Mechaniczne złuszczanie skóry przy pomocy kryształków diamentów pozwala pozbyć się martwego naskórka, co korzystnie wpływa na wygląd skóry oraz na jej kondycję. Już po pierwszym zabiegu zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu, rozjaśnia się koloryt skóry, zmniejsza się widoczność zmian potrądzikowych, skóra staje się promienista i wygląda zdrowo. Mikrodermabrazja diamentowa w Poznaniu to zabieg bezpieczny oraz bezinwazyjny, polecany kobietom w każdym wieku.


Dla kogo polecana jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa Poznań to zabieg, na który mogą zdecydować się kobiety borykające się z problemami skórnymi, takimi jak nierówny koloryt, blizny i przebarwienia, wiotkość skóry oraz brak elastyczności. Odnowa skóry za pomocą kryształków diamentów przeznaczona jest do każdego typu skóry. Decydują się na nią kobiety z widocznym trądzikiem, które pragną uregulować czynność gruczołów łojowych na twarzy. Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej w Poznaniu następuje zwężenie porów, pobudzenie syntezy włókien kolagenowych oraz poprawa jędrności skóry. Złuszczenie naskórka powoduje spłycenie zmarszczek oraz redukcję przebarwień.

Przebieg zabiegu mikrodermabrazji krok po kroku

Przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej w Poznaniu skóra klientki powinna zostać dobrze przygotowana. Następuje jej dogłębne oraz dokładne oczyszczenie, zmywany jest makijaż oraz sprawdzony zostaje stan skóry. Na podstawie rodzaju skóry dobrany zostaje skład kosmetyku do peelingu. Następnie wykonuje się mikrodermabrazję przy pomocy specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w głowicę z diamentowymi kryształkami. Głowica działa na wybranym obszarze — może być to twarz, dekolt, brzuch, lub każdy inny obszar, który wymaga zabiegu. Kolejny etap obejmuje zaaplikowanie odżywczego kosmetyku oraz maski. Kosmetolog przeprowadza również masaż manualny, który ma pomóc wchłonąć się substancjom do warstw skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa w Poznaniu to zabieg całkowicie bezpieczny. Przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji są rany, wystąpienie trądziku różowatego w aktywnej postaci, łuszczyca oraz choroby skóry. Przed zabiegiem nie powinno się przyjmować retinoidów. Przeziębienie, gorączka lub infekcja to również przeciwwskazania, zabiegu nie powinno wykonywać się na skórze bardzo wrażliwej, suchej i skłonnej do silnych reakcji alergicznych. Skóra po mikrodermabrazji nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale należy unikać intensywnego promieniowania słonecznego, wizyt w saunie oraz w solarium.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku