Nasza świadomość ekologiczna rośnie, zaczynamy również zwracać zdecydowanie większą uwagę na to, co znajduje się w składzie kosmetyków, z których korzystamy. Coraz więcej osób sięga więc po produkty naturalne, które mają udowodnione, korzystne działanie dla naszej skóry, włosów, a nawet paznokci. Jednak kluczowe znaczenie ma tu to, jakie kosmetyki wybierzemy. Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z ich składem INCI i upewni się, że te naturalne składniki aktywne, na których najbardziej nam zależy, bo ich działanie sprzyja potrzebom naszej skóry, występują rzeczywiście w oczekiwanym stężeniu.

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Przede wszystkim warto w pierwszej kolejności dokładnie określić czego oczekujemy. Kosmetyki naturalne posiadają odpowiednio ukierunkowane działanie, wszystko zależy od tego, co się w nich znajdzie. Dlatego przede wszystkim każda kobieta powinna nieustannie obserwować swoją skórę i jej zmieniające się w ciągu roku i z wiekiem potrzeby. Na tej podstawie możemy reagować i odpowiednio dobierać naturalne kosmetyki.

Co istotne są one doskonałe do osób niezależnie od ich wieku. Wiele naturalnych składników doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej i wspiera ewentualną terapię leczniczą. Inne świetnie nadają się dla cery dojrzałej i pielęgnacji anty-aging. Znajdziemy zarówno składniki aktywne, które wspierają cerę suchą, jak i te rewelacyjne dla tłustej. Najważniejsze jest jednak ich odpowiednie dopasowanie.

Obserwacja skóry jest ważna na wielu etapach. Przykładowo, gdy kończy się okres młodzieńczej burzy hormonów, to nasza skóra z trądzikowej może całkowicie zmienić swój charakter i potrzebować zupełnie innej niż dotychczas pielęgnacji. Warto również zaznaczyć, że pierwsze zmarszczki bardzo często pojawiają się już po 25 roku życia, więc już w tym czasie warto stosować produkty, które wesprą nas w zachowaniu młodego wyglądu na dłużej.

Postaw na sprawdzone, markowe produkty

Marek kosmetyków naturalnych jest na rynku wiele i czasem trudno się zdecydować i wybrać to, co dla nas najlepsze. My polecamy markę Eeny Meeny, w której ofercie znajdziesz doskonałe produkty do pielęgnacji twarzy, ciała, a także do włosów. Są to produkty spełniające wysokie europejskie normy dla kosmetyków naturalnych, wyróżniające się certyfikatami w tym zakresie. Dostępnych jest wiele rodzajów produktów, które możemy dobierać zależnie od rodzaju cery, czy jej aktualnych potrzeb. Dopasowane są do oczekiwań osób w różnym wieku, co sprawia, że gdy zmienią się preferencje Twojej cery nie będziesz musiała poszukiwać nowej marki, tylko postawisz na produkty, o nieco innym działaniu.

O tym, że to co naturalne jest najlepsze dla naszej skóry, wiedziały już nasze babcie. Wówczas jednak dostępność różnych produktów na rynku była raczej znikoma. W związku z tym samodzielnie przygotowywały różne preparaty z powszechnie dostępnych ziół i roślin. Dziś, współczesna kosmetyka i kosmetologia wracają do tych wartości i chcą pielęgnować skórę naturalnie i ekologicznie, unikając alergii i stanów zapalnych czy podrażnień, jakie często pojawiały się na skutek oddziaływania chemicznych dodatków. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że nadwrażliwość na naturalne składniki również może się pojawić, więc każdy produkt powinien być dobierany bardzo uważnie.

Czy kosmetyki naturalne to to czego szukasz dla swojej skory i włosów?

Kosmetyki naturalne sprawiają, ze pielęgnacja twarzy jest dokładnie skrojona do Twoich potrzeb i oczekiwań. Takie produkty powodują, że czujesz świeżość i cudowne działanie tego, co wokół Ciebie. Dodatkowo fakt, że żyjemy w wielkich i często zanieczyszczonych miasta sprawia, że takie produkty pomagają nam się poczuć zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Podobnie pielęgnacja ciała. Dzięki naturalnym kosmetykom nasza skóra będzie się zawsze pięknie prezentować w stroju kąpielowym i na plaży.

Pielęgnacja włosów jest osobnym zagadnieniem, które wymaga wiele uwagi. Zdecydowanie naturalne kosmetyki w tym zakresie poleca się w przypadku licznych schorzeń dermatologicznych, immunologicznych i hormonalnych. Wypadanie włosów, ich przerzedzanie się i inne problemy są bardzo częste. Może właśnie naturalny szampon i odżywka pomogą nam w odzyskaniu burzy pięknych włosów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku