Kolczyki są nie mniej ważne niż sama kreacja, w której wybierzesz się na wesele. Wszystkie kobiety wiedzą najlepiej jak trudne jest wzajemne dopasowanie tych dwóch komponentów. Sukienka i biżuteria powinny uzupełniać się nawzajem, choć równie dobrze mogą tworzyć rozmaite kontrasty lub kontrapunkty. Mogą także wchodzić w bardziej rozbudowane relacje - podkreślić kolorystykę sukienki, kształt Twojej sylwetki lub urodę twarzy. Ponieważ dobieranie kolczyków do sukienki weselnej polega w dużym stopniu na eksperymentowaniu i testowaniu różnych połączeń, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik związany z tym tematem. Dowiesz się jakie rodzaje kolczyków cieszą się największą popularnością wśród weselnych gości oraz jaką wartość mogą wnieść o Twojej kreacji.


Kolczyki a elegancja - czyli sprawy ważne i najważniejsze

Cena biżuterii jest bardzo zróżnicowana i zależy od różnych czynników. Przede wszystkim - od wykorzystanych w produkcji kruszyw i materiałów. Kolczyki są na szczęście stosunkowo niewielkimi obiektami, lecz mimo to niektóre pary potrafią kosztować nawet ponad kilka tysięcy złotych. Ponieważ nie wszystkie panie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, wiele z nich sięga po ofertę wypożyczalni biżuterii lub wybiera takie modele, które nie nadwyrężą ich kieszeni.

Oprócz fasonów typowo eleganckich, na popularności zyskuje biżuteria w stylu retro oraz oldschoolowym, naśladującym dawne wzornictwo. Wybór taki może okazać się nie mniej efektowny, a pozwoli Ci zaoszczędzić na wydatkach. Ponadto, kolczyki możesz kupować także od prywatnych dostawców, w tym również od osób, które pragną pozbyć się swojej starszej biżuterii. Alternatywnym rozwiązaniem jest także zakup biżuterii sztucznej, której przypadkowe zniszczenie na weselnym parkiecie nie będzie aż tak bolesne.

Jakie kolczyki na wesele? Co wybrać, z czego zrezygnować?

Kolczyki zakładane na wesele powinny być eleganckie i olśniewające. Warto więc zrezygnować z kolczyków wykorzystywanych na co dzień, pasujących do casualowych stylizacji. Sztyfty, wkrętki, kolczyki wiszące z piórkami lub wachlarzykami - warto odłożyć na ten czas do szkatułki. O wiele lepszym pomysłem będą kolczyki wiszące wykonane z ekskluzywnych materiałów, zamykane na tak zwany bigiel. Bigle mogą mieć różną formę, a szczególnie popularne są bigle angielskie, ukryte niemal całkowicie za uchem.

Klipsy to wybór tych pań, które nie zdecydowały się na przekłuwanie uszu. Oferta klipsów jest bardzo rozbudowana i obejmuje zarówno kolczyki punktowe, jak i modele większych rozmiarów oraz o bardziej rozbudowanej konstrukcji. Świetnie wypadają klasyczne klipsy, w formie okręgów otoczonych elegancką obwódką wykonaną z wysokiej klasy materiałów.

Kolczyki przeciągane przez ucho to wybór warty rozważenia, szczególnie jeśli zależy Ci na wywołaniu wyjątkowo szykownego efektu. Kolczyki takie mają często formę łańcuszka, który przekłada się przez dziurkę w uchu. Kolczyki takie są stabilne i bezpieczne, także w trakcie najbardziej wymagających sytuacji - na przykład intensywnego harcowania na weselnym parkiecie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku