Każdego dnia spędzasz wiele czasu w kuchni, przygotowując tam posiłki, jedząc, czytając lub pracując przy stole? Jeśli tak, być może niejednokrotnie zastanawiałaś się, czy da się tam umieścić telewizor. Odpowiadając na te wątpliwości, możemy to potwierdzić. W każdej kuchni można umieścić mały telewizor, wieszając go na ścianie lub umieszczając na meblach. Dawniej telewizor kuchenny był telewizorem turystycznym, wyposażonym w wysuwaną antenę oraz wygodny uchwyt do przenoszenia. Niewielki ekran nie stanowił wówczas problemu. Samo posiadanie takiego sprzętu w kuchni było uznawane za przejaw luksusu i niesamowitą wygodę dla gospodyni domowej. Jak to wygląda dziś? Czy umieszczenie telewizora w kuchni jest łatwe, czy trudne? Czy trzeba do tego kupować jakieś specjalne urządzenia, czy może nam wystarczyć taki sam telewizor, jak do salonu lub sypialni? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie poniżej.


Mały telewizor podszafkowy do kuchni

Jednym z najlepszych wyborów do kuchni będzie podszafkowy telewizor Philips. Jest to urządzenie niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu i niezajmujące wiele miejsca. Taki telewizor mocuje się śrubami do dolnej płyty szafki wiszącej, a zasilanie może być ukryte w jej wnętrzu. Ekran telewizora na stale może być rozłożony lub składany, aby np. nie zajmował przestrzeni lub był dobrze chroniony przed kurzem i tłuszczem. Dla zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania, telewizory podszafkowe posiadają wbudowane głośniki. Najczęściej jest ich dwa, po bokach urządzenia. Podwieszany telewizor dysponuje również pilotem zdalnego sterowania oraz pulpitem z przyciskami wbudowanymi na stałe. Obecnie każdy nowy, mały telewizor do kuchni obsługuje standard cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2 i może mieć wbudowaną antenę. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba do niego podłączać żadnych dodatkowych urządzeń, co wiąże się z prowadzeniem dodatkowych przewodów.

Ile prądu bierze mały telewizor do kuchni?

Obawiasz się, że kupując mały telewizor Xiaomi do kuchni, wasze rachunki za prąd drastycznie wzrosną? Nie ma powodów do obaw. Pamiętaj, że wszystkie współcześnie sprzedawane telewizory z matrycą LED lub LCD mogą pochwalić się najwyższą klasą efektywności energetycznej. Oznacza to, że do swojego prawidłowego działania potrzeba im niewielkich ilości prądu, co nie będzie miało drastycznego przełożenia na wysokość opłat. Przy wyborze telewizora kierować powinieneś się informacjami umieszczonymi na ich etykiecie, jak również zerknąć na moc urządzenia. Jeśli jest to informacja 50W, oznacza to, że właśnie taką maksymalnie ilość prądu telewizor do kuchni podwieszany będzie zużywać w ciągu jednej godziny. Pamiętaj o czymś jeszcze jednym. Maksymalny pobór prądu ma miejsce wtedy, jeśli głośniki telewizora są ustawione na maksymalną głośność, a ekran najbardziej rozjaśniony.

Gdzie umieścić telewizor w kuchni?

Możesz wybrać telewizor wolnostojący lub podwieszany pod szafkami. Wybierając telewizor do dużej, otwartej kuchni, zastanów się, czy znajdziesz dla niego miejsce na postawienie go na blacie wyspy lub niskiej szafce. Jeśli tak, wskaż miejsce zapewniające wysoki komfort oglądania z pozycji, w której najczęściej się znajdujesz. Jeżeli dużo gotujesz, będzie to miejsce stojące przy blacie roboczym. Jeżeli dużo siedzisz i pracujesz przy kuchennym stole, z tej pozycji widoczność na telewizor powinna być dobra. Jaką natomiast przekątną ekranu telewizora z funkcją smart TV powinnaś wybrać? Minimum to 17 cali do małej kuchni. W przypadku kuchni dużej, otwartej, może sprawdzić się w niej telewizor o przekątnej 32 cale lub więcej nawet. Pamiętaj jednak o nadrzędnej zasadzie, czyli że nawet przestronną kuchnię można optycznie zmniejszyć, umieszczając w niej niepotrzebnie duży telewizor.

Czy telewizor kuchenny powinien mieć funkcję smart TV?

Uważasz, że nie ma powodu, by kupować mały telewizor do kuchni z opcją smart TV? Mamy dobrą wiadomość. Producenci wyposażają w tę funkcjonalność praktycznie każde swoje urządzenie, bez względu na przekątną i rozdzielczość matrycy. Co więcej, telewizor do kuchni z ekranem LED będzie miał wbudowane wifi, dlatego korzystanie na nim z internetu może odbywać się bezprzewodowo. Jest to ważne dla wszystkich, którzy nie chcą, by kuchenny TV nie zabierał cennej przestrzeni użytkowej, a wszelkie dodatkowe urządzenia i dekodery są po prostu zbyteczne. Z włączoną opcją smart TV na takim telewizorze można komfortowo oglądać filmy z YouTube, a nawet włączyć aplikacje muzyczne, jak Spotify. Dostępna jest także możliwość, by oglądać swój ulubiony program na platformie VOD. Jeśli do tej pory godzina gotowania obiadu kolidowała z tym, co leci w telewizji i co chcesz obejrzeć, to dobry telewizor do kuchni raz na zawsze ten problem rozwiąże. Urządzenia tego typu w bardzo dużym wyborze i atrakcyjnej cenie można kupić przez internet lub w sklepach stacjonarnych. Również jego montaż do dolnej części półki oraz dalsza konfiguracja ustawień nie stanowi żadnych problemów, szczególnie dla osób, które na co dzień korzystają z tv.

Najczęściej zadawane pytania


Czy powinienem mieć telewizor w kuchni?

Tak! Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że telewizory są dostępne w różnych rozmiarach - są nawet małe, które idealnie pasują do kuchni. Nawet jeśli nie planujesz oglądać zbyt wiele telewizji podczas posiłków (co jest całkowicie w porządku), posiadanie telewizora w kuchni oznacza, że możesz łatwo przesyłać muzykę i przeglądać przepisy podczas gotowania lub sprzątania po posiłkach. Jest to również doskonałe rozwiązanie do oglądania meczów sportowych z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy nie są w kuchni.

Jaki telewizor wybrać do kuchni?

Lepiej ogląda się na większych telewizorach, jednak musimy mieć na uwadze, że w kuchni możemy nie mieć na niego dość miejsca. Obecnie bardzo często proponuje się takie w rozmiarze pomiędzy 32 a 40 cali.

Gdzie należy zainstalować telewizor w kuchni?

Jeśli masz miejsce, idealnie jest umieścić telewizor powyżej lub poniżej poziomu oczu, tak aby można go było oglądać podczas gotowania lub zmywania naczyń. Możesz również spróbować umieścić go na szafce, aby nie zajmował cennego miejsca na blacie.

Czy można umieścić telewizor w małej kuchni?

Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko wtedy, gdy masz mały telewizor. Jeśli chcesz zamontować go na ścianie, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca między blatem a szafkami. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, możesz umieścić telewizor na górze szafek lub użyć stojaka. Możesz również zainstalować nad szafkami zwis na telewizor, tak aby nie zajmował on w ogóle miejsca na podłodze. Pozwoli to na oglądanie telewizji podczas gotowania lub sprzątania wokół zlewu bez konieczności przemieszczania się

Jak zainstalować telewizor w kuchni?

Doskonały sposobem będzie powieszenie go na ścianie lub na specjalnym wysięgniku nad szafkami. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa - nie za blisko wody i gazu.


Podobne artykuły:


Wersja do druku