Nad polskim morzem jest masa uroczych miejscowości. Jedną z nich jest właśnie Sarbinowo.

Sarbinowo  (sarbinowo.pl) jest to niewielka wioska, położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie koszalińskim. Znajdziesz tu dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, gdzie można namierzyć wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, barów, restauracji i smażalni ryb. To, co wyróżnia Sarbinowo na tle innych miasteczek, to niewątpliwie nowoczesna promenada, biegnąca tuż nad plażą. Dawniej, w miejscu gdzie znajduję się obecnie deptak, w 1910 r. stał mur oporowy, którego zadaniem była ochrona brzegu morskiego przed niepożądanym działaniem fal. Podczas pobytu warto udać się na romantyczny spacer lub wycieczkę na rowerach.


Sarbinowo - miejsce z dużą ilością atrakcji


Misto to oferuje urlopowiczom nie tylko przepiękną piaszczystą plażę czy ogrom atrakcji dla rodzin z dziećmi, ale również historyczne zabytki, takie jak np: najstarszy w Sarbinowie piękny neogotycki Kościółek Wniebowzięcia NMP z 1856 r., czy stara drewniana chałupka rybacka z 1804 r. Dla wczasowiczów ceniących aktywny wypoczynek, są tu tu szlaki turystyki pieszej czy rowerowej, prowadzące do pobliskich miasteczek takich jak: Mielno, Gąski czy Unieście. Niecałe 9 km od Sarbinowa, turyści szukający rewelacyjnej zabawy i adrenaliny odnajdą tu Park Linowy Tukan, jest to wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi. Park ten oferuje wam ponad 110 atrakcji na 7 różnorodnych ścieżkach.


Jak nocleg, to tylko tuW ostatnich latach Sarbinowo rozwijało się dość prężnie. Budują się piękne hotele, pensjonaty i apartamenty, jednak przeważają tu w dużej mierze domki letniskowe. Plusem tego miasteczka jest to, że mnóstwo domów, kwater, pensjonatów, czy domków letniskowych oferujących nocleg, umieszczonych jest tuż nad morzem, przy plaży. Dlatego odpoczywający tutaj turyści mogą podziwiać Morze Bałtyckie z okien swoich pokoi. Każdy, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku, odnajdzie tutaj coś dla siebie.


Najczęściej zadawane pytania


Jakich atrakcji należy szukać w obiektach na wakacje z dziećmi?

Wybierając obiekt na rodzinne wakacje, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych rzeczy. Musisz szukać miejsca, które pomieści wszystkich, ma dużo miejsca i znajduje się blisko popularnych atrakcji. Musisz też upewnić się, że jest dobrze utrzymane, czyste i bezpieczne. Najlepszym sposobem na znalezienie idealnego domu wakacyjnego jest poszukanie informacji w Internecie lub porozmawianie z przyjaciółmi, którzy już wcześniej zatrzymali się w podobnych obiektach. To da Ci wyobrażenie o tym, czego szukasz i pozwoli Ci zawęzić zakres poszukiwań.

Czy trzeba rezerwować wakacje z rodziną z wyprzedzeniem?

Tak, należy planować z wyprzedzeniem. Jeśli będziesz czekać do ostatniej chwili, prawdopodobnie nie znajdziesz najlepszych ofert na loty i hotele, a jeśli podróżujesz z dziećmi, może to być stresujące. Trzeba też mieć czas na zaplanowanie planu podróży, co może pomóc w osiągnięciu jak największych korzyści z wyjazdu.

Jak daleko od wody powinno znajdować się miejsce zakwaterowania?

Odpowiedź zależy od tego, jak dużo czasu chcesz spędzać na plaży lub basenie. Jeśli planujesz spędzać tam większość czasu, to zdecydowanie poszukaj hotelu lub ośrodka, który ma własne baseny lub dostęp do plaży. Jeśli Twoje dziecko lubi wodę i chcesz, aby korzystało z pobytu bez konieczności dalekich podróży w celu zabawy w słońcu, warto rozważyć wynajęcie mieszkania lub domu z własnym basenem.

Ile sypialni powinniśmy mieć?

To zależy od tego, ile osób wybiera się z Tobą na wakacje i jakie będą ich potrzeby w zakresie spania. Jeśli każdy chce mieć swój własny pokój, to sensowne może być wynajęcie całego domu lub domku zamiast jednego pokoju w hotelu, gdzie wszyscy goście korzystają ze wspólnej łazienki. Jeśli wszyscy mogą wygodnie dzielić sypialnię, to być może lepszym rozwiązaniem będzie podzielenie jej na dwa pokoje, aby nie było kłótni o to, kto dostanie które łóżko! Pamiętaj jednak, ze pod uwagę musisz również brać wiek dzieci.

Co jest najważniejsze w czasie rodzinnych wakacji?

Kluczowe jest bezpieczeństwo. Jednak wiele rodzin chętnie wybiera mniej uczęszczane miejsca, gdzie odnajduje ciszę, spokój i prawdziwy rodzinny wypoczynek.


Podobne artykuły:


Wersja do druku