Większość z nas postrzega łóżko wodne jako luksusowy i ekstrawagancki mebel. Często wydaje nam się także, że jest to rozwiązanie niepraktyczne, nietrwałe i nie do końca komfortowe. Tymczasem łóżko wypełnione wodą jest tak wygodne, że spania na nim nie można porównać do odpoczynku na tradycyjnym materacu. Ponadto wysokiej jakości łóżka wodne są bardzo solidne i wytrzymałe.

Łóżko wodne to bardzo oryginalny mebel, który będzie świetnie wyglądał we wnętrzach modernistycznych i industrialnych, ale również takich urządzonych w stylu skandynawskim, marynistycznym oraz minimalistycznym. Ma ono nie tylko walory estetyczne, ale spania na nim wpływa bardzo korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, jakie korzyści przynosi spanie na łóżku wodnym i jak może ono wzbogacić Twoje wnętrza.

Jak działa łóżko wodne?

Wielu z nas wydaje się, że łóżko wodne to raczej delikatny mebel, który można w łatwy sposób uszkodzić, co spowoduje wyciek wody. Panuje także powszechne błędne przekonanie, że eksploatacja łóżka wodnego wymaga częstej kłopotliwej i kosztownej wymiany wody, która się w nim znajduje. Są to jednak obawy bezpodstawne.

Łóżka wodne to bardzo przemyślana konstrukcja, której użytkowanie jest bezpieczne i komfortowe, a pielęgnacja prosta. Materac wodny w takim łóżko jest obudowany specjalną wanną, a także posiada szereg zabezpieczeń przed pęknięciem. W praktyce przy normalnym użytkowaniu ryzyko jego uszkodzenia czy przebicia jest więc znikome. Więcej na temat konstrukcji i modeli łóżka wodnego dowiesz się z artykułu https://wnetrzadlaciebie.com/lozka-wodne-czym-sa-jak-dzialaja-i-jaki-maja-wplyw-na-nasze-zdrowie.

Również konieczność częstej wymiany wody w takim łóżku to mit. Trzeba ją spuścić wyłącznie do transportu. W domu nie ma potrzeby regularnej wymiany wody na świeżą. W celach higienicznych wystarczy raz w roku stosować specjalny zalecany przez producenta łóżka preparat do uzdatniania i higienizacji wody, który wpuszcza się do materaca wodnego. Dzięki jego zastosowaniu woda jest idealnie czysta, nie namnażają się w niej żadne drobnoustroje ani nie mętnieje.

Czy warto kupić łóżko wodne?

Nowoczesne wysokiej klasy łóżka wodne mają niemalże same zalety. Spanie na nich to prawdziwa przyjemność i relaks, a także ulga w wielu dolegliwościach.

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom łóżek wodnych:

1. Zalety łóżka wodnego

Jeśli podobają nam się łóżka wodne i chcemy kupić solidny wygodny mebel, to zdecydowanie warto zainwestować w takie łóżko.

Spanie na nim przyniesie nam:

  • wyraźną ulgę w dolegliwościach kręgosłupa, stawów i mięśni. Dopasowuje się ono idealnie do kształtu ciała, zapewniając nam pełny relaks i wypoczynek. Jest to świetne rozwiązanie dla sportowców, osób zmagających się z bólami kręgosłupa oraz dla kobiet w ciąży, które często mają trudności ze znalezieniem w pełni komfortowej pozycji do snu.
  • poprawę krążenia krwi i limfy w organizmie. Łóżka wodne zapewniają łagodny hydromasaż, który bardzo korzystnie wpływa na układ krążenia, a także pomaga zapobiegać zastojom limfy, co zapobiega obrzękom i usprawnia eliminację substancji toksycznych z organizmu.
  • poprawę samopoczucia w przypadku alergii oraz astmy na tle alergicznym. Materac wodny ma tutaj ogromną przewagę nam tym tradycyjnym. Nie rozwijają się w nim roztocza kurzu, a jego powierzchnię bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest to niezwykle higieniczne rozwiązanie, które ułatwi alergikom zdrowy i spokojny sen.
  • ułatwienie zasypiania- już sama obecność wody i jej delikatny ruch sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, odprężeni i łatwiej nam się zasypia. Dla wielu osób, które borykają się z bezsennością, ogromnie pomocne jest również to, że większość łóżek wodnych ma funkcję regulacji temperatury. Wodą w materacu można więc podgrzać, aby łóżko było przyjemnie ciepłe, dzięki czemu nasze mięśnie szybciej się rozluźnią, łatwiej nam będzie się uspokoić, odstresować i szybciej zaśniemy.
  • polepszenie jakości snu. Przyczynia się do niego nie tylko szybsze zasypianie, ale również wygodna pozycja ciała oraz brak jakichkolwiek ucisków czy niewygody. Ogranicza to znacznie konieczność zmiany pozycji w nocy i sprawia, że śpimy spokojniej i głębiej, a później budzimy się lepiej wypoczęci.

2. Wady łóżka wodnego

Jedną z nielicznych wad łóżka wodnego może być jego wysoka cena. Dobrej jakości mebel to spory wydatek. Ponadto łóżka wodne to raczej duże meble, które nie będą dobrze wyglądać w sypialni o niewielkim metrażu. Solidna konstrukcja takiego łóżka sprawia, że jest ono masywne i ciężkie. Ustawione w pokoju o bardzo małym metrażu będzie wyglądać zbyt przytłaczająco.

Ile kosztuje łóżko wodne? Niestety łóżka tego typu nie należą do tanich. Ceny takich mebli zaczynają się od około 2 tysięcy złotych, a najdroższe potrafią kosztową nawet kilkanaście tysięcy. Oczywiście im droższe łóżko wodne, tym lepszej jakości, solidniejsze i trwalsze. Dlatego zdecydowanie lepiej zainwestować w mebel w wyższej półki cenowej.

Pamiętajmy, że poza ogromnymi walorami wypoczynkowymi i zdrowotnymi, łóżka wodne są też bardzo trwałe. Takiego mebla nie kupuje się na dwa sezony, a na lata. Choć jednorazowo jest to spory wydatek, to w kolejnych latach nie musimy się już martwić choćby o takie kwestie jak konieczność wymiany materaca na nowy, co również bywa bardzo kosztowne. Nie ma tuta ryzyka zużycia się sprężyn, deformacji łóżka i przez to zmniejszenia komfortu jego użytkowania.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku