Stomatologia to dziedzina medycyny, jaka dotyczy leczenia i profilaktycznego dbania o zęby. W tym wypadku specjaliści muszą posiadać doświadczenie i wiedzę, tak aby pacjent uzyskał pomoc w trakcie wizyty. Ostatnio popularne stały się skanery wewnątrzustne, które działają wydajnie i sprawnie. Czym cechują się skanery stomatologiczne? Gdzie znajdziemy takie urządzenia? Dlaczego są one tak popularne w stomatologii?

Skaner 3D w stomatologii

Protetyka cyfrowa pomału wypiera klasyczne rozwiązania. Faktem jest, że urządzenia cyfrowe są przyszłością dla stomatologii. Takie rozwiązania znajdziemy na stronie https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne. Dzięki temu dentysta może przenieść swój gabinet do świata cyfrowego i zadbać o komfort pacjenta. Plusem jest fakt, że w dowolnej chwili otrzymamy skaner 3D na próbę, do przetestowania. Cereclab zapewnia bezpłatne użyczenie lekarzom skanera wewnątrzustnego i nowszego modelu MEDIT i700. To niezwykle synergiczne rozwiązanie, jakie łączy skaner wewnątrzustny z cyfrowym laboratorium. CAD/CAM pozwala zachować szybkość, powtarzalność i łatwe użytkowanie. Nie dziwi zatem fakt, że przyszłość należy do skanerów tego typu. Praca stomatologa będzie przebiegać sprawniej i wydajniej, a pacjent zachowa komfort w gabinecie dentystycznym. 

Skanery wewnątrzustne - zalety

Pamiętajmy o tym, że rejestracja pola protetycznego za pomocą skanera 3D, wyeliminuje błędy związane z tradycyjnym wyciskiem. Dotyczą one skurczu mas, nacisku na tkanki lub przeciągnięcia. Od tej pory można zapomnieć o wszelkich błędach. Ponadto, urządzenia mają szereg innych zalet. Są szybkie i neutralne dla pacjenta, nie wywołują zatem żądnego dyskomfortu. Docenić warto fakt, że stomatolog nie musi martwić się zakupem drogich przyborów wyciskowych i mas. Współpraca z nowoczesnymi urządzeniami jest poprzedzona szkoleniem, w dogodnym dla klienta terminie, w jego gabinecie. Na szkoleniu lekarz może poznać system CAD/CAM, nauczyć się posługiwania skanerem stomatologicznym i otrzymać wskazówki o pierwszym użytkowaniu. Jest to praktyczne szkolenie, które daje wiele zalet. Lekarz na początku poznaje specyfikę pracy na skanerze wewnętrzustnym, wypracowuje cenne nawyki w cyfrowej stomatologii i uczy się współpracy z laboratorium online. Po upłynięciu kwartału klient decyduje, czy pozostawia skaner w gabinecie i decyduje się na najem, zakup skanera na własność lub rezygnację, czyli zwrócenie sprzętu.  Skaner 3D stomatologia daje całkiem nowe możliwości w pracy stomatologów. Cyfrowe urządzenie wpływa na wygodę i komfort. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku