Wyniki badań dowodzą, że osoby, których waga wahała się w ciągu pierwszych kilku miesięcy odchudzania, traciły mniej kilogramów w dłuższym okresie czasu, w porównaniu z osobami, które osiągały bardziej konsekwentne postępy z tygodnia na tydzień.

Naukowcy stwierdzili, że może to pomóc we wskazaniu osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia w realizacji celów związanych z utratą wagi. Jeśli masz efekt jo-jo, jest to wyraźny sygnał, że chodzi o coś więcej niż jedzenie i ćwiczenia, które wykonujesz. Prawdopodobnie istnieją wzorce zachowań, które musisz zmienić, aby utrzymać wagę przez dłuższy czas. Mogą cię zainteresować produkty z kategorii spożywcze ogloszenia24m.pl

Zrównoważona utrata wagi

Chociaż takie działania, jak poważne ograniczenie kalorii lub odrzucenie węglowodanów mogą dać Ci spektakularne rezultaty w początkowej fazie odchudzania, nie mają sensu, jeśli chcesz osiągnąć sukces na całe życie. Jednym ze sposobów na zrównoważone podejście do odchudzania jest wyznaczanie sobie celów, które rzeczywiście można osiągnąć.

Na przykład, jeśli twoje podejście do odchudzania polega na bieganiu, a obecnie biegasz jeden kilometr trzy razy w tygodniu, następny krok musi być możliwy do wykonania. Może to oznaczać przebiegnięcie 2 km w jeden lub dwa z tych dni, a nie przejście od razu na 10 km sześć razy w tygodniu.
Im częściej wyznaczasz sobie cele i je osiągasz, tym więcej będziesz w stanie ich wyznaczać i osiągać. Z każdym osiągniętym celem rośnie Twoja motywacja i chęć do dalszego działania.

Przyjrzenie się swoim bodźcom żywieniowym to kolejne trwałe rozwiązanie w celu utraty wagi. Czy jesz, gdy się nudzisz, jesteś zestresowany lub szczęśliwy? Czy w każdy piątkowy wieczór wychodzisz ze współpracownikami z przyzwyczajenia? Czy automatycznie sięgasz po paczkę precli, kiedy siadasz do oglądania ulubionego programu telewizyjnego?

Przyjrzyj się swoim obecnym wzorcom zachowań związanych z jedzeniem i ustal, jakie są ich przyczyny, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Następnie systematycznie staraj się zmieniać te wzorce w oparciu o tą wiedzę. Jeżeli chodzi o dietę to warto zaopatrzyć się w suplementy https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-meridia-sprzedam-bez-recepty-tanio-kupie-sklep-internetowy-gdzie-kupic-1186/ , które dostarczą odpowiednią ilość mikro i makro elementów.

Wiele osób wypala się z powodu ciągłego próbowania najnowszej diety lub kolejnego modnego treningu. Podążanie za trendami może być korzystne bo pozwala odkrywać nowe możliwości, ale każdy program odchudzający musi być dostosowany do osoby. Powolna utrata wagi jest nie tylko bardziej skuteczna, ale dużo bardziej bezpieczne i korzystna dla Twojego zdrowia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku