śmierci rzeczona kawiarnia zdecydowała się na zmianę nazwy – dziś znana jest jako „Cafe Diana”. We wnętrzu można zobaczyć oprawione zdjęcie Diany Frances Mountbatten-Windsor z jej autografem, jak i spróbować jej ulubionych naparów. To wzruszająca historia pokazująca miłość zwykłych ludzi do tej niezwykłej postaci.

Źródło: pixabay.com

 

Angela Merkel – jak kawa napędza światową politykę

Pozostańmy na chwilę w temacie polityki. Znaną fanką kawy jest również Angela Merkel, która do niedawna pełniła funkcję kanclerz Niemiec. Choć opinie na jej temat są bardzo skrajne, nie można odmówić jej jednego: to silna polityczka, która stanowi przykład tego, jak daleko może zajść kobieta w zdominowanym przez mężczyzn środowisku politycznym. Angela Merkel nieoficjalnie uważana była przecież za liderkę całej Unii Europejskiej, a jej decyzje miały decydujący wpływ na kształtowanie się świata w XXI wieku. Mało kto wie jednak, iż jest ona również zadeklarowaną miłośniczką czarnego naparu – dziennie potrafi wypić nawet kilka kubków! Podczas spotkania z wyborcami swojej partii (Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej) na specjalnie zorganizowanym śniadaniu sama stała i wcielając się w rolę baristki serwowała kawę przybyłym gościom, a w internecie nietrudno znaleźć jej zdjęcia podczas oceny jakości kawy ziarnistej.

Źródło: pexels.com

 

Oprah Winfrey – „od zera do milionera” z cold brew w dłoni

To prawdopodobnie najsłynniejsza prezenterka w historii światowej telewizji, wielokrotnie honorowana przez prestiżowe czasopisma (jak chociażby Forbes, czy Times) miejscem na listach najbardziej wpływowych osób na świecie. Jej historia jest nadzwyczaj inspirująca, w końcu to prawdziwa opowieść w stylu „od zera do milionera”, a wręcz do miliarderki!

Oprah to również ogromna fanka kawy! W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek na naszej liście jest ona jednak wielbicielką bardzo nowoczesnego stylu parzenia, jakim jest… cold brew! To taki rodzaj naparu preferuje bowiem znana amerykańska prezenterka. To jednak nie koniec – jej miłość jest tak wielka, iż przenośny zaparzacz do cold brew znalazł się w roku 2017 na liście „Oprah’s Favourite Things 2017!

Emma Chamberlain – nowe pokolenie wielbicielek kawy!

Ostatnią osobą na naszej liście jest nie kto inny, jak właśnie Emma Chamberlain. To 21-letnia youtuberka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Choć wielu osobom spoza tak zwanego „Pokolenia Z” jej nazwisko może mówić niewiele, dziś jest ona jedną z najszybciej rozwijających się i najpopularniejszych postaci w internecie. Na ten moment jej kanał śledzi nieco ponad 11 milionów ludzi! Tygodnik Times umieścił ją na swojej liście „25 najbardziej wpływowych ludzi w internecie”. Skąd jej obecność na naszej liście? Cóż, przeglądając udostępniane przez nią treści nie trudno zauważyć, jak istotną częścią całej jej osobowości internetowej jest… właśnie kawa!

Jak sama opowiada, każdy dzień zaczyna od cold brew (według niej lenistwo nie pozwala jej na przyrządzenie espresso), by po południu „przerzucić się” na latte z mlekiem migdałowym. Jednak to nie wszystko – Emma kocha bowiem czarny napar do tego stopnia, iż zdecydowała się na otwarcie… własnej marki zajmującej się sprzedażą kawy! Jak można bowiem przeczytać, kawa to dla niej coś więcej, niż tylko napój – to sposób na nawiązanie więzi i dzielenie się wspólnymi chwilami, a więc to, co również my w kawie uważamy za najważniejsze. Nie da się ukryć, iż swoim pro-ekologicznym, prostym, a zarazem głębokim podejściem do kawy Emma Chamberlain kształtuje dziś branżę kawową. Pozostaje tylko śledzić kolejne poczynania tej młodej, utalentowanej kobiety!

Źródło: Przyjaciele Kawy

 

Podsumowanie

  Tym artykułem mieliśmy nadzieję przedstawić sylwetki kilku najsłynniejszych i najbardziej wpływowych kobiet, które swoimi osiągnięciami udowodniły, że granicą naszych możliwości jest tylko i wyłącznie nasza własna wyobraźnia. To osoby, które osiągały w życiu wiele, które inspirowały, inspirują i będą inspirować miliony kobiet na całym świecie. A do działania napędza je nic innego jak nasz ukochany napar – kawa. To właśnie ona zawsze towarzyszy ludzkości w najważniejszych, najbardziej przełomowych, historycznych momentach.

Kawa nie zna bowiem podziałów, nieważne, czy jest się członkinią rodziny królewskiej, młodą youtuberką, polityczką, czy prezenterką o niesamowitej życiowej historii. Ten napar będzie z nami, jako ludzkością zawsze. Cóż więc można powiedzieć: pijcie kawę i pokazujcie, że nic nie jest niemożliwe! 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku