Wsłuchaj się w swój organizm, otwórz się na odkrywanie nowych ścieżek i rozpocznij życie w zgodzie ze sobą, korzystając z mądrości ajurwedy.

Ajurweda. Życie w zgodzie ze sobą to twój klucz do równowagi. Przekonaj się, że ajurweda to styl życia, który zaspokoi twoje potrzeby i pozwoli nakarmić ciało, głowę i umysł. Pomoże ci na nowo odkryć potencjał drzemiący w każdej z czterech pór roku, pozbyć się napięcia i odnaleźć ukojenie w codziennych nawykach. A to wszystko dzięki medytacji, jodze i świadomemu odżywianiu.

W książce znajdziesz:

  • rytuały powiązane z porami roku, pomagające zachować równowagę ciała i ducha,
  • praktykę jogi, która zredukuje stres i zmęczenie,
  • ponad 80 wegetariańskich przepisów na potrawy skomponowane w zgodzie z potrzebami twojego organizmu,
  • kuchenne triki, dzięki którym zdrowe odżywianie stanie się proste i intuicyjne.

Claire Ragozzino to instruktorka jogi i praktyk Ajurwedy ze specjalizacją w odżywianiu, naturalnym gotowaniu, zdrowiu i płodności kobiet. Jest autorką popularnej witryny Vidya Living, pisze i fotografuje. Jej pierwsza książka Ajurweda. Życie w zgodzie ze sobą to przewodnik po ajurwedyjskim stylu życia, zawierający obszerny zbiór przepisów.


Najczęściej zadawane pytania


Co to jest ajurweda?

Ajurweda to tradycyjna medycyna indyjska, która jest praktykowana od ponad 5000 lat. Koncentruje się na utrzymaniu równowagi umysłu, ciała i ducha za pomocą naturalnych środków leczniczych. Stara się zrozumieć, w jaki sposób umysł i ciało są ze sobą połączone i jak na siebie wpływają.

Na czym polega praktyka ajurwedy?

Ajurweda to filozofia, która uczy nas, jak żyć zdrowo. Praktyki ajurwedy obejmują jogę, medytację i spożywanie pokarmów, które są dla nas korzystne. Ajurweda uczy nas także, jak leczyć ciało za pomocą masaży olejowych i leków ziołowych.

Jakie jest zastosowanie ajurwedy?

Medycyna ajurwedyjska wykorzystuje zioła, witaminy, minerały i inne naturalne składniki, aby zapobiegać chorobom lub je leczyć. Wielu lekarzy w Indiach stosuje medycynę ajurwedyjską, ponieważ nie ma ona skutków ubocznych.

Dlaczego praktykowanie Ajurwedy jest ważne?

Ajurweda to najstarszy system medyczny na świecie, praktykowany od ponad 5 tysięcy lat. Kładzie nacisk na zrównoważenie trzech energii elementarnych (doshas) w celu utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom. Praktyki ajurwedy są wykorzystywane do poprawy samopoczucia jednostki poprzez identyfikację jej unikalnej konstytucji i odpowiednie leczenie.

Jakie są korzyści z praktykowania Ajurwedy?

Praktykowanie Ajurwedy pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie, a także członków Twojej rodziny, dzięki czemu będziesz mógł prowadzić lepsze życie. Dowiesz się także, jak utrzymać zdrowie poprzez wprowadzenie zmian w stylu życia, diecie i aktywności. Będziesz mógł także podejmować świadome decyzje dotyczące zmian stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia, konsultując się z ekspertem w dziedzinie nauk ajurwedyjskich, który z łatwością udzieli Ci wskazówek.


Podobne artykuły:


Wersja do druku