Huśtawka ogrodowa to niezmienny hit i jeden z ulubionych mebli wybieranych do ogrodu. Dzięki niej można wygodnie odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew. Istnieje wiele rodzajów huśtawek ogrodowych. Są takie, które można powiesić na drzewie, a także takie posiadające swój własny stojak. Mogą być wykonane z różnych materiałów: z drewna, metalu oraz technorattanu.

Huśtawki dla dzieci i dla dorosłych

Huśtawki ogrodowe to akcesoria, które służą wszystkim pokoleniom. Dla dzieci to duża atrakcja. Nie muszą oddalać się od domu i szukać placu zabaw, gdyż huśtawkę mogą mieć we własnym ogródku. Huśtawki ogrodowe są wykonane w taki sposób, aby wytrzymywały spore obciążenie, więc dorośli śmiało mogą pobujać się na nich sami lub ze swoimi dziećmi. Któż nie chciałby spędzić ciepłego letniego popołudnia relaksując się z książką na wygodnej dużej huśtawce. Ten mebel to propozycja dosłownie dla każdego, kto tylko ma kawałek własnej ziemi lub tarasu.

Jaką huśtawkę wybrać?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo różnorodnych huśtawek. Każda konstrukcja ma swoje wady i zalety. Huśtawki z metalowym stelażem są wytrzymałe, są osadzone na mocnych sprężynach, które amortyzują ruchy. Są trwałe i z pewnością wytrzymają ciężar huśtającej się całej rodziny.

Huśtawki drewniane z kolei są przyjemniejsze, ładnie komponują się z ogrodem i odpoczynek w drewnianym koszyku jest bardziej relaksujący. Są bardziej naturalne, jednak należy pamiętać o impregnowaniu ich i odpowiednim przechowywaniu. Drewno jest podatne na zawilgocenie i nieodpowiednio zadbana huśtawka będzie nadawać się do wyrzucenia.

Huśtawki leżanki to propozycja dla dużych rodzin oraz osób lubiących relaksować się na leżąco. Może na niej usiąść na raz kilka osób. Konstrukcja takich huśtawek jest odpowiednio wzmocniona i zazwyczaj jej maksymalne obciążenie to nawet 300 kg. Często ma zamontowany baldachim, który chroni przed słońcem.

Wiszące fotele to połączenie huśtawki i hamaka. Spełnia funkcje obydwu akcesoriów ogrodowych i dzięki temu można na nich czytać książkę lub uciąć krótką drzemkę. Można także delikatnie się na nich pobujać i zrelaksować się. Są wygodne i komfortowo się z nich korzysta. Dodatkowo to bardzo modny mebel, który niewątpliwie urozmaici każdy ogród. W porach zimowych można śmiało przenieść wiszący fotel do domu i używać go w warunkach pokojowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają gdzie trzymać zimą dużych metalowych huśtawek.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku