Fotele ogrodowe wiszące zapewnią nie tylko komfortowy wypoczynek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. To meble ogrodowe bardzo estetyczne i wpisujące się w trend kultu natury, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, tarasów i ogrodów. Modne fotele wiszące to szeroki wybór, dzięki czemu z łatwością dopasujemy jej do swoich potrzeb.


 

Wypoczynek w ogrodzie czy też na tarasie jest właściwie bezcenny. Pozwala nam się zrestartować po codziennych trudach. Dlatego też warto zadbać o to, by podczas takiego wypoczynku było nam wygodnie i otaczało nas piękno natury i ogrodowych dodatków. Fotele wiszące o różnych formach i zrobione z różnego rodzaju materiałów to opcja dla wszystkich fanów estetyki i komfortowego wypoczynku. Warto więc przyjrzeć się ich zaletom, które dodatkowo utwierdzą nas w wyborze fotela wiszącego jako stylowego dodatku.

 

Fotele wiszące – rodzaje

Fotel wiszący przede wszystkim kojarzy się ze stylem boho, czyli takim, którego podstawą jest luz, wygoda, czerpanie ze stylu hippisowskiego czy artystycznego. Styl boho to jednak przede wszystkim bliskość natury. Dlatego też fotele wiszące ogrodowe są wykonane z naturalnych materiałów. Do najczęściej spotykanych należą kosze wiszące zrobione z naturalnego rattanu lub też z technorattanu. Ten drugi materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz na czynniki atmosferyczne (jest więc praktyczny w użyciu). Ten rodzaj foteli wiszących jest też często tańszy niż fotele wiszące wykonane z naturalnego rattanu. Fotele tego typu to różne kształty: fotele kokony, takie, które kształtem bardziej przypominają huśtawkę, fotele w kształcie łezki oraz fotele hamakowe. Te ostatnie umożliwiają przyjęcie pozycji półleżącej oraz... powrót do beztroskich czasów dzieciństwa. Fotel wiszący może mieć też pojedyncze albo podwójne siedzisko. 

 

Fotel wiszący – zalety estetyczne i praktyczne

Jeśli chodzi o kolorystykę foteli wiszących, to mają one (zarówno jeśli chodzi o sam kosz, stelaż czy kolor tkanin) – zgodnie z naturalnym trendem – kolory ziemi. Należą do nich: odcienie szarości, odcienie zieleni, brązu czy biel. Jednak styl boho to także opcja bardziej intensywnych kolorów, dlatego producenci zadbali o tych, którzy w przestrzeni ogrodowej chcą mieć odcienie czerwieni, odcienie żółtego czy kolor niebieski. To właśnie w tych barwach również są oferowane wiszące fotele. Jeśli chodzi o zalety praktyczne, to fotele – dzięki stelażom – są wytrzymałe i przez długi czas pozwolą nam się cieszyć wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Poza tym ich konstrukcja umożliwia przyjęcie naprawdę wygodnej pozycji – a przecież ona jest podstawą pełnowartościowego wypoczynku.

 

Jak widać, zalet foteli wiszących jest mnóstwo, warto więc dodatkowo zgłębić temat w kwestii. Kliknij i sprawdź Fotele ogrodowe wiszące   w sklepie bogatewnetrza.pl oraz Fotele wiszące boho .

 

 

 

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku