Wysyłka paczek Polska-Szwecja nie tylko ułatwia proces przeprowadzki, ale też umożliwia przekazanie bliskim mieszkającym za Morzem Bałtyckim polskich produktów, czy też ich sprzedaż różnych przedmiotów klientom ze Szwecji. O czym trzeba pamiętać, wysyłając paczki do tego kraju?


Szybki kurier do Szwecji – czas dostarczenia przesyłki

O czasie, w jakim przesyłka dotrze do Szwecji, w dużej mierze decyduje klient, jednak należy pamiętać o pewnych widełkach. Do wyboru są dwie możliwości. Pierwsza z nich to opcja wysyłki standardowej, w której realizacja zamówienia trwa zwykle od 3 do 6 dni roboczych.

Drugą możliwością jest nadanie paczki ekspresowej poprzez wybór opcji priorytetowej. Wysłana w ten sposób paczka do Szwecji będzie nieco droższa, lecz dotrze do odbiorcy o wiele szybciej — nawet w dwa dni. W przypadku wysyłek standardowych do Szwecji wiele zależy od tego, kiedy paczka trafi do bazy przewoźnika i jaką drogą zostanie wysłana. Tutaj do wyboru są również dwie możliwości, na które wpływ ma jedynie firma realizująca zamówienie. Przesyłka do Szwecji może podróżować drogą morską lub powietrzną.

Wybór firmy kurierskiej – kto dostarczy paczkę do Szwecji?

Na rynku mamy kilkanaście firm kurierskich oferujących wysyłkę paczek Polska-Szwecja. Większość z nich oferuje bardzo podobne usługi o zbliżonych cenach. Przesyłka do Szwecji o niestandardowych wymiarach, ubezpieczenie, doręczenie przesyłki w sobotę czy nadanie paczki w punkcie paczkomatu stały się standardem każdej z firm.

Najprostszym sposobem na znalezienie najlepszych ofert i cenników jest skorzystanie z porównywarki internetowej, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie od początku do końca całej transakcji, co jest niezwykle wygodnym i szybkim sposobem nadania paczki do Szwecji.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji – koszt wysyłki kilku paczek

To, ile kosztuje wysłanie paczki z Polski do Szwecji, zależy od wielu różnych czynników. Na ogół to wydatek rzędu 130-200 złotych. Wszystko zależy od rozmiarów paczki, jej wagi, a także ewentualnego ubezpieczania, czy też wyboru płatnych usług dodatkowych.

Jeśli planowana jest np. większa przeprowadzka, a co za tym idzie wysyłka większej ilości paczek do Szwecji, najlepiej jest skorzystać z usług jednej firmy. Taki wybór jest gwarancją dostarczenia wszystkich paczek w tym samym terminie np. w sobotę, co może okazać bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy odbiorca pracuje w dni powszednie. W przypadku wysłania kilku przesyłek cennik paczek do Szwecji może wyglądać następująco:

  • mała paczka o wymiarach 20 × 10 × 10 i wadze 5 kg to koszt od 115 zł do 146 zł,

  • średnia paczka o wymiarach 35 × 25 × 25 i wadze 15 kg to koszt od 138 zł do 154 zł,

  • duża paczka o wymiarach 50 × 60 × 60 i wadze 30 kg to koszt od 145 zł do 165 zł,

  • łączny koszt wysyłki powyższych paczek mieści się w granicach, od 400 do 490 zł.

Wyżej wymienione ceny paczek zostały ustalone bez nadania kosztów ubezpieczenia, a rodzaj przesyłki to zwykłe paczki kartonowe. W przypadku wyboru wersji paczki niestandardowej – paletowej i jej ubezpieczania koszt będzie znacznie większy, w niektórych przypadkach sięgający nawet tysiąca złotych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku